Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Кредити та займи

Кредиторська заборгованість

Фонди спеціального призначення та нерозподілений прибуток

Резервний фонд

Планування цієї статті балансу здійснюється відповідно до вимог формування резервного фонду, що визначені у статуті підприємства або затверджені законодавчо (для акціонерних товариств).

 

Ця стаття балансу відбиває розмір власних фінансових ресурсів підприємства, які сформувалися в процесі діяльності підприємства та не використані на кінець планового періоду.

Власні фінансові ресурси акумулюються залежно від їх цільового призначення в окремі фонди фінансових коштів: фонд виробничого розвитку, соціального розвитку, споживання, амортизаційний, ремонтний та інші. Частина чистого прибутку, цільове призначення якої ще не визначено, називається нерозподіленим прибутком.

Плановий розмір залишків коштів спеціального призначення визначається виходячи з планових кошторисів формування та використання коштів окремих фондів. Розрахунок може бути проведено за формулою:

 

 

Кредиторська заборгованість торговельного підприємства виникає у зв’язку з проведенням операцій з закупівлі товарів та інших матеріальних ресурсів з відстрочкою платні, а також з отриманням авансів, проведенням розрахунків щодо оплати праці, з платежами до бюджету та позабюджетних фондів відповідно до діючого порядку проведення.

Оскільки причини виникнення кредиторської заборгованості та фактори, що її обумовлюють, відмінні, планування проводиться окремо по кожному виду заборгованості.

Розрахунок кожного виду заборгованості ґрунтується на прогнозуванні обсягу операцій, які призводять до її виникнення, та середнього терміну відстрочки платні, яким з даного виду заборгованості користується підприємство.

 

Прогнозування обсягів кредитів та займів, які необхідно залучити підприємству для фінансування своєї діяльності в плановому періоді, відбувається шляхом балансування потреби в коштах (для формування необхідних розмірів активів підприємства) та наявних джерел їх покриття за рахунок власних коштів та кредиторської заборгованості.

Отриманий результат розрахунку необхідного обсягу кредитів та займів слід спів ставити з максимально допустимим його розміром, при якому забезпечується фінансова стійкість підприємства та позитивне значення ефекту фінансового важеля.

Якщо розробка балансового плану виявляє перевищення допустимого рівня боргу, то необхідно скоригувати проведені раніше розрахунки. Метою такого коригування є зниження потреби підприємства в окремих видах активів (на підставі підвищення швидкості) їх обертання, більш раціонального використання або пошук можливостей збільшення обсягів власних фінансових ресурсів підприємства за рахунок збільшення статутного фонду чи підвищення ефективності господарсько-фінансової діяльності підприємства.

 


Читайте також:

  1. АКРЕДИТИВ
  2. Акредитив
  3. Акредитив та його форми
  4. Бюджетні кредити, надані за рахунок загального фонду державного бюджету
  5. Види документарних акредитивів в міжнародній практиці
  6. Всі іпотечні кредити діляться на кредити з постійними і змінними платежами.
  7. Документарний акредитив
  8. Документарний акредитив
  9. Документарні акредитиви можуть бути покритими і непокритими.
  10. Займи позицію
  11. КОМЕРЦІЙНІ КРЕДИТИ
  12. КРЕДИТИ ECTS




Переглядів: 510

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Статутний фонд | Та порядок розробки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.