На земній кулі налічують кілька сотень порід і порідних груп птиці, у тому числі майже 100 порід курей, близько 20 порід качок й індиків, 40 порід гусей. Існують різні системи класифікації порід і порідних груп птиці, залежно від морфологічних ознак, місця виведення, будови тіла, походження від диких предків, напряму основної продуктивності. Так, породи курей поділяють на яєчні, м'ясні, м'ясо-яєчні (загальнокористувальні), декоративні і бійцеві. Цю так звану господарську класифікацію розробив академік М.Ф.Іванов.
Із яєчних порід у нашій країні в промислових господарствах розводять головним чином леггорнів. Птахівники - аматори, фермери розводять також російських білих, мінорок, гамбурзьких, українських вушанок, голошийних та прикарпатських зеленоніжок.
Білий леггорн.У середині минулого століття з берегів Середземного моря в США були завезені білі італійські кури. Вважають, що свою назву вони одержали від порту Ліворно, звідки їх було вивезено в 1840 р. За іншими даними, слово "леггорн" походить від двох англійських слів "лег" - нога і "горн"- ріг (мається на увазі жовте, "рогове забарвлення ніг). Американці поліпшили італійських курей шляхом схрещування з іншими породами, і вони спочатку поширилися в Європі (Англії, Італії, Данії), а потім по всьому світу. В нашу країну леггорни були завезені із Англії і США у 1925 р. Вперше їх почали розводити у радгоспі "Красний" Кримської області.
Відомо кілька різновидностей леггорнів: білі (рис. 5), палеві, куріпікові, зозулясті, блакитні. Найбільш поширені білі леггорни. Ці кури мають гарні форми, горду поставу, вигнуту шию.