Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Внесення змін до рішення про місцевий бюджет

У разі необхідності внесення змін до рішення про місцевий бюджет радою, яка прийняла це рішення, місце­вий фінансовий орган повинен подати офіційний висновок про об­сяг вільного залишку бюджетних коштів, про перевиконання чи недовиконання доходної частини загального фонду відповідного бюджету.

Факт перевиконання доходної частини загального фонду міс­цевого бюджету вважається таким, коли доходи місцевого бюд­жету, враховані у розписі місцевого бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів), за підсумками першого півріччя та наступних звітних періодів поточного бюджетного року переви­конані не менше ніж на 5 відсотків і це підтверджується офіційни­ми висновками місцевого фінансового органу.

Факт недоотримання доходів загального фонду місцевого бюд­жету визнається на підставі офіційних висновків місцевого фінансового органу за підсумками квартального звіту при недоотриманні доходів загального фонду місцевого бюджету, врахованих у розписі місцевого бюджету на відповідний період, більше ніж на 15 відсотків. Це і дає підставу місцевій раді внести зміни у прий­няте нею рішення про місцевий бюджет.

Попередня редакція статті 78 Бюджетного кодексу порушувала принцип самостійності органів місцевого самоврядування у прийнятті рішень щодо додатково отриманих доходів і дозволяла внесення змін до рішення про місцевий бюджет лише за умови пе­ревиконання більш ніж на 15 відсотків доходної частини загаль­ного фонду відповідного місцевого бюджету за підсумками вико­нання трьох кварталів. За такої умови після підрахунків доходів за три квартали часу для ефективного використання додаткових до­ходів не залишалося. Причому перевиконання доходів мало ста­новити понад 15 відсотків. Практика свідчить, що в процесі вико­нання бюджетів виникають ситуації, коли необхідно вирішувати питання використання додаткових доходів ще у першому півріччі, при цьому будь-яке перевищення доходів над видатками буде в пригоді місцевим органам самоврядування. З метою врегулюван­ня цього питання і внесено відповідні зміни до Бюджетного кодек­су України.

Рішення про внесення змін до рішень про місцеві бюджети можуть прийматися також з урахуванням положень статті 52 Ко­дексу (наприклад, відхилення оцінки прогнозу надходжень від за­твердженого прогнозу в рішенні місцевої ради) та у разі настання інших випадків, передбачених Кодексом.

Із змісту частини 9 статті 78 Кодексу випливає, що ведення бухгалтерського обліку виконання місцевих бюджетів та порядок закриття рахунків місцевих бюджетів після закінчення бюджетно­го періоду здійснюється на основі спеціальних актів, але з ураху­ванням положень статей 56 і 57 Кодексу.

Ними, зокрема, є затверджені наказом Державного казначей­ства України «Про затвердження інструктивної бази» від 28 листо­пада 2000 р. № 119, Положення про організацію бухгалтерського обліку і звітності виконання державного та місцевих бюджетів в органах Державного казначейства України, Інструкція про від­криття аналітичних рахунків для обліку операцій по виконанню бюджетів в системі Державного казначейства, План рахунків бух­галтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, Інструкція по застосуванню Плану рахунків бухгалтерського облі­ку виконання державного та місцевих бюджетів, а також Положен­ня про єдиний казначейський рахунок (затверджено наказом Го­ловного управління Державного казначейства України від 21 бе­резня 1997 р. № 28), Порядок виконання державного бюджету за доходами (затверджено наказом Державного казначейства Укра­їни від 19 грудня 2000 р. № 131), Порядок касового виконання дер­жавного бюджету за видатками (затверджено наказом Державного казначейства України від 22 січня 2001 р. № 3), Порядок виконан­ня державного бюджету за видатками в умовах функціонування внутрішньої платіжної системи (затверджено наказом Державного казначейства України від 10 серпня 2001 р. № 140) та ін.

Частина 10 статті 78 Кодексу забороняє органам державної влади та їх посадовим особам приймати рішення, що призводять до виникнення нових зобов'язань місцевих бюджетів, не забезпе­чених бюджетними асигнуваннями, без визначення джерел кош­тів, виділених державою для виконання цих зобов'язань.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  2. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  3. III. Виконання бюджету
  4. V. Класифікація і внесення поправок
  5. Агрегати для приготування, навантаження та внесення добрив.
  6. Агрегати для приготування, навантаження та внесення добрив.
  7. Активний бюджетний дефіцитхарактеризу­ється спрямуванням коштів на інвестування еко­номіки, що сприяє зростанню ВВП.
  8. Алгоритм перевірки кошторису бюджетної установи
  9. Алгоритм прийняття рішення при прийманні сигналів з випадковою початковою фазою
  10. Алгоритм розробки методичних основ бюджетування
  11. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  12. Арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду, шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.




Переглядів: 2677

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Виконання місцевих бюджетів за видатками | Соціально-економічна сутність податків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.