Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стимулювання і організація використання ІКТ в різних сферах діяльності

Освіта

Перехід до інформаційного суспільства зсуває базові освітні орієнтири. Відбувається зсув від лінійного, послідовного представлення інформації до мережевого. Новітні телекомунікаційний технології, що містять в своїй основі глобальні телекомунікаційний мережі і інтелектуальні комп'ютерні системи, відкривають для викладачів і учнів абсолютно нові можливості. Об'єднання таких систем і мереж вже сьогодні складає основу нової інфраструктури планети - інфосфери.

Сучасний рівень розвитку ІКТ дає підставу сьогодні говорити про реальну можливість створення глобальної системи дистанційної освіти, що дозволяє на основі нових інформаційних технологій забезпечувати ефект безпосереднього спілкування між викладачем і що навчається, що завжди було перевагою і відмінною рисою очного навчання незалежно від того, на якій фізичній відстані вони знаходяться один від одного. Становлення і подальший розвиток системи дистанційної освіти повинне в майбутньому привести до створення електронних бібліотек і університетів розподіленого типу, які створять реальну основу формування єдиного освітнього простору для усього світової спільноти, в тому числі для тих його членів, хто по тих або інших причинах позбавлені вільного доступу до освіти.

Виходячи з викладеного, для успішного руху до інформаційного суспільства необхідно:

· розробити і реалізувати нову ідеологію безперервної освіти на всіх рівнях,

· забезпечити широку популяризацію концепції "освіти через все життя",

· створити мережу спеціалізованих центрів міського підкорення для підготовки і регулярної перепідготовки вчителів та викладачів,

· домагатися впровадження ІКТ, адекватних освітнім технологіям і учбовим процесам,

· створювати спеціалізовані загальнодоступні інформаційні ресурси, орієнтовані на рішення освітніх задач;

· забезпечити участь в міжнародних програмах, направлених на підготовку людей до життя в суспільстві.

Бізнес

Поступовий розвиток вказаних тенденцій приводить до збільшення числа приватних компаній, які займають "малі ніші" в економіці і починають обслуговувати раніше недоступні ринки, що відкрилися завдяки доступу до глобальних мереж передачі даних.

Для успішного просування в інформаційне суспільство з точки зору розвитку бізнесу необхідно:

· сприяти активному освоєнню і використанню передових ІКТ підприємствами міста;

· забезпечити підтримку ключових сегментів нового ринку, що розвивається - вітчизняної індустрії інформаційних і комунікаційних послуг і програмних засобів, електронної видавничої діяльності, виробництва мультимедіа, індустрії розваг і інш.;

· сприяти розвитку електронної комерції, наданню різноманітних послуг споживачам через Інтернет;

· підтримувати інтерактивну взаємодію підприємств і компаній з органами влади (насамперед з податковими службами), з споживачами і між собою;

· сприяти розвитку електронного маркетингу для просування підприємствами їх продукції і послуг, для створення нових ринково значущих продуктів і послуг, для розширення кооперації з вітчизняними і зарубіжними виробниками.

Для рішення вищеперелічених задач зажадається:

· проведення кампанії по роз'ясненню можливостей і переваг ІКТ для ведення бізнесу, що включає демонстрацію найбільш яскравих досягнень;

· створення системи відповідних податкових пільг і регулювання тарифів на використання і передачу даних.

Охорона здоров'я

При всіх змінах економічної і політичної кон'юнктури підтримка здоров'я залишається однією з головних цілей будь-якої людини, внаслідок чого не меншає потреба в інформації медичного характеру. Причому через велику розбіжності цін на медичні товари і послуги виникає прагнення оптимізувати зусилля і витрати на підтримку здоров'я і на лікування.

До найбільш важливих напрямів впровадження ІКТ в області охорони здоров'я можна віднести наступні:

· створення комп'ютерної бази даних, сумісної з єдиним міським класифікатором (в ідеалі - мультимедійної);

· забезпечення доступу до медичної інформації для професійних користувачів і рядових споживачів відповідних товарів і послуг;

· навчання персоналу кожної установи охорони здоров'я навичкам роботи з електронною поштою і ресурсами Інтернет з обов'язковою перевіркою знань в період атестації;

· створення на одному з WWW-серверів міста представництва Комітету охорони здоров'я з розділом "Досягнення світової і національної охорони здоров'я";

· створення на базі ведучих інститутів, клінік і діагностичних центрів пунктів "консультацій через Інтернет".

Неминуче впровадження у всі сфери життя нових ІКТ диктує нову стратегію реформування і модернізації охорони здоров'я. При цьому важливо, щоб витрати на здійснення реформи не обтяжували бюджет, так як в іншому випадку вони залишаться на папері. Однією з складової такого підходу є телемедицина.

Телемедицина дозволяє одночасно вирішувати ряд актуальних соціальних і медичних проблем:

· пацієнти незалежно від місця мешкання можуть бути на місці і протягом короткого проміжку часу проконсультовані кваліфікованими фахівцями аж до організації консиліуму лікарів з різних клінік і навіть міст;

· спільне використання медичними установами високотехнологічної апаратури, що дорого коштує;

· навчання роботі з останньою.

Культура

Сприяння розвитку культури на шляху рушення до інформаційного суспільства повинно полягати в забезпеченні інтеграції інформаційних ресурсів галузі, ефективного обміну інформацією між її установами. Особлива увага потрібно приділити забезпеченню можливості віртуального відвідування бібліотек, музеїв, галерей, художніх виставок, концертів і т.д. З цією метою необхідно найшвидше формування спеціальної міської програми інформатизації галузі культури, що включає як першочергові задачі створення розподілених інформаційних систем бібліотек і музеїв та ін.

