Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Термометрія за допомогою термоелектричних перетворювачів

Найпростішим вимірювальним колом термометра з термоелек­тричним перетворювачем є коло (рис. 3, а). За умови, що температура Т0 вільних кінців термопари буде незмінною і опір всього вимірю­вального кола також незмінним, покази мілівольтметра будуть визна­чатись значенням вимірюваної температури Тх.

Рис.3 Вимірювальні кола термоелектричних термометрів

Для зменшення залежності показів приладу від опору вимірюваль­ного кола намагаються дотримати умову

Причиною похибок вимірювання температури може бути також невідповідність температури вільних кінців термоперетворювача градуювальному значенню.

Одним з способів усунення похибки від зміни температури віль­них кінців є їх термостатування. Оскільки термостатувати головку термоелектричного перетворювача, де закінчуються термоелектроди (їх вільні кінці), практично не є можливим, то необхідно продовжити електроди термоелектричного перетворювача, не спотворюючи його термо-ЕРС з тим, щоб відвести вільні кінці в таке місце, де буде зручно їх термостатувати( рис.3,б ). Здовжуючі термоелектродні дроти можуть бути не обов'язково з тих же дорогих металів, що і основні термоелектроди. Проте вони повинні бути термоелектрично ідентичними з відповідними електродами основної термопари, щоб усунути виникнення паразитних термо-ЕРС.

У промислових умовах для введення корекції від зміни темпера­тури вільних кінців на покази приладу звичайно використовують прист­рої автоматичного введення поправок. Таким пристроєм може бути мостове коло (рис. 3, в), яке складається з температуронезалежних манганінових опорів R1, R2 і R3 і опору R4 з міді чи нікелю, який змінює свій опір залежно від температури. Якщо температура термозалежного резистора, як і температура вільних кінців термопари, буде дорівнювати °С, то міст повинен знаходитись у рівновазі. При відхиленні цієї темпе­ратури від °С, викликана цією зміною температури зміна термо-ЕРС термопари буде компенсовуватись напругою розбалансування моста, викликаною зміною опору R4- Для початкового коректування вихідного сигналу розбалансу моста служить резистор R5.

На рис. 4наведено схему автоматичного потенціометра, який призначений для вимірювань температури за допомогою термоелек­тричного перетворювача.

Прилад працює так. Термо-ЕРС еТ термоелектричного перетворю­вача зрівноважується вихідною напругою Uaб; потенціометра, викона­ного за мостовою схемою. Якщо Uaб - еТ, то напруга недокомпенсації ΔU після попереднього перетворення і підсилення подається на вхід реверсивного двигуна, який переміщає повзунок реохорда до моменту повної компенсації напруг. Разом з переміщенням повзунка перемі­щується стрілка приладу, який проградуйований в одиницях вимірю­ваної температури. Для стабілізації робочого струму потенціометра ви­користовується стабілізоване джерело живлення, яке забезпечує постій­ність робочого струму з похибкою не більше ніж 0,02 %.


Рис. 4. Схема автоматичного потенціометра для вимірювань температури

Для автоматичного введення поправок на температуру вільних кінців термоперетворювача в одне з плеч моста ввімкнений термозалежний опір із міді (всі інші опори - термонезалежні манганінові). Термоперетворювач підключається до потенціометра за допомогою здовжуючих термоелектродних проводів. Забезпечується приблизна рівність температури вільних кінців термоперетворювача і температури резистора Rm. Значення опору Rm вибрано так, щоб зміна спаду напруги ΔU на ньому при зміні температури на Δt град відповідала зміні термо-ЕРС термоперетворювача при такій же зміні температури його вільних кінців.


Читайте також:

  1. Аналіз двотактних перетворювачів напруги
  2. Аналіз економічноїї політики за допомогою моделі Мандела-Флемінга. Випадки вільного та фіксованого валютного курсів.
  3. Аналіз цін конкурентів проводиться за допомогою
  4. Важливою ознакою класифікації є принцип побудови перетворювачів кодів, згідно з яким їх можна поділити на чотири групи.
  5. Вертикальне наведення.Вертикальне наведення виконується за допомогою прицілу, бічного рівня і підйомного механізму.
  6. Вибір кращих альтернатив за допомогою бінарних відношень
  7. Визначення розміру полів за допомогою розбиття статті на 9 рівних частин
  8. Виконання лінійної регресії за допомогою функцій Excel
  9. Вимірювальні кола взаємоіндуктивних перетворювачів
  10. Вимірювальні кола ємнісних перетворювачів
  11. Вимірювальні кола реостатних перетворювачів
  12. Вимірювання опорів за допомогою магнітоелектрич­ного вимірювального механізму




Переглядів: 730

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Термометрія за допомогою терморезистивних перетворювачів | Термометрія за випромінюванням тіла

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.