Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лекція 3.

Лекція 2.

Лекція 1.

План

ТЕМА: Облік основних засобів

Питання 3. Підприємницькі здібності, їх характеристика як фактора виробництва

Підприємницькі здібності можна визначити як один з факторів виробництва, що суттєво впливає на характер та темпи економічного розвитку. Унікальність підприємницьких здібностей полягає у тому, що саме завдяки цьому особливому різновиду трудового (людського) фактору приходять у взаємодію інші фактори виробництва. Підприємницькі здібності як ресурс мають свою специфічну оплату – підприємницький дохід. В реальній господарській практиці виділити його важко, але це не абстрактна економічна категорія.

Якщо реалізація підприємницьких здібностей приносить їх власникові дохід, то останній є прибутком підприємця або платою, яку він отримує за організаційні здібності по об’єднанню і використанню економічних ресурсів, за ризик збитків від використання цих ресурсів, за господарчі ініціативи (інновації) та монопольну ринкову владу.

Нормальний прибуток – це той мінімальний дохід, який необхідний для утримання підприємця в даному бізнесі (певній галузі виробництва), і який, за своєю суттю, належить до внутрішніх (прихованих) витрат. Економічний прибуток – це залишок загального доходу після вирахування всіх витрат. Від його розміру залежать остаточні результати господарчої діяльності підприємця, і саме він є результатом дії спеціальних умов.

 

 

 

1. Визнання, класифікація та оцінка основних засобів.

2. Документальне оформлення руху основних засобів.

3. Характеристика рахунків з обліку основних засобів.

4. Облік надходження основних засобів.

5. Облік ремонтів та поліпшення основних засобів.

6. Облік вибуття основних засобів.

7. Облік амортизації основних засобів

8. Облік переоцінки основних засобів.

9. Облік орендних відносин.

10. Особливості обліку інших необоротних активів.

 

& Рекомендовані література:

 

Нормативна:

1.Податковий кодекс. Прийнятий Верховною Радою України вiд 02.12.2010 № 2755-VI. [електронний ресурс]. – доступ. – www.rada.gov.ua.

2.Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні (з наступними змінами і доповненнями): Закон України, прийнятий Верховною Радою України від 16.07.1999 р. № 996-ХІV. [електронний ресурс]. – доступ. – www.rada.gov.ua.

3.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс” (з наступними змінами і доповненнями): Наказ Мінфіну України від 31.03.1999 р. № 87. [електронний ресурс]. – доступ.– www.minfin.gov.ua.

4.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 “Основні засоби” (з наступними змінами і доповненнями): Наказ Мінфіну України від 27.04.2000 р. № 92. [електронний ресурс]. – доступ. – www.minfin.gov.ua.

5.Інструкція по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів і розрахунків (з наступними змінами і доповненнями): Наказ Мінфіну від 11.08.1994 р. № 69. [електронний ресурс]. – доступ. – www.minfin.gov.ua.

6.План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій (з наступними змінами і доповненнями): Наказ Мінфіну України від 30.11.1999 р. № 291. - [електронний ресурс]. – доступ. – www.minfin.gov.ua.

7.Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій (з наступними змінами і доповненнями): Наказ Мінфіну України від 30.11.1999 р. № 291. [електронний ресурс]. – доступ. – www.minfin.gov.ua.

8.Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів (з наступними змінами і доповненнями): Наказ Мінфіну України від 30.09.2003 р. № 561- [електронний ресурс]. – доступ. – www.minfin.gov.ua.

Основна:

  1. Бабіч В.В. Фінансовий облік (облік активів) [навч. посіб.] / В.В. Бабіч, С.В. Сагова. – К.: КНЕУ, 2006. – 282с.
  2. Бухгалтерський облік в Україні. [Навч. посібник] / Р.Л. Хом'як, В.І. Лемішовський. — 7-ме вид., доп. і перероб. — Львів: Національний університет “Львівська політехніка", “Інтелект-Захід", 2008. — 1224 с
  3. Бухгалтерський облік та оподаткування. [Навч. посібник] / Р.Л. Хом'як, В.І. Лемішовський. — Львів: Бухгалтерський центр «Ажур», 2009. — 1112 с

12. Бухгалтерський фінансовий облік: підручник для студентів спеціальності "Облік і аудит" вищих навчальних закладів [Ф.Ф. Бутинець та ін.]; під заг. ред. [і з передм.] Ф.Ф. Бутинця. - 8-ме вид., доп. і перероб. -Житомир: ПП "Рута", 2009. - 912 с.

13. Гарасим П.М. Фінансовий облік і звітність на підприємствах різних галузей / П.М. Гарасим, А.Я. Кізима. - Тернопіль: Астон, 2005. – 288 с.

14. Гладких Т.В. Фінансовий облік: [навч. посібник] / Т.В. Гладких. - К.: Центр навчальної літератури, 2007.-480с.

 

Додаткова:

15. Стельмах Х.П. Економічна ефективність використання основних засобів підприємств / Х.П. Стельмах, О.Є. Кузьмін // Науковий вісник НЛТУ України. – 2010. - Вип. 20.9. - [Електронний ресурс]. – Режим доступу до журн.: http://www.nbuv.gov.ua/portal/chem_biol/nvnltu/20_9/240_Stelmach_NV_20_9.pdf.

16. Хрестоматія бухгалтера / [Н. Білова, А. Бобров, М. Бойцова та ін.]. – Х.: Фактор, 2006. – 746с.

17. Шарманська В.М. Первинна документація та регістри бухгалтерського обліку: [навчальний посібник] / В.М. Шарманська. – К.: Знання Прес – 2003. – 268с.

18. Шевчук В. О. Особливості обліку основних засобів / В. О. Шевчук, Л. В. Джулій // Вісник Хмельницького національного університету. – 2008. – № 6. – Т. 1. – С. 29–32.

19. Цебень Р. Л. Особливості обліку основних засобів / Р.Л. Цебень // Вісник Хмельницького національного університету. – 2009. - №6. T.1 - [Електронний ресурс]. – Режим доступу до журн.: http://nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Vchnu_ekon/ 2009_6_1/199-202.pdf.

 

Періодичні видання:

20. Кондзелка М. Продаж основних засобів — проблемні моменти / М. Кондзелка // Дебет-Кредит. – 2010. - №39. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу до журн.: http://www.dtkt.com.ua/show/1bid04634.html.

21. Куцміда Н. Надходження основних засобів на підприємство / Н. Куцміда // Дебет-Кредит. – 2010. - №21. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу до журн.: http://www.dtkt.com.ua/show/1bid04488.html.


Читайте також:

  1. Вид заняття: лекція
  2. Вид заняття: лекція
  3. Вид заняття: лекція
  4. Вид заняття: лекція
  5. Вид заняття: лекція
  6. Вступна лекція
  7. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
  8. Клітинна селекція рослин.
  9. Колекція фонограм з голосами осіб, які анонімно повідомляли про загрозу вибуху
  10. ЛЕКЦІЯ (4): Мануфактурний період світової економіки
  11. Лекція - Геополітика держави на міжнародній арені
  12. Лекція 02.04.2013




Переглядів: 670

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Питання 2. Земля як фактор виробництва | Визначення, класифікація та оцінка основних засобів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.