Середовищем життєдіяльності людства в цілому практично є навколишнє середовище.
Середовище життєдіяльності є складовою навколишнього середовища і визначається для кожної людини окремо.
Середовище життєдіяльності людини можна класифікувати таким чином:
Природне середовище — середовище, в якому антропогенні фактори не присутні.
Відкрите середовище - середовище, в якому переважають природні фактори над антропогенними (вулиці міст, сіл, територія стадіонів, парків і т.п.).
Внутрішнє середовище — середовище, в якому питома вага антропогенних факторів перевищує питому
вагу природних факторів (закриті приміщення, відкриті території складів, майстерень і т.п.).
Виробниче середовище — найбільш небезпечне для людини, саме на виробництві на неї діють підвищені рівні шуму, вібрації; гостріше проявляються психофізіологічні фактори (стрес, втома); в повітрі робочої зони часто знаходяться токсичні речовини; на виробництві людина більше взаємодіє з машинами та механізмами, що є потенційно небезпечним. Проводячи третину свого життя, чи майже половину активного часу на виробництві, необхідно дбати про забезпечення безпечних та прийнятних умов праці.
Побутове середовище. Із збільшенням антропогенного впливу на природу виникла необхідність контролю за побутовим середовищем, умови якого до недавнього часу визначалися кожною сім'єю самостійно. Стан забруднення води та повітря, рівень вологості, шуму, випромінювань в домашніх приміщеннях не вважалися проблемою, проте, дослідження показали небезпечне перевищення рівня зазначених показників в