Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вертикальне наведення.Вертикальне наведення виконується за допомогою прицілу, бічного рівня і підйомного механізму.

Горизонтальне наведення.При прямому наведенні, щоб здійснити горизонтальне наведення, достатньо, працюючи поворотним механізмом (не чіпаючи механізми прицілу), навести прицільний знак в мету.

Коли знаряддя знаходиться на закритій вогняній позиції і в панораму мета не видно, для горизонтального наведення знаряддя використовують точку наведення. Виконуючи горизонтальне наведення, встановлюють на панорамі заданий кутомір, виводять бульбашку поперечного рівня на середину (механізм поперечного гойдання прицілу), а потім за допомогою поворотного механізму суміщають прицільний знак (вертикальну лінію перехрестя панорами) з точкою наведення.

Точками наведення можуть бути нерухомі і видимі по можливості від всіх знарядь предмети, що різко виділяються на навколишній місцевості, з чіткими вертикальними контурами, знаходяться можливо далі від знаряддя (не ближче 200 м). Кращою точкою наведення, яке можна використовувати в будь-яких умовах (вдень, вночі, в глибокому окопі, на узліссі і т. п.), є коліматор К-1, що встановлюється в окопі або на бруствері окопу зазвичай зліва позаду знаряддя на видаленні 6—8 м від панорами (прицілу) при єдиному для всієї батареї кутомірі.

Виконуючи горизонтальне наведення, необхідно можливо точніше сумістити прицільний знак (вертикальну лінію перехрестя панорами) з точкою наведення або з серединою мети, вибираючи при цьому люфт механізмів наведення.

Щоб правильно і точно провести наведення, слідує, спостерігаючи неозброєним оком, з'ясувати положення мети або точки наведення щодо навколишніх предметів; первинний напрям знаряддю додавати за допомогою наведення в мету або по точці наведення, не спостерігаючи в окуляр панорами, а за допомогою візирного пристосування панорами. Це дає можливість швидше провести наведення і позбавляє від можливості прийняти за мету або точку наведення схожі на них навколишні предмети; ввівши мету або точку наведення в проміжок між нитками візирного пристосування, переходити до уточнення наведення, спостерігаючи в окуляр панорами.

Кожному положенню точки наведення відповідає певна установка кутоміра Кутоміром називають- горизонтальний кут в точці стояння знаряддя, відлічуваний проти ходу годинникової стрілки між зворотним напрямом ствола наведеної гармати і напрямом на точку наведення.

Основним кутоміром називають-угломер знаряддя, наведеного в основному напрямі. Відзначенням називають визначення установок прицілу і панорами, що відповідають даному положенню стовбура.

Для визначення основного кутоміра навідник (після додання знаряддю основного напряму) проводить відзначення по основній точці наведення по команді командира знаряддя, наприклад: «Основна точка наведення — правый зріз цегляної будівлі, що зліва ззаду, наголоситися» Для цього навідник, не змінюючи положення ствола гармати, повертає головку панорами до тих пір, поки вертикальна лінія перехрестя панорами (прицілу у міномета) не співпаде з вказаною точкою наведення.

 

Рис 17.2. Значення кутоміра при різних положеннях точки наведення

 

Після цього читає отриману установку кутоміра і докладає командирові знаряддя: «По основній 52-20».

Якщо при відзначенні перехрестя панорами не співпадає з точкою наведення у вертикальній площині (виявляється вищим або нижчим за точку наведення), змінюють положення оптичної осі панорами по висоті, працюючи барабаном відбивача, і добиваються, щоб перехрестя панорами було точно суміщене з вказаною крапкою.

Щоб виконати вертикальне наведення при стрілянині із закритої вогняної позиції, знаряддю додають кут піднесення, відповідний певній дальності стрілянини. Для цього навідник встановлює за вказаною шкалою прицілу установку, що скомандувала, і потім, обертаючи маховик підйомного механізму, виводить бульбашку бічного рівня на середину. Установка відбивача в цьому випадку не має значення, оскільки кут піднесення додається по рівню. У знаряддя з незалежною лінією прицілювання навідник виводить бульбашку рівня на середину за допомогою підйомного механізму прицілу, а потім замковий, обертаючи маховик підйомного механізму, суміщає гарматну стрілку з прицільною. Після цього вертикальне наведення вважається закінченим.

При стрілянині з відкритої вогняної позиції прямим наведенням для наведення знаряддя із залежною лінією прицеливай в мету встановлюють приціл на ділення, що скомандувало, - відбивач на нуль. Потім, діючи підйомним н поворотним механізмами знаряддя, суміщають перехрестя панорами з метою. В цьому випадку установка бічного рівня і положення його бульбашки ніякого значення в наведенні знаряддя не мають, оскільки вертикальне наведення знаряддя проводиться підгонкою горизонтальної лінії перехрестя панорами до вибраної на меті (у мети) крапки для наведення.

Пряме наведення по прицілу з напівнезалежною лінією прицілювання навідник виконує в наступному порядку:

механізмом поперечного гойдання прицілу виводить на середину бульбашку поперечного рівня;

ставить відбивач панорами на 0-00;

встановлює кутомір на 30-00 (якщо вводять поправки на вітер або на рух мети, то відповідно командам змінюють установку кутоміра в потрібну сторону);

встановлює покажчик дистанційних шкал проти шкали снаряда, що скомандували, і заряду;

обертаючи маховик механізму кутів прицілювання, встановлює на дистанційному барабані ділення прицілу, що скомандувало;

обертаючи підйомний механізм прицілу і маховик поворотного механізму знаряддя, суміщає перехрестя панорами з точкою прицілювання.

