Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Типи доступу до Internet

Існує декілька типів доступу до Internet. Чим більше можли­востей надає тип доступу і чим більш він швидкий, тим він дорожчий. Розглянемо їх у порядку зменшення вартості.

23.1 Безпосередній доступ

Корпораціям і великим установам, котрим бажано мати доступ уInternet, варто звернутися до безпосереднього або прямого доступу. Він надає повний доступ до всіх можливостей мережі. Постачальник послуг орендує виділену телефонну лінію з обраною вами пропускною здатністю (чим,швидше, тим дорожче; види ліній зв'язку див. у таблиці 1) і розміщує вузловий комп'ютер (мережний сервер) безпосередньо у вас. Цей вузол відповідальний за зв'язок ва­шого співтовариства з іншими вузлами і пересилку даних в обидві сторони. Цей спосіб найдорожчий, але, якось установивши такс з'єд­нання, ви зможете підключати до цього вузла стільки комп'ютерів, скільки забажаєте. Щоб зробити це, вам треба просто зв'язати їх у локальну обчислювальну мережу разом із вузломInternet.

Таблиця 1. Типи телефонних зв'язків

Вид послуг Швидкість Примітка
Стандартна звукова лінія 0-33.6Kbps Ніякої додаткові оплати. Дос­туп поSLIP або "по виклику"
Виділена лінія 56-64Kbps Невелике пряме підключення до постачальника
Т1 1.544 Mbps Пряме підключення для напруженого використання
Т2 6 Mbps Звичайно в мережах не вико­ристовується
Т3 45Mbps Основна мережна артерія для великої корпорації або універ­ситету

 

Безпосередній доступ пропонує найбільше гнучке підключення. Кожний із комп'ютерів є повноправним членом Internet і може скористатися будь-якою з функцій мережі. Проте, оскільки пряме з'єднання є дорогим, воно більш підходить для групового використання і цілком непрактичне для "домашніх користувачів". Але, в даному випадку ви спроможні надавати платні послуги різноманітним приватним особам, тим самим зменшуючи свої загальні витрати.

23.2 SLIP і РРР

Існують також і менш дорогі методики "майже прямого доступу". Вони називаються SLIP і РРР і є версіями програмного забезпечення Internet, яке працює на звичайних телефонних лініях, використовуючи стандартні високошвидкісні модеми. Отже, ви знаходите мережного постачальника, що надає такий вид послуг, до­мовляєтеся про такий доступ, встановлюєте на своєму комп'ютері програмне забезпечення, що підтримує роботу за цим протоколом, і працюєте, коли вам потрібно. Вам навіть не потрібно викорис­товувати виділену лінію: ваша робота з SLIP або РРР відбувається по звичайній лінії, яку ви звільняєте по закінченні сеансу роботи, і цією ж лінією можуть скористатися інші аналогічні користувачі. ПеревагаSLIP і РРР полягає в тому, що вони дозволяють працювати в режимі повноправного входу вInternet.

• SLIP (SerialLineInternetProtocol) - це протокол, що дозволяє в якості ліній зв'язку використовувати послідовні лінії, наприклад, ра­зом з модемом - звичайні телефонні лінії. Програмне забезпечення, що реалізує роботу з протоколомSLIP, приймає символи, які при­ходять з пристрою послідовної передачі, даних (модему, послі­довного порту і т.д.). Розглядає і тлумачить їх як складові ІР-пакета. Вкладає отримані дані в нормальний IP-пакет і передає цей пакет відповідній програмі, що опрацьовує IP-пакети, наприклад, модулю TCP. На зворотному шляху SLIP отримує від програми мережного рівня IP-пакет, виділяє його вміст, відповідним чином перетворює, потім поділяє насимволи і відправляє через пристрій послідовної передачі по послідовній лінії в мережу - сусідньому вузлу Internet.

Для коректності зазначимо:SLIP і РРР - це протоколи канального рівня. РРР (PointtoPointProtocol) - це новіший і доско­наліший протокол, що займається тим же самим, що і SLIP. SLIP і РРР дуже зручні для підключення домашнього комп'ютера до ло­кальної мережі, яка, у свою чергу, входить уInternet. Наприклад, ви можете користуватисяSLIP, щоб підключити ваш домашній комп'ю­тер до мережі вашої компанії або інституту. Тоді ваш комп'ютер бу­де мати повний доступ у Internet. Ваш домашній комп'ютер у такій схемі буде мати такі ж можливості, як і всі мережі підключення ва­шої фірми. SLIP і РРР також підходять для підключення домашнього комп'ютера (або дуже маленької локальної мережі) до поста­чальника послуг, який може надати безпосередній доступ уInternet.Ці протоколи зовсім не призначені для підключення доInternet ме­реж середнього розміру або великих мереж: вони не можуть спілку­ватися достатньо швидко, щоб обслуговувати одночасно велику кількість користувачів.

Існує версія протоколуSLIP, пристосована для роботи на повільних лініях -CSLIP. Це SLIP зі стиснутими заголовками. Він використовує в шість разів менше надлишкової інформації (у виді заголовків), ніж протокол SLIP. На низьких швидкостях передачі да­них ця різниця помітна тільки при роботі з пакетами, що несуть малі об'єми інформації; такі пакети породжуються, наприклад, при роботі telnet або rlogin. На великих же швидкостяхCSLIP дає менший виграш і зовсім майже нічого не дає для пакетів із більшими обся­гами даних, наприклад,ftp-пакетів.

CSLIP для архівації та розархівації і перевірки правильності пересилки пакета (і заголовка) використовує інформацію з попе­реднього пакета, тобто передача має структуру ланцюжка. Перший пакет у ланцюжку - стиснутий. Якщо якийсь пакет губиться, то лан­цюжок розривається, не можна цей же пакет запросити в самому кін­ці передачі, його потрібно пересилати наново відразу, тобто припи­няти процес передачі і починати новий ланцюжок. Таким чином, ця технологія при зникненні або спотворенні пакетів призводить до більших втрат часу, ніж. звичайнийSLIP. Це відбувається через затримки на зупинку і передачу нового стиснутого пакета.


Читайте також:

  1. Internet- сайти
  2. Internet- торгівля , бізнес- портали, аукціон, Internet-банкінг
  3. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  4. The Internet and Modern Life. The use of the Infinitive.
  5. Адреса в Internet
  6. Бізнес через Internet
  7. Бізнес-логістика в режимі INTERNET
  8. Вартість Internetу для підприємств-користувачів. Internet-технології та формування бізнес-фокусу споживача.
  9. Вимоги до абонентського доступу
  10. Гриф обмеження доступу до документа
  11. Доступ користувачів до мережі Internet.
  12. Доступ користувачів до мережі Internet.




Переглядів: 893

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Системи мережних адрес | Історія відкриття.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.215 сек.