Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Поняття та сутність туристичних та туристично-рекреаційних ресурсів

Проблеми освоєння та користування туристичними ресурсами

Підходи до класифікації туристичних та туристично-рекреаційних ресурсів

Поняття та сутність туристичних та туристично-рекреаційних ресурсів

ТЕМА 4. КЛАСИФІКАЦІЯ ТА ГЕОГРАФІЧНА ОЦІНКА ТУРИСТИЧНИХ РЕСУРСІВ

 

 

Ресурси (від франц. додатковий, допоміжний засіб) - запас, резерв, можливість. 1. Засіб за­доволення будь-яких потреб, дефіциту; запас, резерв, яким можна скориста­тись у разі необхідності. 2. Компоненти зовнішнього середовища, що дозво­ляють задовольняти або роблять можливим задоволення потреб людини і сприяють досягненню соціальної мети.

Ресурсна проблематика досить докладно і в той же час неоднозначно висвітлена в науковій літературі, через що співіснує значний масив визначень поняття «рекреаційні ресурси», «туристичні ресурси». В останні роки в роботах багатьох авторів став фігурувати термін “туристсько-рекреаційні ресурси”. Причому, використовується він з двох різних позицій. На сьогодні значна частина науковців вважає, що туризм є головною складовою рекреації, і фактично поглинув (як в діяльнісному так і в ресурсному відношенні) інші її форми. З іншого боку деякі автори, таким чином намагаються показати, що туристські ресурси є лише складовою частиною рекреаційних ресурсів.

Рекреаційні ресурси – це об’єкти і явища природного і антропогенного походження які мають сприятливі кількісні і якісні характеристики і використовуються або можуть бути використані для організації рекреаційної діяльності.

Туристичні ресурси — специфічні властивості природного середовища, а також їх поєднання, прояви людської діяльності, природні, історичні, соціально-культурні об'єкти, які є предметами зацікавлення туристів, стимулюють їх до подорожі, здатні задовольнити їхні потреби у відновленні та розвитку фізичних, емоційних та інтелектуальних сил.

Сутність туристичних ресурсів полягає в тому, що вони слугують основою для формування туристичного продукту та його пропозиції. Загалом туристичними ресурсами вважається все, що можна використовувати в конкретному районі для організації туристичної діяльності та залучення туристів.

Основою використання туристичних ресурсів і туристичних об'єктів для цілей туризму є туристський інтерес і туристські враження.

Туристський інтерес — перспектива одержання туристом об'єктивної інформації, позитивних емоцій або потенційна можливість задовольнити заплановану потребу туриста в конкретній, на початку частково відомій, туристичній послузі, туристичному товарі й туристичному продукті, заснованих на певному комплексі туристичних ресурсів, що є об'єктами туристського інтересу.

Об'єкти туристського інтересу — визначні пам'ятки, природні об'єкти і природно-кліматичні зони, соціально-культурні об'єкти показу тощо, спроможні задовольнити потреби туриста під час туристичної поїздки або подорожі й споживанні туристичних послуг або туристичного продукту.

Туристське враження — комплекс емоцій, здебільшого позитивних, духовний і фізичний стан туриста, що сформувалися під впливом споживання туристичних послуг, придбання туристичних товарів, споживання туристичного продукту.

 


Читайте також:

 1. II. Поняття соціального процесу.
 2. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
 3. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
 4. А/. Поняття про судовий процес.
 5. Автоматизація туристичних послуг
 6. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
 7. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
 8. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
 9. Альтернативність ресурсів і проблема економічного вибору
 10. Амортизація як джерело фінансових ресурсів підприємств
 11. Аналіз використання матеріальних ресурсів
 12. Аналіз використання матеріальних ресурсів.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Географічна оцінка туристичних доходів та витрат | Підходи до класифікації туристичних та туристично-рекреаційних ресурсів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.