Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Завдання, склад і структура енергогосподарства підприємства

Промислового підприємства

Тема 8. Організація діяльності енергетичного господарства

Шляхи вдосконалення ремонтного господарства

Основними напрямами вдосконалення ремонтного господарства і підвищення ефективності його функціонування можуть бути:

- в області організації виробництва - розвиток організації централізованого ремонту, спеціалізації ремонту устаткування, організація спеціального виробництва запасних частин до устаткування;

- в області планування відтворення ОВФ - застосування наукових підходів і методів менеджменту;

- в області проектування і виготовлення запасних частин – уніфікація і стандартизація елементів запасних частин, застосування систем автоматизованого проектування на основі класифікації і кодування, скорочення тривалості проектних робіт і підвищення їх якості;

- в області організації робіт – дотримання принципів раціональної організації виробництва (пропорційності, паралельності та ін.), застосування мережевих методів і ЕОМ;

- в області технічного нагляду, обслуговування і ремонту ОВФ - розвиток предметної і функціональної спеціалізації робіт, підвищення технічного рівня, посилення мотивації підвищення якості праці.

 

 

 

1 Завдання, склад і структура енергогосподарства підприємства

2.Нормування енергоспоживання

3.Планування енергопостачання

4.Техніко-економічні показники діяльності енергогосподарства.

5. Шляхи, направлені на економію енергоресурсів.

Енергогосподарство промислового підприємства – це сукупність технічних засобів, що забезпечують безперебійне постачання підприємства всіма видами енергії і енергоносіїв встановлених параметрів.

Завданнями енергетичної служби є: постачання підприємств електроенергією, теплом, стислим повітрям, водою, киснем, спостереження за строгим виконанням правил експлуатації енергетичного устаткування; організація і проведення ремонтних робіт; організація роботи щодо раціонального використання і економії палива і енергії; розробка і здійснення заходів щодо реконструкції і розвитку енергетичного господарства підприємства; зниження собівартості енергії, зростання енергоозброєності праці.

Як рухова сила використовуються, головним чином, електроенергія, а також пар і стисле повітря.

Підприємство отримує електричну енергію від енергетичної системи (через заводську підстанцію) або від заводської електростанції, пов'язаної з енергетичною системою, паралельно тепловій мережі районної енергетичної системи або заводської теплоцентралі, газ - з мережі подальшого газопостачання природним газом, від комбінату енергетичного використання палива, від газової мережі металургійних заводів і так далі.

Сучасне промислове підприємство споживає енергію різних видів і параметрів.

До складу енергогосподарства підприємства входять численні приймачі енергії, цехові та заводські мережі, розподільні пристрої, перетворювальні та генеруючі енергоустановки (рис. 8.1).

Рис. 8.1 Типова структура енергогосподарства крупного промислового підприємства

 

У технологічному відношенні енергогосподарство ділиться на генеруючу частину (електростанції, котельні, газогенераторні та компресорні установки, насосні установки і так далі); передавальну і розподільну частину (мережі, розподільні пристрої і трансформаторні підстанції); споживаючу частину (енергоприймачі основного і допоміжного виробництва і невиробничі споживачі).

Процес виробництва, розподілу і споживання електроенергії є єдиним енергетичним процесом, в якому всі елементи взаємозв'язані.

З причини цього основною особливістю енергопостачання є збіг у часі і відповідність по величині виробництва і споживання енергії.

Режим виробництва енергії в кожен відрізок часу залежить від режиму споживання енергії, тому останній стає чинником, що визначає умови експлуатації енергогосподарства.

Вирішальними чинниками, що визначають правильно організовану систему енергопостачання і рівень технічної експлуатації, є надійність і безперебійність постачання енергії. Пояснюється це тим, що перерва в енергопостачанні може призвести до браку продукції, розладу технологічного процесу, тобто до великого економічного збитку.

Структура і об'єм енергопостачання промислового підприємства залежать від виду продукції, технологічного процесу виробництва, виробничої потужності підприємства і енергетичних зв'язків підприємства з районною енергетикою. Окремі заводи споживають понад десяти різних видів енергії (електроенергію, пару різних параметрів, гарячу воду, стисле повітря, газ, рідке і тверде паливо, кисень, ацетилен та ін.).

Постачання енергії може проводитися по одному з трьох основних варіантів енергопостачання : внутрішньому, комбінованому і зовнішньому.

Варіант внутрішнього енергопостачання, тобто повного забезпечення енергією всіх видів від власних установок підприємства, застосовується, як правило, в початковий період розвитку промислових районів, коли відсутня або недостатньо розвинена районна енергетична база.

Комбіноване енергопостачання є основним і найбільш раціональним варіантом для більшості машинобудівних підприємств. У цьому випадку електроенергію підприємство отримує від районної енергосистеми, а тепло - від власної котельної або найближчої ТЕЦ. Потребу в газі можуть покривати газогенераторні станції заводу або районна газопостачальна система. Решту всіх видів енергії завод отримує від власних установок.

Варіант зовнішнього енергопостачання використовують тільки дрібні машинобудівні заводи.

Основними завданнями експлуатації енергогосподарства є організація надійного і безперебійного постачання енергії необхідних параметрів, а також забезпечення мінімуму витрат, що досягається економією енергії всіх видів на установках, що споживають і генерують енергію.

В організаційному відношенні енергогосподарство ділиться на дві частини: загальнозаводську і цехову.

Генеруючі, преобразуючі установки і мережі загальнозаводського значення відносяться до загальнозаводської частини і експлуатуються спеціальними енергетичними цехами, підлеглими головному енергетикові (механіку) заводу.

До цехової частини відносяться всі первинні енергоприймачі та частково цехові преобразуючі установки, а також установки для використання вторинних енергоресурсів і внутрішньоцехові розподільні мережі.

Очолює енергетичне господарство підприємства головний енергетик, що підкоряється головному механікові або безпосередньо головному інженерові. У веденні головного енергетика знаходиться відділ головного енергетика (ВГЕ) і енергетичні цехи.

На підприємствах з малими і середніми масштабами енергогосподарства (один-два енергоцехи) створюється енергобюро, що підкоряється головному механікові заводу, в складі обліково-планового бюро, технічного бюро і енерголабораторії.

Обліково-планове бюро займається питаннями енергетичного обліку і контролю використання енергії, складає технічну звітність з її експлуатації і планує енергопостачання підприємства.

Технічне бюро організовує роботи з планово-запобіжного ремонту устаткування, здійснює контроль технічного стану енергогосподарства, перевіряє дотримання встановлених правил технічної експлуатації, розробляє заходи щодо економії палива і енергії.

Енергетична лабораторія забезпечує обслуговування, перевірку і ремонт контрольно-вимірювальних приладів, виробництво різних вимірювань і нескладних випробувань.

 


Читайте також:

  1. D-петля, що складається з 8–12 залишків, декілька з яких – дигідроуридинові.
  2. I. При підготовці до переговорів визначите склад делегації і її керівника.
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  5. II. За зміною ступенів окиснення елементів, які входять до складу реагуючих речовин
  6. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  7. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  8. IV група- показники надійності підприємства
  9. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  10. VІ. План та організаційна структура заняття
  11. WEB - сайт підприємства в Інтернет
  12. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.




Переглядів: 1514

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Система показників діяльності ремонтного господарства | Нормування енергоспоживання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.