Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Модель життєдіяльності людини. Головні визначення – безпека, небезпека, надзвичайна ситуація, ризик.

Відповідальність за порушення законодавства про працю і ОП.

Праця жінок і неповнолітніх.

Небезпечні і шкідливі виробничі фактори.

Положення по розслідуванню й обліку нещасних випадків.

Навчання й інструктаж з ОП.

Трудовий договір і ОП.

Державний нагляд за ОП.

Класифікація НС за причинами походження і територіального поширення.

Таксономія, ідентифікація та квантифікація небезпек.

Модель життєдіяльності людини. Головні визначення – безпека, небезпека, надзвичайна ситуація, ризик.

Тема 1. Категорійно-понятійний апарат з безпеки життєдіяльності, таксономія небезпек. Ризик як кількісна оцінка небезпек.

План:

З моменту своєї появи на Землі Людина перманентно живе і діє в умовах постійно змінюються потенційних небезпек, тобто діяльність Людини потенційно небезпечна . Перефразовуючи аксіому про потенційну небезпеку, можна констатувати - життєдіяльність людини потенційно небезпечна.
Аксіома зумовлює, що всі дії людини і всі компоненти середовища існування, насамперед технічні засоби і технології, крім позитивних властивостей і результатів, мають здатність генерувати травмуючі і шкідливі фактори. При цьому будь-яка нова позитивна дія або результат неминуче супроводжується виникненням нових негативних факторів.
В даний час перелік реально діючих негативних факторів значний і нараховує більше 100 видів. До найбільш поширених відносяться шкідливі виробничі фактори: запиленість і загазованість повітря, шум, вібрації, електромагнітні поля, іонізуючі випромінювання, підвищені або знижені параметри атмосферного повітря (температури, вологості, рухливості повітря, тиску), недостатнє і неправильне освітлення, монотонність діяльності, важка фізична праця та ін.
Реалізуючись у просторі та часі, небезпеки спричиняють шкоду здоров'ю Людини. У свою чергу, люди є складовою частину тієї чи іншої соціальної групи, суспільства, держави. Отже, небезпеки - це те, що загрожує не тільки Людині, але й суспільству та державі в цілому. Значити, профілактика небезпеки і захист від них - найактуальніша гуманна і соціально-економічна проблема, у вирішенні якої Держава не може не бути зацікавленим.
Забезпечення безпеки діяльності - задача першочергового пріоритету для особистості, суспільства держави. Абсолютної безпеки не буває. Під безпекою розуміється такий рівень небезпеки з яким на даному етапі наукового і економічного розвитку можна змиритися. Безпека - це прийнятний ризик. Як досягти цю мету? Єдиний спосіб полягає в освіті Людини. Іншого шляху просто немає.
Безпека життєдіяльності - область наукових знань, що вивчає небезпеки і способи захисту від них людини в будь-яких умовах її проживання.
Здоров'я - природний стан організму, що характеризується його врівноваженістю із навколишнім середовищем та відсутністю будь-яких хворобливих змін.
"Здоров'я - це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя" - Статут Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).
Небезпека - явище, процеси, об'єкти, властивість предметів, здатні за певних умов завдавати шкоди здоров'ю людини.
Безпека - стан діяльності, при якому з певною ймовірністю виключено прояв небезпек, або відсутність надмірної небезпеки, або, безпека - стан об'єкта захисту, при якому вплив на нього всіх потоків речовини, енергії та інформації не перевищує максимально допустимих значень.

 

Надзвичайна ситуація (НС) — обстановка на певній території, що склалася в результаті аварії, небезпечного природного явища, катастрофи, стихійного або іншого лиха, які можуть спричинити або спричинили за собою людські жертви, збиток здоров'ю людей або навколишньому природному середовищу, значні матеріальні втрати і порушення життєдіяльності людей.

Ризик - кількісна оцінка небезпеки. Визначається як частота або імовірність виникнення однієї події при настанні іншої події. Зазвичай це безрозмірна величина, що лежить в інтервалі від 0 до 1 (або від 0 до 100%).
Ризик (R) визначається як відношення кількості подій з небажа­ними наслідками (п) до максимально можливої їх кількості (N) за конкретний період часу:

R = n/N.

Наведена формула дозволяє розрахувати розміри загального та групового ризику. При оцінці загального ризику величина N визначає макси­мальну кількість усіх подій, а при оцінці групового ризику — максималь­ну кількість подій у конкретній групі, що вибрана із загальної кількості за певною ознакою. Зокрема, в групу можуть входити люди, що належать до однієї професії, віку, статі; групу можуть складати також транс­портні засоби одного типу; один клас суб'єктів господарської діяльності тощо.

 

 


Читайте також:

  1. G2G-модель електронного уряду
  2. I визначення впливу окремих факторів
  3. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  4. II. МЕХАНІЗМИ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ДІЇ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ.
  5. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  6. Ocнoвнi визначення здоров'я
  7. OSI - Базова Еталонна модель взаємодії відкритих систем
  8. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
  9. Абстрактна модель
  10. Абстрактна модель
  11. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  12. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.




Переглядів: 877

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Питання 24 Сучасна українська Держава. | Таксономія, ідентифікація та квантифікація небезпек.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.