Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Біологічні особливості, продуктивність та породи коней

1. Народногосподарське значення конярства та біологічні особливості коней.

2. Методи розведення.

3. Породи коней.

4. Відтворення поголів’я.

5. Продуктивне конярство.

 

Конярство як галузь існує ще з четвертого тисячоліття до нашої ери. Після приручення і одомашнення кінь став постійним помічником людини, використовувався в різних якостях. Суттєва особливість коня на фоні інших сільськогосподарських тварин полягає в його мінливості та різновидності щодо призначення в різні епохи. На сучасному етапі розвитку суспільства народногосподарське значення коня набуло комплексного характеру і нині коней використовують на сільськогосподарських і транспортних роботах. Певною мірою коні забезпечують людей важливими продуктами харчування: м’ясом і молоком. І хоча в Україні конину практично не використовують для харчування, вона залишається важливим компонентом вищих сортів ковбас. Щодо лікувальних властивостей кумису, який виготовляють з кобилячого молока, відомо давно.

Менш відома роль коней у медичній і біологічній промисловості, де їх використовують як донорів. Коні легко піддаються гіпер імунізації. Тому кров коней придатна для виробництва лікувальних сироваток, кров жереб них кобил з високою концентрацією статевих гормонів – для приготування цінного біологічного пер арату СЖК. Отримують від коней і натуральний шлунковий сік, що використовують у ветеринарній практиці для лікування і профілактики шлунково-кишкових захворювань молодняка, особливо диспепсії телят.

Належне місце посідає кінь у спорті. Кінний спорт вважається одним із самих захоплюючих, яскравих і масових видів сучасних змагань. Протягом багатьох років кінь був поряд з людиною і виконував різну роботу, задовольняв не тільки вимоги до працездатності, але і естетичні вимоги. Зараз поголів’я коней становить близько 800 тис. Найбільше коней у Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій та Чернігівській областях.

За характером господарського використання та отримання кінцевої продукції конярство, як галузь розвивається в таких основних напрямках:

1) робочо-користувальне – раціональне використання коней на польових і транспортних роботах, на фермах, на присадибних ділянках, при випасанні овець і великої рогатої худоби;

2) продуктивне - для виробництва молока (кумису), м’яса,

3) прикладне–спрямоване на використання коней медичній, біологічній, переробній промисловості, у кінематографії, циркових виступах. Коней використовують як донорів, на сироватці крові яких виготовляють ряд лікувальних препаратів: гіперімунні сироватки, вакцини проти стовбняку, дифтериту, ботулізму та ін. Використовують також шлунковий сік коней. Готують біостимулятори – СЖК для боротьби з яловістю корів, овець і стимуляції багатоплідності;

4) спортивне – вирощування і підготовка спортивних коней для кінного спорту, прокату і кінного туризму;

5) племінне - спрямоване на селекцію існуючих та виведення нових порід, ліній, їх апробацію, використання жеребців для поліпшення масового конярства і одержання висококласних коней для кінного спорту і продажу на експорт.

Перше місце за кількістю поголів’я та обсягу виробничої продукції займає робочо-користувальний напрям – 70% усього поголів’я.


Читайте також:

  1. Алюмінисті породи
  2. Біологічні і психологічні теорії.
  3. Біологічні каталізатори – ферменти
  4. Біологічні методи боротьби з шкідниками сільського й лісового господарства
  5. БІОЛОГІЧНІ МОТИВАЦІЇ
  6. Біологічні мутагени
  7. Біологічні мутагени.
  8. Біологічні небезпеки
  9. Біологічні небезпеки
  10. Біологічні небезпеки
  11. Біологічні небезпеки
  12. Біологічні небезпеки




Переглядів: 2559

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Біологічні особливості коней

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.