Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Небезпеки психологічного впливу на людину. Небезпеки фізичного впливу.

Видів шахрайств безліч. Ним займаються люди, що шукають зиск без особливих витрат і зусиль. Тому, якщо вам пропонують начебто дуже вигідну за ціною угоду, будьте дуже обережні. Якщо ви хочете вкласти свої заощадження в справу, варто порадитися з компетентними людьми. Найчастіше шах­райство відбувається в такий спосіб: шахрай обманює клієнта і, пообіцявши надзвичайний прибуток, безслідно зникає.

Особливого поширення набуває шах­райство в періоди соціальних криз і гострих товарних дефіцитів. До шахрай­ських тенет найчастіше потрапляють довірливі, малоосвічені, легковірні люди. Шахрайські методи виманювання грошей дуже різноманітні. Вони увесь час вдо­сконалюються і поповнюються, тому що шахраї використовують слабкості люд­ської натури: жадібність, прагнення лег­кої наживи, заздрощі. Усі шахраї — це свого роду «артисти». Нерідко вони діють у складі організованих груп, де кожен з учасників мистецьки розігрує свою завчасно відпрацьовану роль із монологами, ре­пліками і навіть із визначеними сценічними картинками.

«Наперстки» та інші вуличні «ігри», що обіцяють миттєвий ви­граш, — шахрайство. Стережися також і так званих ворожок. Вони дуже настирливо перепиняють дорослих і дітей, заводять з ними розмови. Дехто з них володіє гіпнозом. Через деякий час жерт­ва приходить до тями, але ні грошей, ні цінних речей уже немає. Часто шахраї «працюють» на вокзалах звертаючись за допомогою до пасажирів, щоб ті доглянули «на хвилиночку» за їхніми речами, а тоді, втративши увагу пасажир або приїжджий просить зустріч­ної послуги, не підозрюючи про її наслідки (втрата усіх речей). Щоб не бути ошуканим, дотримуйтесь таких правил:

· остерігайтеся людей, що пропонують вигідні угоди;

· не купуйте товар за ціною, нижчою від його вартості. Він може виявитися краденим;

· не піддавайтеся умовлянням купити товари, що у даний момент продаються в магазині;

· не приймайте подарунків, що зобов'язують вас віддячити взаємністю;

· остерігайтеся азартних ігор;

· у випадку втрати банківської картки негайно заявіть про це в банк, щоб там «заморозили» ваш рахунок;

· якщо, відправляючись за кордон, ви дізнаєтеся, що курс валюти на чорному ринку набагато вищий за офіційний, будьте обережні — у подібних угодах може таїтися шахрайство.

Вирушаючи в дорогу, постарайтеся так розкласти по кише­нях документи, гроші, інші цінності, щоб у випадку втрати або крадіжки збиток не був значним. Залишіть при собі трохи гро­шей на «дрібні» витрати. Не ховайте гроші, документи, квит­ки в портфелях, сумках, з яких їх викрасти значно легше, ніж з кишені. Сумку або портфель також можуть викрасти.

Зайшовши у купе вагона, перш за все подбайте про розмі­щення своїх речей. Якщо у вас нижнє місце, то речі варто по­ставити під сидіння. Якщо вам дісталося верхнє місце, то речі ліпше поставити на третю полицю. Гроші завжди повинні зна­ходитися при вас, ніколи не залишайте їх у кишенях верхнього одягу.

Їхати в поїзді з незнайомими вам людьми завжди небезпеч­но. Важливо дізнатися, до якої станції їдуть попутники, де працюють або вчаться, чим займаються. Люб'язно відмовтесь від запропонованої вам їжі, зокрема цукерок, прохолодних на­поїв і, особливо, спиртного. Пам'ятайте, що зловмисники мо­жуть підмішувати в їжу психотропні речовини, від яких обрана жертва втрачає над собою контроль. Ніколи не погоджуйтеся в потязі грати в азартні ігри на інтерес, навіть у карти, особливо коли вам це пропонують пасажири, що не з вашого купе.

Якщо у вас викрадені речі, то негайно заявіть про це провід­нику і бригадиру потяга, а через них на найближчій станції за­явіть в міліцію, запишіть дані й адреси свідків. Якщо ж у вас є підозри щодо конкретних пасажирів, запропонуйте оглянути їхні речі й одяг. Виявивши викрадений порожній гаманець або сумочку, намагайтеся взяти річ так, щоб не знищити можли­вих слідів пальців рук злочинця.

