МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Судовий прецедент як джерело конст права в ЗК,поняття та видиЗакон як джерело конст права в ЗК, поняття та класифікація Класифікація за юридичною силою (закони): 1. Конституційні 2. Органічні 3. Звичайні · Органічні з-ни доповнюють к-цію не змінюючи її основних принципів (на відміну від конст.з-нів). Прийняття таких з-нів прямо передбач.в к-ції, які містять банкетні норми, що прямо визначають пит., що врегульовуються органіч.з-ном. Таким чином органічні з-ни як пр-ло регулюють цілий прав.інс-тут (напр..з-ни про вибори, про гр-во) Органіч.з-ни прийм.простою б-стю членів парламенту, тому що вони не змінюють к-цію. Але в силу своєї важливості вони часто потребують додаткових процедур для їх вступу в силу. · Звичайні з-ни регул.окремі питання держ.чи сусп.ж-тя. Як пр-ло таких з-нів приймається багато, але не всі вони є дж-лами К.П. Напр..з-н Фр.Р-ки про надання виб.п-а гр.-нам, які досяг.18 років (1974 року). · Надзвичайне з-во детально регламентує орг-цію держ.вл.в період оголошення надзвичайного стану в д-ві. Напр..З-н про надзвичайні обставини в Нім. (1968). Конституційні закони – поняття конституційних законів в забіжних країнах має 3 значення: 1. Конституційними називають закони, які вносять зміни та доповнення до Конституції (Вони можуть бути як інтегровані в текст самої конституції – Росія, Румунія, Німеччина, Італія, Чехія; можуть бути як доповнення – невід’ємна частина конституції, США – стаття не змінюється є лише доповнення). 2. Конституційним законами називають - складові части конституції в тих країнах де конституція не є єдиним нормативним актом (конституція Канади, Австрія, Ізраїль). Означення законів в 1 і 2 розумінні мають всі ознаки конституції (має вищу юридичну силу). 3. В таких країн Грузія, Росія, Словаччина Чехія – конституційними законами називають нормативно-правові акти, прийняття яких прямо передбачено в Конституції. Особливістю цих законів є ускладнений спосіб прийняття – кваліфікованою більшістю. В цих країнах конституційні закони мають нижчу силу ніж конституція але вищу юридичну силу ніж звичайні закони. Румунія – всі конституційні закони приймаються референдумом.
· Судові прецеденти чи рішення судів, які мають силу з-нів. Їх можна розділити на два види: 1) ріш.заг.судів; 2) ріш.спец.судів. Суд.прецеденти характерні для країн англосаксонської с-ми п-а (Великобрит., США, Австралія, Індія, Нова Зеланд...). Суд.прецедент – це ріш.суду, яке є основою для застос-ня при розгляді ін.судами аналогічних справ чи має х-р заг/обов’яз.норми. Напр..у Великобрит.суд прецеденти визначають ряд прав підданих, повноваження монарха, в США та Індії особл.знач.мають ріш.Верх.Суду по тлумаченню к-ції. Судові прецеденти нерідко ніби доповнюють з-во, напр..у процесі тлумач.з-ва, коли виник.розбіжності між намірами зак-давців, втілених у законах та поглядами суддів, відображу.у відповідних прецедентах, ці розбіжності можуть бути усунені тільки новим з-ном, який відмінить суперечний судовий прецедент, тобто прецедент підлеглий з-ну, який може відмінити суд.прецедент. Суд.практика діє в рамках, які встановл.зак-давець. Крім того норма, створена суд пактикою не має того авторитету, як норма з-ну. Першу з них можна змінити при розгляді наступної справи, суд практика не зв’язана нормами, які сама створила, але суд.ріш.має бути вмотивоване. Суд.прецеденти викладаються в суд публікаціях і таким чином набувають фіксованої писаної форми. В країнах романо-германської (континентальної) с-ми права прецедент має ін.знач. Тут існ.ор-ни конст.контролю, які вплив.на правотворчість, ріш.цих ор-нів мають вирішальне знач.при встановленні відповідності окрем.з-нів положенням к-ції і навіть при тлумаченні самої к-ції. І хоч за цими ріш.далеко не у всіх кр-нах визнається юр.сила, їх. практичне знач.не слід переоцінювати. Судовий прецедент – це рішення суддів загальної юрисдикції по конкретній справі, яке є обов’язковим нижчестоящих та рівних за рангом судів при вирішені аналогічних справ. Я Судові прецеденти, як джерела конституційного права, мають 2 різновиди: 1. Прецеденти які містять норми загального права (це вирішення конкретної цивільної чи кримінальної справи, що стосується права конкретної людини) 2. Прецеденти тлумачення – в США тлумачити може лише ВС США.
В науці конституційного права судові прецеденти поділяються на 2 види: 1. Імперативний – це прецедент який є обов’язків для сторін процесу 2. Індикативний – наприклад: Члени Ради Європи повинні враховувати практику Європейського суду з прав людини, приводити своє законодавство та практику у відповідність із рішеннями Європейського Суду, навіть якщо він не є учасником цього процесу. Читайте також:
|
||||||||
|