Управлінський облік покликаний забезпечити розшифровку доходів, витрат, прибутку і в, остаточному підсумку, показників рентабельності в розрізі організаційних одиниць підприємства, продуктів і послуг, клієнтів та ін. Система кодификації управлінського обліку будується на основі ієрархічного класифікатора напрямків обліку. По обраних зрізах аналізу здійснюється підсумовування по відповідних ознаках класифікатора. Поєднання декількох ознак забезпечує можливість реалізації складних запитів. Структуризація управлінського обліку припускає його поділ на такі статті:
• операційні і неопераційні доходи і витрати;
• витрати на забезпечення діяльності (на поточні нестатки і на розвиток);
• різні витрати.
Поділ витрат на поточні й інвестиційні дозволяє виділяти відповідні ліміти підрозділам, а також керувати пріоритетами програм розвитку і встановлювати зв'язок між окремими цільовими програмами.
На рис. 7.2 представлені основні класифікаційні ознаки витрат при управлінському обліку [21].
Рис. 7.2. Основні класифікаційні ознаки витрат для управлінського обліку
Облік витрат може вестися в розрізі всього підприємства і по окремих його підрозділах. Схема організації управлінського обліку в порядку зростання його деталізації може включати облік по ринках, підрозділах, продуктах, типах угод, окремій угоді.
Існування рівнобіжних інформаційних систем - фінансової й управлінської - нерентабельне. Тому виникає потреба в інтегрованій системі обліку в корпорації.