Набираючи шифр автоматичної камери схову переконайтеся у від­сутності поруч сторонніх. Ніколи не шифруйте камеру схову цифра­ми свого року народження або одна­ковими цифрами. Набраний шифр варто запам'ятати, а не записува­ти, тому що листок з шифром може загубитись, або ж його можуть ви­красти.

Якщо вам погрожують телефоном, анонімним листом тощо, постарайтеся дотримувати­ся таких чотирьох правил.

Оцініть ситуацію. Якщо текст листа дійсно приховує в собі небезпеку для вас і ваших близьких, негайно вживайте запо­біжних заходів: завісьте вікна шторами). Перевірте надійність усіх дверей. Підготуйте засоби для самооборони. Попередьте своїх близьких, що знаходяться вдома, і покличте дітей із ву­лиці.

Зайдіть до сусідів, яким ви довіряєте, розкажіть про те, що трапилося, і попросіть допомоги. Подзвоніть від них у відділ внутрішніх справ, домовтеся про таємну зустріч із співробіт­никами правоохоронних органів і про ваші подальші дії. Якщо у вас є підозра на конкретну особу, а текст листа не несе в собі явної погрози, письмово сповістіть про це в міліцію, зажадайте запросити автора листа для офіційного застереження.

Не використовуйте свій телефон для розмов. Попередьте своїх близьких, про необхідність підвищити свою обережність. Попросіть друзів підстрахувати вас вдома і на вулиці, завжди повідомляйте їх, куди і на який час ви відправляєтеся.

Подбайте про безпеку близьких. Випускайте дітей тіль­ки в супроводі дорослих. Не використовуйте для пересування випадкові автомашини, викликайте таксі телефоном сусідів. Відмовтесь від заміських прогулянок і повертайтесь додому до настання темряви. Поводьтеся природно, виконуйте всі реко­мендації правоохоронних органів.

Шантаж — погроза розголошення компрометуючих фак­тів з метою отримати певний зиск. Багато людей стикаються з шантажем. Як же діяти в такій си­туації? Якщо ви переконані в своїй правоті і знаєте шантажиста, звер­ніться за допомогою до правоохорон­них органів за захистом. Можете також звернутися до суду з позовною заявою про притягнення шантажиста до відповідальності.

Іноді може мати місце шантаж по телефону. В такому випадку мож­на скористатись такими порадами. В першу чергу слід скористатись технікою. Купіть або позичте у друзів телефон з визначником номера. Непогано скористати­ся автовідповідачем або магнітофоном. Ступінь інформованості зловмисника допомагає відшукати його, тому старайтесь спо­кійно відповідати йому по телефону, затягуючи розмову і отри­муючи максимум відомостей.

Якщо дозволяють обставини, скористайтесь телефоном су­сідів: поки один з членів сім'ї розмовляє з телефонним шанта­жистом, завдання іншого — зателефонувати на телефонний ву­зол або в міліцію — 102 з тим, щоб визначити, звідки дзвонить шантажист. Зловмисник може кинути трубку, але ви не натис­кайте на важіль, покладіть свою трубку біля телефону — канал зв'язку ще буде зберігатись більше години.

Якщо телефонні погрози — початок серйозного шантажу, з першої хвилини слід уважно збирати інформацію про зло­вмисника. Насамперед зверніть увагу на характер дзвінка — чи не був він міжміським. Має значення початок розмови: перші слова вашого співрозмовника, чи відрекомендувався він, чи з'ясував, з ким розмовляє, або відразу розпочав погрожувати. Дуже важливі такі деталі:

· швидко чи повільно промовлялись слова, виразно чи ні;

· чи не почули ви яких-небудь дефектів мови, заїкання, ак­центу або інших особливостей;

· який тембр голосу, був він гучним чи тихим, чи не було хрипоти, чи не здалось вам, що телефонувавший п'яний;

· що характерного в манері говорити: спокійна вона і впев­нена або невиразна і беззв'язна;

· ввічлива чи груба;

· емоційна чи безбарвна?

· Чи не почули ви розлючення або підкресленої байдужості;

· чи не було сторонніх шумів, які супроводжували розмову: інший голос, який підказував щось вашому співрозмовникові, звук склянок, машин, телефонних розмов, транспорту.

