Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 13. Соціально-психологічне забезпечення стратегічного управління (СПЗ СУ) та формування “стратегічної поведінки” персоналу

Питання. Характеристика системи (СПЗ СУ). Поведінкові аспекти у розробці та виконанні стратегії. Соціально-психологічне забезпечення стратегічного управління (поняття, суб’єкти та об’єкти, структура, варіанти побудови). Стратегія як фактор стабілізації відносин та змін в організаційній культурі і стилі керівництва. Стратегія та опір їй: поняття, причини і типи опору змінам (індивідуальний, груповий, опір системи). “Організаційна культура стратегічного типу”, “стиль стратега”, їх взаємодія зі стратегіями. Стратегічний організаційний розвиток першого, другого та третього типів: характеристика, спільних та відмінних складових.

Аналіз “поля сил” як основа для забезпечення стратегічного організаційного розвитку. Зміст та сфери застосування соціального аудиту у стратегічному управлінні. Фактори, що сприяють та перешкоджають змінам в організації. Поняття “поля сил” та варіанти побудови “балансу поля сил”, коаліцій для проведення стратегічних змін в організації.

Управління змінами і формування “стратегічної поведінки”. Стратегічне мислення та стратегічна поведінка — методи забезпечення взаємозв’язку. Критичний аналіз методів управління змінами. Сутність “управління опором”. Основні елементи “управління опором”. Різні варіанти проведення змін у системі “стратегія-структура-поведінка”, їх переваги та недоліки.

Система мотивації у стратегічному управлінні. Сутність “стратегічної поведінки” як типу організаційної поведінки. Роль мотивації у формуванні “стратегічної поведінки”. Матеріальне стимулювання у стратегічному управлінні. Система санкцій і заохочень при виконанні робіт за стратегічними програмами (проектами).Навчанні стратегічній поведінці. Нейролінгвістичне програмування в системі СПЗ СУ.

Характеристика системи соціально-психологічногосупроводження стратегічних змін.

Соціально-психологічне забезпечення (СПЗ СУ) стратегічного управління — сукупність структурних і динамічних характеристик міжособових, групових, міжгрупових та організаційних взаємовідносин усередині та поза межами організації, що включає сукупність конкретних відносин власності, субординаційних та координаційних відносин, які обумовлені правовими та організаційно-культурними нормами, за допомогою яких підприємство використовує (або ні) ті можливості, що їй надає середовище, сприяє (або ні) досягненню стратегічних цілей.

Суб’єкт СПЗ СУ —один або (частіше) комплекс взаємо­зв’язаних підрозділів, за допомогою яких організація впливає на діяльність персоналу з метою забезпечення виконання «стратегіч­ного набору» з акцентом на ресурсну та функціональну стратегію «персонал» для досягнення стратегічних цілей.

Об’єктами впливу СПЗ СУє наміри і цілі, відношення та позиції, взаємозв’язки та взаємовідносини осіб, груп, всього персоналу організації.

СПЗ СУ може втілюватися у різних варіантах побудови: від дорадчих органів, мережевих структур до жорстко закріплених функцій спеціально створеного відділу.

Можна виокремити основні проблеми, які треба розв’язувати на підприємстві:

· зв’язок організаційно-структурних і соціально-психологіч­них складових змін (це знаходить відображення в концепції організаційного розвитку);

· система мотивації та практики винагороди (включаю-чи можливості професійної кар’єри) в ході стратегічного розвитку;

· взаємовідносини в системі «керівник — підлеглий», стилі та методи керівництва у стратегічній організації;

· формування стратегічної поведінки (в тому числі зміни в організаційній культурі, ставлення до ринку тощо).

Система СПЗ СУ (забезпечення або підтримки) має сприяти розв’язанню цих проблем, що і є метою та змістом роботи цієї підсистеми.


Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  4. II.1 Програмне забезпечення
  5. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  6. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  7. Oracle Управління преміальними
  8. А. Видання прав актів управління
  9. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  10. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  11. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
  12. Адаптивні організаційні структури управління.




Переглядів: 730

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 12. Фінансово-економічна аспекти реалізації стратегічних планів і програм | Опір змінам

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.