Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Резервування систем

Поняття технічної системи

Лекція 19. Надійність технічних систем

Технічна система (ТС) – це сукупність спільно взаємодіючих об’єктів, призначених для виконання заданих функцій. Система може охоплювати різні сукупності об’єктів. Як ТС можна розглядати автоматичну систему керування технологічним процесом (АСК ТП), двигун, гомогенізатор, компресор, холодильник, дифузійний апарат, комп’ютер або один із його периферійних пристроїв тощо.

У техніці широко застосовують також поняття технологічна система. Це сукупність функціонально взаємопов’язаних засобів технологічного оснащення, предметів виробництва та виконавців для виконання в регламентованих умовах виробництва заданих технологічних процесів або операцій.

Систему, що відокремлюється за функціональною або структурною ознакою з технологічної системи вищого рівня, називають підсистемою технологічної системи.

Теорія надійності розглядає послідовні, паралельні й комбіновані ТС. Існують системи з жорстким зв’язком підсистем, в якій вихід з ладу хоча б однієї підсистеми призводить до припинення функціонування ТС в цілому. Альтернативою такій системі є ТС з нежорстким зв’язком підсистем.

У комп’ютері, наприклад, відмова одного з дисководів не спричинює припинення функціонування його в цілому (система з нежорстким зв’язком підсистем).

Об’єкти, що утворюють системи, є елементами систем. У теорії надійності під елементом розуміють частину системи, що має самостійну характеристику надійності, яку використовувують у розрахунках, та виконує певну часткову функцію для забезпечення роботи системи. Елементами системи можуть бути, наприклад, виконавчий механізм, запам’ятовувальний пристрій ЕОМ, деталь агрегата.

Система й елементи – поняття умовні. Те, що вважається системою в одній задачі надійності, може сприйматися як елемент в іншій. Навіть таку складну систему, як АСК ТП, можна розглядати як складовий елемент системи – автоматизованого технологічного комплексу, до складу якого крім АСК ТП входить технологічний об’єкт керування (сукупність технологічного обладнання та реалізованого на ньому технологічного процесу виробництва).

Характеристики надійності елементів визначають у результаті аналізу фізичних процесів, при проведенні випробувань або з досвіду експлуатації. Характеристики надійності системи в цілому визначають з характеристик надійності елементів, що утворюють цю систему.

Проектування будь-якого технічного об’єкта передбачає вибір такої конструкції, яка б мала найменшу кількість складових елементів, відмова яких не призводила б до невиконання об’єктами якоїсь з покладених на нього функцій. Водночас, такий спрощений об’єкт може мати низькі показники надійності, а тому потрібно застосовувати різні методи їх підвищення. Насамперед розглядають можливості використання високонадійних елементів, зміни конструкції і принципу дії об’єкта. Якщо розв’язати проблему не вдається, то застосовують резервування – метод підвищення надійності об’єкта завдяки введенню надмірної кількості його елементів.


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  3. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  4. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  5. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  6. III етап. Системний підхід
  7. IV. Розподіл нервової системи
  8. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  9. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  10. IV. Філогенез кровоносної системи
  11. OSI - Базова Еталонна модель взаємодії відкритих систем
  12. POS-системи




Переглядів: 607

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Оцінювання адекватності моделей відмов | Структурне резервування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.