Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Касові операції банків із клієнтами та методика бухгалтерського обліку

До касових документів, визначених Інструкцією про касові операції № 337, якими оформляються касові операції, належать: заява на переказ готівки, прибутково-видатковий касовий ордер, заява на видачу готівки, прибутковий касовий ордер, видатковий касовий ордер, грошовий чек, а також рахунки на сплату платежів та документи, установлені відповідною платіжною системою для відсилання переказу готівки.

Для проведення операцій із цінностями, які обліковуються на позабалансових рахунках, використовуються видатковий позабалансовий ордер і прибутковий позабалансовий ордер.

Форми документів, які підтверджують факт приймання, переказу готівки та виплату її суми одержувачу в готівковій формі, визначаються відповідною платіжною системою і містять такі обов’язкові реквізити: дату здійснення операції, зазначення плат­ника та одержувача, дані паспорта особи-одержувача або документа, що його замінює, суму касової операції, підписи платника або одержувача та працівників банку, уповноважених здійснювати касову операцію.

До обов’язкових реквізитів касових документів, які оформлю­ються для зарахування суми готівки на відповідні рахунки (крім перелічених раніше), також належать: номер рахунка одержувача та назва банку-одержувача. Усі реквізити в касових документах мають бути заповнені згідно з правилами, зазначеними в додатках до Інструкції № 337.

У грошових чеках, заявах на видачу готівки, на підставі яких видається готівка клієнтам, незалежно від суми (за винятком реалізації ювілейних, пам’ятних та інвестиційних монет) мають зазначатися дані паспорта особи-одержувача або документа, що його замінює, найменування документа, серія, номер і дата його видачі, найменування установи, що його видала.

Грошові чеки дійсні протягом 10 календарних днів з дня їх виписки, не враховуючи день виписки. Дата на чеку зазначається так: дата та рік цифрами, місяць словом. Грошовий чек має містити відбиток печатки та підписи (підпис) уповноважених осіб (особи) клієнта згідно з карткою зразків підписів. Використання факсиміле не припускається.

Прибутково-видаткові касові ордери використовуються для оформлення касових операцій з видачі власним філіям (відділенням) підкріплень готівкою та приймання від них готівки, завантаження і розвантаження банкоматів, видачі та приймання готівки під звіт касовим працівникам під час ведення аналітичного обліку, переміщення готівки з рахунка 1005 «Банкноти та монети, інкасовані до перерахування» на рахунок 1001 «Банкноти та монети в касі банку», а також для оформлення загальної суми проведених операцій (приймання платежів за рахунками, операції, виконані із застосуванням платіжних карток через касу банку та банкомат).

У прибуткових, видаткових та прибутково-видаткових касових ордерах на видачу готівки працівникам банку, а також інкасаторам територіальних управлінь НБУ зазначаються прізвище, ім’я, по батькові одержувача, назва документа (посвідчення, пере­пустка) та його номер (крім операцій з видачі та приймання готів­ки між касовими працівниками).

Банк може приймати платежі готівкою за рахунками на сплату платежів (квартплата та комунальні послуги, телефонний зв’я­зок, кабельне телебачення, електроенергія, газ), роздрукованими юридичною особою — одержувачем платежів. Такий документ має містити всі обов’язкові реквізити, які передбачені для виконання цих операцій.

Здійснюючи касові операції протягом операційного часу, відповідальний працівник банку на касових документах проставляє дату виконання касової операції, а в післяопераційний час — поточну дату і час приймання документів або напис чи штамп «вечірня» або «післяопераційний час».

Виконані протягом операційного часу касові операції відображаються в бухгалтерському обліку в цей самий день, а в післяопераційний час — не пізніше від наступного операційного дня.


Читайте також:

  1. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  2. Автоматизовані форми та системи обліку.
  3. Активні операції банків
  4. Активні операції комерційних банків
  5. Алгебраїчні операції
  6. Аналіз динаміки та структури банківських доходів
  7. Аналіз достатності банківського капіталу
  8. Аналіз ефективності формування та використання банківських ресурсів
  9. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  10. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  11. Апаратура та методика проведення газометрії свердловин в процесі буріння
  12. Арифметичні операції




Переглядів: 1144

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організація ведення касових операцій у банках | Облік приймання готівки банком

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.