Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Географія

Головним туристичним центром вейкбордингу є м. Перс в Австралії, там же проводяться самі значні змагання із цього виду спорту. Так само є потужні центри в Москві, Києві (X-park у районі Московського мосту).

Водні лижі зараз уже можна знайти на будь-якому морському курорті Туреччини, Єгипту, ОАЭ, Росії в Україні на узбережжі Чорного моря.

Туристичні центри віндсерфінгу найбільш розповсюджені в Америці і (Флорида) і в Австралії (Сідней). Тому більшість аматорів розсікати хвилі їдуть у ці країни, у яких до того ж проводяться різні змагання. У кожному курортному містечку є як мінімум одна школа, у якій працюють інструктори з різних країн світу.

Найкращий рафтинг і каякинг у Північній Америці - на ріках Канади, Аляски й Колорадо. Але за такий рафт-тур прийде викласти мінімум 2500-3500$. Так само багато місць у Росії. В Україні рафтинг рекомендують у Карпатах: спуски по ріках Чорний Черемош, Білий Черемош, Черемош і Прут, Дністер, Південний Буг.

Ландшафтні (рельєфні) види екстремального туризмуМаунтинбайкинг – тривала подорож на велосипеді по пересіченій місцевості. Кожні вихідні у світі проходять десятки міжнародних змагань по гірському велосипеду - починаючи від етапів кубка світу й чемпіонатів національних маунтинбайк-асоціацій.

Спелеотуризм – 1) Самодіяльний рух спортивно-краєзнавчого характеру, спрямованого на виявлення первинне вивчення печер; 2) Один з видів активного туризму, метою якого є проходження печер зі спортивно-пізнавальним та тренувальними цілями. Спелеологія - наука про печери, яка вивчає їх походження, морфологію, мікроклімат, води, органічний світ, залишки матеріальної культури й сучасне їх використання. Печери - це останні білі плями на карті світу, остання можливість пройти там, де не тільки не ступала нога людини, але й куди не падав погляд його очей або фотокамер. Щоб займатися спелеологією, треба мати серйозну фізичну, технічну, а також психологічну підготовку.

Спелестологія - це подорож з метою вивчення і проходження порожнини штучного походження. У самому широкому сенсі слово спелестологія - позначає науку про штучні підземні спорудження. До таких порожнин належать занедбані каменоломні, шахти, водоводи, колодязі, підземні ходи, підземні храми й монастирі й ін.

X-Перегони, Екстрим-гонки, Мультиспорт – вид активного туризму який поєднує багато його найбільш розвинених видів і являє собою ніби туристське багатоборство. Це груповий вид туризму нерідко носить характер змагань, коли за мету ставиться якомога швидке подолання маршруту в три-чотири сотні кілометрів. Частіше до таких маршрутів включають скальні ділянки, кінні переходи, сплави на каяку або плоті по порогах, маунтингбайкинг.

Альпінізм – один з видів екстремального туризму, сходження на важкодоступні гірські вершини. Сьогодні альпінізм являє собою цілу індустрію, що рівномірно розвивається й популяризується. Як правило, для сходжень прийнято вибирати літо, коли погода дозволяє з мінімальними втратами добратися до наміченої вершини.

Географія. Мунтинбайкінг отримав розвиток в Північній і Центральній Америці де прокладаються тривалі багатоденні маршрути та проводяться змагання різних рівнів.

Центри спелеологічного туризму існують у всіх туристських регіонах світу. В наш час кілька сотень печер Європи, Азії, Америки перетворені у своєрідні підземні музеї, які щорічно відвідують тисячі туристів. В Україні для розвитку цього виду туризму існують дуже широкі можливості. На протязі другої половини лет ХХ ст. в Україні було відкрито біля 1100 нових печер. Зародився даний вид туризму в державі в з кінця 1950-х рр.. ХХ ст. С 1963 офіційно був присутній в системі рад по туризму и екскурсіям. До кінця 1970-х рр. носив здебільшого пошуково-дослідний характер, завдяки чому і були відкриті більшість нині відомих печер і порожнин. В 1980-ті в Україні був створений перший в тодішнім СРСР спелео-маршрут «По печерам і рікам Тернопільщини», який включав в шестиденний похід з відвідуванням печер. На сьогодні головними районами розвитку спелеотуризму в Україні визначені: Гірсько-Кримська та Подільсько-Буковинська карстові області. Цілий ряд печер об лаштовані для організованого екскурсійного відвідування.

З точки зору географії то спелестологіею можна займатися в абсолютно будь-якій країні, місті, селі які мають підземні ходи, каналізацію й різні таємні порожнини. Наприклад, у Криму існують "печерні міста" Внутрішньої гряди; катакомби - системи підземних приміщень, як правило, антропогенного походження, існують в Україні у с. Нерубайске під Одесою, Аджимушкай у Керчі, Акмоная та ін.. Самі довгі катакомби перебувають в Одесі (2,5 тис. км), Римі (800 км), Парижу (300км).

Найпопулярнішим для альпіністів є сходження на Кавказі – Ельбрус, Казбек, Дихтау, Далар. На Алтаї популярні сходження до Ак-Кему, а на Камчатці сходження на діючий вулкан Ключевська сопка. У пострадянському просторі самі популярні місця, звичайно, Тянь-Шань в Узбекистані й Казахстані й Памір у Таджикистані.

Безумовно, для кожного альпініста саме бажане це скорення легендарного Евересту та інших вісьмітисячників всі з яких зосереджені в гірському масиві Гімалаїів. Також популярні моторошні піки Аляски.

 


Читайте також:

  1. Виборча геометрія та виборча географія.
  2. Вивчення географії на профільному рівні здійснюється за підручником «Географія», 10 клас, авт. Т.Гільберг, Л.Паламарчук, В.Безуглий.
  3. ВСТУП – ГЕОГРАФІЯ РОЗСЕЛЕННЯ. ТЕОРЕТИКИ УРБАНІСТИКИ
  4. Географія
  5. Географія і проблема взаємодії суспільства і природи.
  6. Географія світового транспорту. Зовнішні економічні зв'язки. Міжнародний туризм.
  7. Заліковий МОДУЛЬ 1 . Економічна і соціальна географія світу
  8. Класифікація та географія світових запасів ресурсів
  9. Лекція 6. Тема: Географія сфери послуг
  10. Методичний аналіз теми „Географія світового господарства”.
  11. ТЕМА 9. ГЕОГРАФІЯ КУЛЬТУРНО-ПІЗНАВАЛЬНОГО ТА ПОДІЄВОГО ТУРИЗМУ




Переглядів: 756

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Повітряні види екстремального туризму | Ресурси гольф-туризму

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.