Інформатизація міського управління

У процесі створення інформаційних систем для муніципального управління і місцевого самоврядування накопичене значне число інформаційних ресурсів, що мають високі споживчі властивості. Крім того, в місті є велике число висококваліфікованого персоналу, що володіє досвідом побудови складних розподілених інформаційних систем в оборонній галузі і в області державного управління.

У той же час потрібно відмітити низький рівень інтеграції існуючих систем муніципального управління і місцевого самоврядування, невиправдане дублювання введення однотипних даних в різних підсистемах, що не допускають автоматичного обміну між ними, відсутність загальноміського комплексу стандартів, класифікаторів, форматів, метаданих і т.д., що дозволяють уніфікувати представлення даних і забезпечити узгоджене функціонування цих підсистем в рамках загальноміської інформаційної системи.

Одним з найважливіших напрямів є загальносистемне забезпечення міської інформаційної інфраструктури. За останні роки тут пророблений великий об'єм робіт. Розроблений системний проект розвитку загальноміської інформаційної системи, почався процес інтеграції інформаційних систем на міжкомплексному рівні, зокрема систем Комплексу міського господарства і Комплексу по майново-земельним відносинам, розробляється Єдина державна картографічна основа, створений і ведеться реєстр міських інформаційних систем.

З метою подолання вказаних недоліків і подальшого розвитку інформаційного забезпечення процесів управління містом необхідно розвернути роботи у трьох напрямах.

· Найважливішою і першочерговою задачею територіальної інформатизації є задача інтеграції територіальних інформаційних систем з галузевими інформаційними ресурсами.

· Іншим найважливішим напрямом територіальної інформатизації є розробка інформаційних систем власне для апарату префектур і районних Управ.

· Найважливішою особливістю територіальних інформаційних систем є їх велика в порівнянні з галузевими системами спрямованість на інформаційне обслуговування потреб населення відповідної території і міста загалом.

Міське господарство

Протягом останніх років розпочаті проекти, пов'язані з використанням ІКТ в міському господарстві, зокрема почата реалізація проекту створення єдиної автоматизованої системи диспетчерського контролю і управління міським господарством.

Даний проект направлений на створення інформаційної системи, що забезпечує контроль витрати паливно - енергетичних ресурсів і автоматизацію диспетчеризації міського житлово-комунального господарства. Створення подібної системи приведе до значного зниження витрат на зміст (управління і диспетчеризацію) міського житлово - комунального господарства і оптимізації використання ресурсів (електроенергія, газ, тепло та інше), споживаних житлово-комунальним господарством. Крім того, розробка системи надасть міській владі і службам інструмент контролю і управління міським господарством, який дозволить вирішити наступні задачі:

· створення джерел об'єктивної і достовірної інформації про стан інженерного обладнання будівель і споруд;

· створення механізму збору, обробки і зберігання цієї інформації;

· підвищення оперативності збору інформації про стан житлово-комунального комплексу;

· накопичення даних про використання ресурсів, споживаних житлово-комунальним господарством міста.

Суспільне життя

Можливість використання інформаційних мереж і систем створює для кожного громадянина принципову можливість безпосередньої участі в політичному волевиявленні. Необхідно пам'ятати, що залучення населення у використання ІКТ і велика доступність політичних діячів, що стає можливої завдяки розвитку інтерактивної взаємодії, спричиняють за собою істотні зміни в демократичному процесі.

Останнє, однак, повинно розглядатися не стільки як небезпека, скільки як новий шанс посилити політичну активність і політичну відповідальність населення. Для цього насамперед необхідно створити в місті основи "теледемократії", що передбачає:

· постійне інформування населення через офіційні Web-сайти державних і органів міського самоврядування;

· надання в публічний доступ актуалізованих офіційних документів – законів і нормативних актів;

· забезпечення прямої участі городян у виробленні рішень з конкретних питань, що торкаються їх інтереси;

· проведення оперативних опитів жителів, що не мають обов'язкової сили для органів влади, але результати яких повинні аналізуватися і враховуватися останніми;

· організацію регулярної інтерактивної взаємодії виборців з депутатами, жителів з представниками виконавчої влади міста, району і Управи.

Побут і дозвілля

Світовий досвід показує, що інформатизація повсякденного життя є засобом стимуляції духовного і економічного розвитку. Використання ІКТ в побуті підвищує інформаційну активність городян, дає відчуття поліпшення комфортності життя, сприяє підвищенню якості труда і зростанню економічної активності городян за рахунок ненав'язливого навчання "через розваги". Побутова інформаційна продукція – найсильніший засіб залучення населення на шлях інтеграції в інформаційне суспільство.

З метою сприяння соціально-економічному розвитку міста ця політика повинна переслідувати наступні основні цілі:

· стимулювання вітчизняних виробників побутової інформаційної продукції (електронних розважальних, медичних і юридичних програм, електронної гри та інше) і стеження за їх якістю;

· сприяння збереженню національної культури за допомогою регулювання ринку міської інформаційної продукції;

· надання соціальною допомоги в електронній формі насамперед найбільш незахищеним групам.

Для визначення найбільш дійових шляхів електронної допомоги необхідне проведення соціальних експериментів.


Читайте також:

  1. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  2. II. Організація і проведення спортивних походів
  3. II. Організація перевезень
  4. II. Організація перевезень
  5. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  6. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  7. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  8. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  9. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  10. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  11. Автоматизація метрологічної діяльності
  12. АДАПТАЦІЯ ОБМІНУ РЕЧОВИН ДО М'ЯЗОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ




Переглядів: 607

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Створення умов для стійкого розвитку економіки міста в інформаційному суспільстві | Забезпечення можливостей використання ІКТ всіма жителями міста

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.