Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



США в середині 70-80-х років

Міжнародна політика урядів Л.Джонсона та Р.Ніксона

Уряд Л.Джонсона Уряд Р.Ніксона
1964 р. ¨ Розпочав бомбардування узбережжя ДРВ (Північного В’єтнаму).   1968 р. ¨ Скорочені американські сухопутні війська у В’єтнамі, але уряд не відмовився від воєнного вирішення проблеми.  
1965 р. ¨ Здійснив інтервенцію у Домініканську республіку. ¨ Почалось бомбардування всієї території ДРВ. ¨ У Південний В’єтнам було перекинуто 300-тисячну американську армію. ¨ Ускладнились відносини з СРСР, що категорично засудив бомбардування ДРВ.   1970 р. ¨ США посилили військове втручання у Лаосі та Камбоджі.
1966 р. ¨ Ускладнились відносини між США та Францією, що вийшли з військової організації НАТО.   1971 р. ¨ США (разом с СРСР, Великобританією, Францією) підписали угоду чотирьох держав по Західному Берліну.  
1967 р. ¨ США підтримали Ізраїль в арабо-ізраїльській війні.   1973 р. ¨ США підписали Угоду про припинення війни у В’єтнамі. Війська США були виведені з В’єтнаму. ¨ США узяли участь у багатосторонніх переговорах про скорочення збройних сил та озброєнь у Центральній Європі.  
1968 р. ¨ США припинили бомбардування В’єтнаму і почали переговори з ДРВ. ¨ США (разом з СРСР та Великобританією) підписали договір про нерозповсюдження ядерної зброї. 1973 р. ¨ США узяли участь у Нараді по безпеці та співробітництву в Європі (1973-1975 рр.), підписали Заключний акт наради. ¨ Поліпшились відносини США та СРСР внаслідок візитів президента США у СРСР (1972, 1974 рр.), візиту керівника СРСР Л.Брежнєва у США, у ході яких, а також були підписані договори і угоди, що зменшували небезпеку ядерної війни (обмеження систем протиракетної оброни, стратегічних наступальних озброєнь, запобігання ядерної війни), зміцнювали економічне співробітництво.

У 1972 р. в США загострилась внутрішньополітична обстановка у зв’язку з так званою „уотергейтською справою”: комітет Республіканської партії з переобрання президента використовував підслуховуючи пристрої у штаб-квартирі Демократичної партії в готелі „Уотергейт”. У 1974 р. президент Р.Ніксон, що опинився під загрозою відлучення від влади за причетність до уотергейтської справи, пішов у відставку. Президентом США став Дж.Форд.

 

Основні події Факти
Депресія 1974-1975 рр. ¨ Обсяг промислового виробництва знизився на 6-7 %. ¨ Заробітна платня знизилась на 1-5 %, ціни різко зросли. ¨ 21 тис. компаній збанкрутували. ¨ Зареєстровано 8,3 млн. безробітних.  
Другий етап науково-технічної революції ¨ Впровадження автоматизованих виробництв, роботів, лазерної техніки. ¨ Розвиток мікроелектроніки, приладобудування, засобів зв’язку, інформатики, аерокосмічної галузі. ¨ Освоєння космічного простору (висадка астронавтів на Місяць у 1969 р., створення багаторазового космічного корабля „Спейс Шаттл”, запуски автоматичних станцій на Марс, до Венери, віддалених планет Сонячної системи тощо). ¨ Створення нових видів озброєнь: крилатих ракет, атомних підводних човнів „Трайдент”, мобільних стратегічних ракет МХ, системи СОІ – стратегічної оборонної ініціативи, покликаної захистити територію США від балістичних ракет тощо.  
Участь США у розрядці міжнародної напруженості ¨ Участь у зустрічах на вищому рівні, візит у СРСР Р.Ніксона (1972, 1974 рр.), зустріч Л.Брежнєва з Дж.Фордом (1974 р.), Дж.Картером (1976 р.). ¨ Підписання документів, що закріплювали принцип мирного співіснування, скорочення озброєнь.  
Відхід від політики „розрядки” ¨ Виголошення нової міжнародної доктрини (президент Р.Рейган, 1982 р.), що відроджувала „холодну війну”. ¨ Прискорення гонки озброєнь, оголошення програми СОІ (1983 р.). ¨ Окупація о. Гренада, де у влади знаходився уряд радянсько-кубинської орієнтації. ¨ Таємне надання підтримки керівникам нікарагуанських контрас. ¨ Воєнні акції у Лівані. ¨ Підтримка афганських партизан.  
„Рейгономіка” – підтримка приватної ініціативи, зменшення соціальних виплат і федеральних і соціальних витрат; знищення податків на доходи до 10 %. ¨ Подолано кризу 70-х років. ¨ Зріс життєвий рівень американців, знизилось безробіття, інфляція. ¨ Збільшились закордонні інвестиції.

В 1985-1991 р. відносини між СРСР та США поліпшились у зв’язку з приходом до влади в СРСР нового керівництва на чолі з М.Горбачовим. Були досягнуті угоди про ліквідацію ракет середнього та меншого радіусу дії (1987 р.), обмеження стратегічних наступальних озброєнь (1991 р.)

У 1988-1992 рр. президентом США був республіканець Дж.Буш. США ще більше посилили свій вплив у світі. При здійсненні операції „Буря в пустелі” (спрямованої проти Іраку) США продемонстрували світу не тільки силу і точність своє новітньої зброї, але й політичну рішучість відстоювати свої інтереси всюди і будь-якими методами. У 1992, 1996 рр. президентом США було обрано лідера демократів Б.Клінтона. Розпад СРСР (1991 р.)дозволив адміністрації Клінтона дещо знизити військові витрати, що створило можливість значно поліпшити життєвий рівень населення США. США активно домагалися власного утвердження у ролі „миротворця”, світового лідера, у якого більше немає суперників. Міжнародні організації – НАТО, ООН, МВФ та ін. – стають інструментами зовнішньополітичної діяльності США, що поширилась з 1991 р. також на країни Східної та Центральної Європи (1 липня 1991 р. Варшавський Договір припинив існування).

США – прибічник поглиблення європейської інтеграції, „поширення НАТО на Схід”. Нова міжнародна обстановка, краї комуністичних режимів у Європі сприяв, на думку уряду США, еволюції НАТО з воєнного блоку в організацію співробітництва. США визначили свої цілі таким чином: мир, права людини, співробітництво, прогрес.

 


Читайте також:

  1. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  2. Антиколоніальні виступи в Індії 1945-1946 років і поділ колонії на два домініони.
  3. Близький Схід на рубежі 40-50-х років.
  4. Близькосхідна проблема на рубежі 60-70-х років.
  5. Боротьба, яка розпочалася в середині XVII ст. на українських землях, насамперед мала на меті звільнення українського народу з-під панування Речі Посполитої.
  6. В'єтнамська війна 1957-1975 років.
  7. Визнання та виконання вироків іноземних судів та передання засуджених осіб
  8. Вимоги до уроків навчання орфографії
  9. Вимоги щодо місця та строків вчинення нотаріальних дій
  10. Вислуга років: поняття та юридичне значення в праві соціального забезпечення
  11. Виявлені порушення з безпеки праці записують у журналі оперативного контролю із зазначенням відповідальних осіб і строків усунення порушень.
  12. Відновлення громадянського суспільства в Україні в кінці 80-х – на початку 90-х років ХХ ст. Розвиток громадянського суспільства в незалежній Україні.




Переглядів: 881

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Зовнішня та внутрішня політика Канади у 1946-1976 рр.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.072 сек.