Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Західноукраїнські землі у 2 половині ХІХст.

Промисловий переворот і встановлення капіталізму

Відміна кріпосного права і реформи 60-х рр. дали Росії та Україні велику кількість дешевої робочої сили, ліквідували залишки феодалізму і звільнили шлях для капіталізму. Особливістю Росії було те, що цар активно допомагав розвитку капіталізму: а) Політика протекціонізму – захист свого виробника; б) Пряме втручання держави в економіку – цар фінансував розвиток потрібних галузей промисловості; в) Цар і держава страхували іноземні кредити. Швидко відбувся промисловий переворот – заміна ручної праці машинами. Найшвидше розвивалась металургія, машинобудування і добувна промисловість – основи великої машинної індустрії. Найбільшізаводи: Луганський паровозний, Одеський пароплавний, Юзівський металургійний, Київський «Арсенал». Найшвидше розвивається Україна і дуже активно тут зростає цукрова та спиртово-горілчана промисловість. За 20 років після відміни кріпосного права Україна пройшла той же шлях у розвитку капіталізму, як Англія за 200 років. Наприклад: добування нафти виросло в 200 раз, вугілля в 40 раз, цукру в 20 раз, чавуну, сталі і прокату – в 10 разів, кількість залізниць в 15 раз, іноземних кредитів у 10 раз(90% всіх іноземних кредитів Росія вкладала в Україну). Швидкими темпами зростаєбуржуазія – Терещенки, Бобринські, Яхненки, Бродські – підприємці, банкіри, купці, хазяїни кораблів, залізниць та інше. Ще більш швидкими темпамизростає робочий клас за рахунок розорення селянства, також дрібних підприємців, купців, інтелігенції та іншиї. Найбільше в Україні було цукровиків, шахтарів, залізниць, металістів,… Життя робітників в Україні було жахливим – робочий день 12-16год, один вихідний на тиждень, один лікар на 10000 і в зарплата в 10 разів менша від англійських робітників за ту ж роботу. Таке життя приводило до формування робочого руху, страйків і повстань; найбільші з них були в Києві, Одесі, Харкові, Юзівці. Загалом після відміни кріпосного права і до кінця ХІХст. в робочому русі в Україні прийняло участь понад 500.000 людей.

1860р. – прийнята федеральна Конституція, за якою була поділена законодавча влада в Австрії між імператором, рейхстагом, обласними сеймами.

1867р. – нова федеральна Конституція - Австрія була перетворена в Австро-Угорську імперію. З 1861р. починає діяти Галицький крайовий сейм.

На території Австро-Угорщини проживало біля 5 млн українців, які жили жахливо.Селяни українські платять в 3 рази більші податки, ніж австрійці, чехи, німці; 80% - безземельні, кращі землі у німців. У промисловості розвиваються лише добувні галузі, а також первинна переробка сировини(75% робітників – безробітні). Галузі: нафтова, лісова, лісопильна, мукомельна, спиртова, солеварна. Більшість промисловості знаходиться в руках у іноземців, а українські промисловці витискуються. Робочий день – 14-16год; зарплата в 20 раз менша ніж в Англії(лікар на 10.000 чоловік, травми, 95% не мають житла). Це призвело до масової еміграції українців за кордон в кінці ХІХ - початку ХХ ст.(США, Канада, Аргентина, Австралія, Чілі, Перу). Швидко створюється промисловий пролетаріат, який починає боротьбу проти капіталу – товариства «Зірка», «Ремісник», «Літера», «Друкар»;

 

 


Читайте також:

  1. Адміністративно – територіальний устрій і соціальна структура Слобожанщини у половині XVII – кінці XVIII століття
  2. Адміністративно-територіальний устрій, економічне становище українських земель у першій половині ХІХ ст.
  3. Адміністративно-територіальний устрій, економічне становище українських земель у першій половині ХІХ ст.
  4. Біосфера Землі, її характерні властивості
  5. Будова Землі
  6. Величина доходу від використання праці, землі й капіталу визначається величиною їхнього граничного внеску у виробництво певних товарів чи послуг.
  7. Випишіть держави, що у ХІУ ст. вели боротьбу за спадщину королів із династії Романовичів. Зазначте, на які землі претендували нижче згадані держави і на якій підставі.
  8. Вторгнення на Русь почалося восени 1237 р., коли основнісили монголо-татар, перейшовши ріку Воронеж, рушили на руські землі.
  9. Галицька та Волинські землі. Утворення Галицько - Волинського князівства.
  10. Галицько-Волинське князівство, його політичний розвиток у 12 - першій половині 14ст
  11. Геофізичні явища зумовлені обертанням Землі навколо осі
  12. Глибинна будова Землі




Переглядів: 592

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Питання 14 Відміна кріпосного права і буржуазні реформи середини ХІХст. в Україні | Питання 15 Лютнева революція і Центральна Рада в Україні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.