Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття алгоритму.

 

З алгоритмами ми зустрічаємося на кожному кроці. Будь-яка людина користується набором всіляких алгоритмів – правил, які вона засвоює в процесі виховання та навчання, фізичного тренування, набуття власного життєвого досвіду. Інструкції користування ліфтом, телефоном, різноманітними автоматами і побутовими приладами, правила переходу вулиці, надання першої медичної допомоги, приготування страв, виконання арифметичних дій або гімнастичних вправ, покроковий план розв'язування задачі або проведення фізичного чи хімічного досліду – все це можна вважати алгоритмами. Алгоритми відіграють велику роль в житті людини: вони зберігають її сили та час, тому що саме через алгоритми передається здобутий досвід ефективних способів діяльності. Один раз засвоєним правилом людина може користуватися все своє життя.

Поняття алгоритму – одне з фундаментальних понять інформатики. До реалізації певних алгоритмів зводяться процеси управління в різних системах, що робить поняття алгоритму близьким і кібернетики.

Тому видається доцільним познайомитися з алгоритмами і алгоритмізацією на основі змістовного тлумачення сутності поняття алгоритму.

Не існує єдиного й вичерпно чіткого визначення поняття «алгоритм».

Алгоритм походить від algorithmi – латинської форми написання імені великого математика IX століття аль-Хорезмі, який сформулював правила виконання арифметичних дій. Спочатку під алгоритмами і розуміли тільки правила виконання чотирьох арифметичних дій над багатозначними числами.

· «Алгоритм – це будь-яка система обчислень, що виконуються за строго певними правилами, які після будь-якої кількості кроків свідомо приводять до розв’язання поставленого завдання.» (А. Колмогоров)

· «Алгоритм – це точний припис, що визначає обчислювальний процес, що йде від варіативних вихідних даних до шуканого результату.» (А. Марков)

· «Алгоритм – це послідовність дій, спрямованих на отримання певного результату.»

· «Алгоритм є формалізована послідовність дій. Алгоритм може бути записаний словами та зображений схематично. Практично будь-яка невипадкова повторювана дія піддається опису через алгоритм.»

· «Алгоритм – однозначно, доступно та коротко описана послідовність процедур для відтворення процесу з обумовленим завданням алгоритму результатом при заданих початкових умовах. Універсальність алгоритму визначається застосовністю та надійністю даного алгоритму для вирішення нестандартних завдань.»

· «Алгоритм – це система операторів, взятих з безлічі операторів деякого виконавця, що повністю визначає деякий клас алгоритмічних процесів, тобто процесів, які: 1) дискретні; 2) детерміновані; 3) потенційно кінцеві; 4) перетворюють деякі конструктивні об'єкти. Між операторами алгоритму й операціями (елементарними діями) алгоритмічного процесу існує гомоморфна відповідність. Тому алгоритм варто також вважати моделлю алгоритмічного процесу». (А. Копаєв).

Отже, «алгоритм» – це опис послідовності дій, які потрібно виконати для досягнення поставленої мети або здобуття заданого результату.


Читайте також:

  1. II. Поняття соціального процесу.
  2. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  3. А/. Поняття про судовий процес.
  4. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  5. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  6. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  7. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.
  8. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ
  9. Аудиторські докази: поняття та процедури отримання
  10. Базове поняття земле оціночної діяльності.
  11. Базові поняття
  12. Базові поняття про класифікацію медичної техніки




Переглядів: 939

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація інформаційних моделей. | Властивості алгоритму.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.