МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Оцінка конкурентоспроможностіЯкість будівельних матеріалів та конструкцій
Якість – життєво важлива категорія, особливо, якщо йдеться, зокрема, про будівельні матеріали та конструкції. Адже, побудовані з них помешкання, будівлі підприємств, організацій, закладів та установ, мости та інші об`єкти можуть стати для людини не її вигодою чи захистком, а джерелом небезпеки, загрозою її здоров`ю і, навіть, життю, якщо ці будівельні матеріали та конструкції виявляться неякісними. Отже, до будівельних матеріалів та конструкцій вимоги щодо їх якості та надійності повинні бути однозначно жорсткими, як цього вимагають чинні в Україні стандарти. Це свідчення того, як серйозно ставиться до цього питання наша держава, яка поклала місію контролю стану дотримання вимог нормативних документів щодо зазначеної продукції на один із центральних органів виконавчої влади, а саме - Держспоживстандарт України. Цю функцію він реалізує через свої територіальні органи у формі державного нагляду за дотриманням вимог стандартів, норм і правил при виробництві продукції та її сертифікації. Підсумки цієї роботи свідчать про ще далеко не належний рівень дотримання вимог нормативних документів при виробництві будівельних матеріалів та конструкцій. Основні види виявлених порушень: - відсутні сертифікати відповідності на продукцію, яка підлягає обов`язковій сертифікації; - відсутня необхідна нормативна документація; - відсутні відповідні засоби вимірювальної техніки; - відсутнє маркування продукції. Основними ж причинами виявлених порушень є: - недоліки системи підготовки виробництва продукції; - незадовільний стан контролю якості продукції у процесі виробництва. Отже, з якістю і надійністю будівельних матеріалів та конструкцій як вітчизняного виробництва, так і імпортними далеко не все гаразд, а значить, необхідно активізувати та посилити контроль їх якості і при цьому надавати методичну допомогу підприємцям з метою правильної організації виробництва та поставлення на виробництво нових видів продукції. Свій крок назустріч розв’язанню цієї проблеми повинні зробити і виробники. Для оцінки конкурентоспроможності зіставляються параметри аналізованого вироби і товару-конкурента (аналога), для чого розраховуються одиничні, групові та інтегральні показники конкурентоспроможності продукції. Показник конкурентоспроможності оцінюється за формулою (4.1) де Im.n. - Індекс технічних параметрів (індекс якості); Iе.n. - Індекс економічних параметрів (індекс цін). Індекс технічних параметрів виробу визначається за формулою , (4.2)
де Кi - коефіцієнт значущості (вагомості) параметра; qi - відносний параметр якості; , (4.3) де Fоц - значення параметра оцінюваного обладнання; Fкон - значення параметра обладнання конкуруючої фірми. . . (4.4,4.5) Індекс економічних параметрів визначається за формулою , (4.6) де Рпоц - ціна споживання оцінюваного обладнання; Рп.кон - ціна споживання обладнання конкуруючої фірми. Ціна споживання Рп = Рпр + М, (4.7) де Рпр - продажна ціна; М - сумарні витрати споживача за весь термін служби обладнання.
Якщо К <1, то виріб, який аналізується, поступається зразку, а якщо К> 1, то воно краще, ніж виріб-аналог або виріб-конкурент за своїми параметрами Питання для самоконтролю до теми 4 1 Розкрийте сутність понять «якість» та «конкурентоспроможність». 2 Які існують показники якості продукції? 3 Що таке стандартизація та сертифікація? 4 Наведіть порядок одержання сертифікату на продукцію. 5 Охарактеризуйте сучасне становище стосовно якості будівельних матеріалів та конструкцій. Читайте також:
|
||||||||
|