Замковий, обертаючи маховик підйомного механізму знаряддя, суміщає покажчик гарматної стрілки з покажчиком стрілки прицілу.

Якщо у знаряддя приціл з незалежною лінією прицілювання, навідник, крім того, ставить на 30 00 (0-00) покажчик на барабані механізму кутів місця мети.

Порядок роботи при установці прицілу і рівня. Команди установок прицілу при стрілянині із знарядь і бойових машин подаються одним числом без розділень, наприклад: «Приціл дев'яносто два (92)», «Приціл сто двадцять чотири (124)» і тому подібне

При стрілянині з мінометів команди установок прицілу подаються двома числами (перше відноситься до шкали прнцела, а друге — до барабана прицілу), наприклад: «Приціл шість — сорок (6-40)».

У знарядь, що мають нарізку прицілу через 50 м, перш ніж встановити ділення прицілу, що скомандувало, необхідно покажчик шкали зарядів поставити відповідно номеру заряду, що скомандував. Наприклад, у 122мм гаубиці Д-30 по команді «Заряд другої, приціл 120,, рівень 30-06» необхідно поставити покажчик прицілу проти шкали другого заряду, обертаючи маховик механізму кутів прицілювання, встановити напроти покажчика ділення 120 на дистанційному барабані прицілу, потім встановити рівень.

Команда на установку рівня подається двома числами.

Для установки рівня на ділення, що скомандувало, необхідно, обертаючи барабан рівня вказівним і великим пальцями лівої руки, встановити рівень, що скомандував. Для зміни установки рівня подаються команди: «Рівень більше 0-00», «Рівень менше 0-00» або «Рівень такий-то». По 'команді «Рівень більший» *к установці рівня додають число ділень, що скомандувало, а по команді «Рівень менший» — віднімають.

При установці рівня необхідно пам'ятати, що для усунення впливу мертвого ходу останній поворот барабана проводити по ходу годинникової стрілки (зліва направо).

Після установки прицілу, що скомандував, і рівня за допомогою підйомного механізму додають стволу гармати заданий кут піднесення. Для підйому стовбура необхідно обертати маховик по ходу годинникової стрілки, при опусканні — проти ходу годинникової стрілки. Для усунення впливу мертвого ходу останній рух маховика повинен бути завжди в одну і ту ж сторону (по ходу годинникової стрілки).

Відзначення знаряддя у вертикальній площині полягає у визначенні установок рівня або відбивача, що відповідає положенню ствола гармати, наведеної у вертикальній площині.

Для відзначення у вертикальній площині по відбивачеві подається команда, наприклад: «Наголоситися по верхньому зрізу громовідводу на трубі». Для цього, не чіпаючи підйомний і поворотний механізми знаряддя, повертають барабан відбивача до тих пір, поки перехрестя панорами не поєднається з точкою наведення. Відзначення у вертикальній площині за допомогою відбивача застосовують при стрілянині прямим наведенням для відзначення по воронці (розриву) і в тих випадках, коли в ході стрілянини пошкоджений подовжній рівень прицілу.

У разі пошкодження подовжнього рівня при виконання команди, поданої для зміни установки рівня, необхідно змінювати установку відбивача. При цьому якщо точка наведення знаходиться попереду знаряддя, то зміну установки рівня, що скомандувала, вводять в установку відбивача з протилежним знакам, то установку відбивача зменшують при збільшенні установки' рівня і збільшують при зменшенні установки рівня.

Якщо точка наведення знаходиться позаду знаряддя, то зміну установки рівня, що скомандувала, вводять в установку відбивача з тим же знаком.

Відзначення по рівню полягає в тому, щоб, не чіпаючи наведеного знаряддя і не змінюючи установку прицілу, вигнати бульбашку рівня на середину і прочитати отриману установку рівня, установку прицілу за шкалою тисячних (при постійній установці рівня 30-00). Якщо установка прицілу до відзначення відповідала певній дальності до мети, то при відзначенні її не змінюють, а працюють тільки барабаном рівня.

У систем з незалежною лінією прицілювання, що не мають шкали бічного рівня, для визначення установки рівня необхідно, діючи підйомним механізмом прицілу, вивести бульбашку бічного рівня на середину, після чого механізмом кутів місця мети сумістити стрілку прицілу з гарматною стрілкою.

Відзначення у вертикальній площині за допомогою рівня застосовують зазвичай при прямому наведенні в тому випадку, якщо необхідно в ході стрілянини перейти від прямого наведення по відбивачеві до прямого наведення по рівню (це може потрібно, коли мета закриється димом або туманом). Для переходу від стрілянини по відбивачеві до стрілянини по рівню необхідно відновити горизонтальне наведення знаряддя, сумістивши перехрестя панорами з точкою наведення, а для вертикального наведення вивести бульбашку рівня на середину за допомогою підйомного механізму знаряддя.

 

Завдання на самостійну підготовку, вивчити:

питання , яки були розглянути.


Читайте також:

  1. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  2. V Процес інтеріоризації забезпечують механізми ідентифікації, відчуження та порівняння.
  3. V Розвиток кожного нижчого рівня не припиняється з розвитком вищого.
  4. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  5. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  6. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  7. Аналіз економічноїї політики за допомогою моделі Мандела-Флемінга. Випадки вільного та фіксованого валютного курсів.
  8. Аналіз і оцінка рівня соціальної відповідальності бізнесу
  9. Аналіз рівня економічної безпеки підприємства
  10. Аналіз рівня, динаміки і структури обсягу виробленої та реалізованої продукції
  11. Аналіз рівня, динаміки та структури фінансових результатів підприємства
  12. Аналіз стану й оцінка рівня нормування праці




Переглядів: 1231

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція № 17 | Лекція № 18

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.