Якщо випадків, якими вас почали шантажувати, не було, не поспішайте повідомляти це своєму співрозмовникові, інакше ви втратите інформаційну перевагу. З'ясовуйте деталі, узна­вайте їх під приводом необхідності переконатися в обізнаності співрозмовника, надійності його як партнера, вимагайте нових доказів. І знову ж таки відразу після розмови запишіть подро­биці, якщо вам не вдалось під'єднати магнітофон.

Щоб скористатись захистом міліції, потрібно написати за­яву у її відділ. Вам дадуть номер телефону, за яким треба буде подзвонити при наступній розмові зі зловмисником. За цими даними міліції буде легше відшукати зловмисника.

Напад— це накидання на особу (установу, організацію), щоб захопити людину, майно тощо, знищити матеріальні цінності, заподіяти якесь лихо. Напад завжди пов'язаний з насильством. Насильство може бути фізичним та психічним.

Фізичне насильство — це силовий вплив на потерпілого, який знаходить свій вияв у заподіянні йому тілесних ушко­джень або смерті.

Психічне насильство — це погроза негайно застосувати фі­зичне насильство.

Напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний з на­сильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка за­знала нападу, або з погрозою застосу­вання такого насильства (розбій), — ка­рається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Розбій, вчинений за попередньою змо­вою групою осіб або особою, яка раніше вчинила розбій або бандитизм, карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років із конфіскацією майна. Розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище, — карається позбавленням волі на строк від семи до два­надцяти років із конфіскацією майна.

Розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою гру­пою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушко­джень, — карається позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років із конфіскацією майна.

Банда — це група людей, що має спільну злочинну мету. Організація озброєної банди з метою нападу на підприємства, установи, організації чи на окремих осіб, а також участь у та­кій банді або у вчинюваному нею нападі — карається позбав­ленням волі на строк від п'яти до п'ятнадцяти років з конфіс­кацією майна.

Щоб не стати жертвою нападу, слід дотримуватись певних правил.

Вивчіть можливі варіанти доріг до школи, до друзів і т.д. Частіше змінюйте звичні маршрути. Запам'ятовуйте розта­шування відділів міліції, магазинів, кафе, ресторанів, підпри­ємств, установ, які працюють у вечірній і нічний час. Ви по­винні також знати місця відпочинку молоді, алеї і неосвітлені ділянки вулиць.

Перед виходом з дому сплануйте ваш майбутній маршрут. Подумки уявіть найкоротший і безпечніший шлях до пункту призначення. Повідомте батьків про місце вашого перебування і час повернення додому.

Якщо вам прийдеться повертатися додому в темну пору доби, то краще завчасно обміркувати свій маршрут. Уникайте корот­кої дороги, яка проходить через двори, звалища, кладовища, пустирі, погано освітлені вулиці, а також ділянки, які заросли деревами або кущами. Краще, щоб шлях був довшим, але йти слід людними місцями.

Ідіть по тротуару завжди обличчям до напрямку вуличного руху. В цьому випадку ніхто не зможе під'їхати до вас на машині ззаду, залишаючись непоміченим. У випадку, якщо на вулиці до вас під'їхала машина і водій став вести себе агресивно, закричіть і втікайте у напрямку, протилежному рухові автомобіля. Ніколи не користуйтесь послугами попутних машин з незнайомими во­діями і не погоджуйтесь на пропозицію «підвезти».

 


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. Абіотичні та біотичні небезпеки.
  3. Агрегатний індекс фізичного обсягу
  4. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу
  5. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу, прояви гіпер- та гіпофункцій.
  6. Аналіз відхилень від нормативів та їх впливу на прибуток
  7. Аналіз впливу постачальників
  8. Аналіз впливу факторів на зміну сумми гуртової реалізації
  9. Аналіз небезпеки підприємства
  10. Аналіз факторів впливу на обсяги виробництва суспільного продукту.
  11. Англійська система фізичного виховання. Діяльність Томаса Арнольда.
  12. Атмосферні небезпеки




Переглядів: 794

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Групи ризику щодо інфікування ВІЛ/СНІД та хворобами, що передаються статевим шляхом. | Дезінформація як джерело небезпек.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.03 сек.