Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні відомості про кераміку

ВИГОТОВЛЕННЯ ДЕТАЛЕЙ ІЗ КЕРАМІКИ

Деталі й вузли з кераміки широко застосовуються в радіотехнічній апаратурі завдяки їх хорошій нагрівостійкості, високій механічній міцності, стабільності властивостей при теплових діях, коливаннях вологості і тиску, відсутності старіння і остаточних деформацій, а також в послідовності малого коефіцієнта лінійного розширення і незначних діелектричних втратах в полях високої частоти. Впалюючи в кераміку суміші високодисперсних порошків заліза і молібдену, молібдену і магнію, паст на основі платини і паладію, створюють вакуумнощільні металокерамічні сполуки.

Радіокерамічні матеріали представляють собою особливим образом оброблені сполуки різних неорганічних речовин в тонкоподрібненому стані. Компонентами керамічних мас являються деякі види глин, каолін, глинозем, польовий шпат, кварц, мармур, тальк, вуглекислий барій, двоокис цирконію, титана, окис магнію . Властивості кераміки залежить від складу сполуки, величини відношення вміщуємих в неї компонентів і режимів опалення. Рецептуру кераміки вибирають, виходячи із місцевих умов: сировинної бази, устаткування, інструментів. Відповідні матеріали повинні відповідати ГОСТ 5458-64.

З технологічної точки зору розрізняють глинясту і безглинясту кераміку. Присутність глини в керамічній масі робить її практичною і спрощує технологію виготовлення деталей. До глинястих керамічних матеріалів відносяться радіофарфор, ультрафарфор, тиконд Т-60. Характерним видом безглинястої кераміки являється окис алюмінію, радіостеатит, тиконд Т-80 і Т-150, термоконд.

Для забезпечення технологічної пластичності в масу безглинястої кераміки добавляють органічну зв’язку (дьоготь, керосин, декстрин, полівениловий спирт), яка вигорає при обпалюванні деталей.

 

ВИКОРИСТОВУЄМІ МАТЕРІАЛИ І ЇХ ХАРАКТЕРИСТИКИ

 

В промисловості радіоапаратури використовується близько 25 видів керамічних матеріалів, які в залежності від призначення і електричних властивостей можна розділити на три групи: установочна, конденсаторна і вакуумна кераміка. Самостійна група керамічних матеріалів представлена сегнетокерамікою. В залежності від електричних і фізико-механічних властивостей радіокераміка по ГОСТ 5458-64 ділиться на декілька класів.

Установочна радіокераміка має високу механічну міцність і призначається для виготовлення ізоляторів низької і високої напруги, каркасів котушок індуктивності, деталей варіометрів, плат, лампових панелей, контактних планок, герметичних корпусів, кожухів, основ для печатних схем і т. д.

Нижче розглядаються основні види установочної радіокераміки.

Ізоляторний фарфор має невисокі електроізоляційні властивості, тому використовується тільки для деталей, працюючих в умовах низьких частот. Ударна міцність його не висока.

Ізоляторний фарфор вміщує в середньому 50% глини, 25% піску і 25% польового шпату; обпалюється при температурі 1350-1400˚С.

Радіофарфор отримують з глини, піску і вуглекислого барію. Завдяки відсутності окисів шпаринних металів радіофарфор має більш високі електроізоляційні властивості порівняно з ізоляційним фарфором.

Ультрафарфор, кристалічною основою якого є корунд, відрізняється високими механічними властивостями. Температура його обпалу 1360-1380˚С. На ряду з установочними радіо деталями з нього виготовляють конденсатори.

Стеатит - радіокераміка на основі тальку. Стеатити розрізняють по характеру добавок до тальку, які змінюють як електричні, так і фізико - механічні властивості матеріалу. Для деталей не великих розмірів, виготовляємих шляхом пресування і гарячого лиття, використовують стеатити марок СЦ-4, СК-1, С-61, СКШ змалим вмістом пластичних компонентів. Стеатит марки ТК-21, відрізняється високою пластичністю, але дещо зниженими електричними властивостями, застосовується для виготовлення великих радіо ізоляторів. Вироби із стеатиту порівняно легко піддаються шліфуванню.

До установочної кераміки слід віднести найновіші види кераміки на основі цельзіана-мулліта і корунда- мулліта. Ці види радіокераміки відрізняються малими коефіцієнтами теплового розширення і високими електричними властивостями. Конденсаторна радіокераміка має високу діелектричну проникність і застосовується для виготовлення високочастотних конденсаторів низької та високої напруги.

Основним компонентом конденсаторної кераміки являється двоокис титана (ТіО2). Застосовується також без титанова конденсаторна кераміка на основі цирконатів і станатів . Якщо титановмісна кераміка застосовується в області відносно слабких електричних полів та обмежених робочих температур, то безтитанові конденсаторні матеріали розраховані на значно більш жорсткі режими експлуатації. Основні із конденсаторних керамік наступні:

Тиконди та тиглин виготовляють на основі двоокису титану та глини. Двоокис титана має негативний коефіцієнт діелектричної проникності, а глина – позитивний.

Змінюючи співвідношення глини та двоокису титана, отримують матеріали з самими різними властивостями. Так, тиконд марки Т-150 не має глини, Т-80 має невеликий відсоток глини; тиглин містить велику кількість глини. Цифра в марках тиконда позначає величину діелектричної проникливості.

Тиконди застосовують для виготовлення термокомпресуючих, блокуючих, підстроювальних та малогабаритних конденсаторів.

Тиглин придатний для термостабільних конденсаторів, використовуємих в стабільних коливальних контурах малої потужності.

Термоконди – керамічні матеріали на основі двоокису титана та двоокису цирконію. Термоконд випускається двох марок: ТК-М з негативним температурним коефіцієнтом діелектричної проникливості (-50*10^-6 град^-1) та ТК-Р – з позитивним(30*10^-6 град^-1).Термоконди використовуються при виготовленні стабільних конденсаторів в ланцюгах високої частоти.

Тибар – титан барію – отримують з двоокисі титану та вуглекислого барію. Діелектрична проникливість його дуже висока (1000 – 10000) та різко змінюєтьсяпризменшенні температури та напруги. Тибар застосовується тільки для низьких частот. Радіокераміка для електровакуумних приладів ділиться на щільну та пористу.


Читайте також:

  1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  5. Білковий обмін: загальні відомості
  6. Біографічні відомості
  7. Боротьба з проявами національної самосвідомості
  8. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  9. Види правосвідомості
  10. Вимір дохідності та загальні підходи до оцінки ефективності управління інвестиційним портфелем.
  11. ВИМОГИ ДО ОБ'ЄМНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ГАРАЖІВ Загальні вимоги
  12. Виникнення і розвиток свідомості у людини.




Переглядів: 1589

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методи отримання тонких плівок | Технологічні процеси

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.