Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інститути міжнародної інвестиційної діяльності

Найбільш впливова міжнародна валютно-кредитна система – Бреттон-Вудська валютна система, що включає МВФ і МБРР.

МВФ і МБРР – це міждержавні інвестиційні інститути, засновані у 1944 році у Бреттон-Вудсі (США) представниками 44 націй.

Створення МВФ і МБРР у післявоєнні роки було викликано потребою нормалізувати світову валютно-фінансову і кредитну систему, які перебували на той час у повному занепаді.

Угода про створення МБРР, яка є одночасно і його статутом, набрала чинності у 1945 році. Розпочав свою діяльність Світовий банк 25 червня 1946 року, і його основним завданням була відбудова Європи. Першу позику банк надав Франції через рік після свого створення.

Членами МБРР можуть бути тільки держави – члени МВФ.

Основною роботою Світового банку є ефективне використання ресурсів багатих розвинених країн для підтримки бідних країн, що розвиваються.

Протягом своєї історії Банк надав позики загальним обсягом 300 млрд. дол.. США на фінансування 6 тис. Проектів розвитку у більш ніж 140 країнах світу.

Із зростанням обсягу роботи і поширенням кола завдань виникла необхідність створення філій. Разом ці організації становлять Групу Світового банку.

 

 

Група Світового банку

       
   
 
 

 


Штаб-квартира знаходиться у Вашингтоні.

МБРР є найбільшою філією Групи Світового банку. Статутний капітал банку утворюється шляхом передплати країн-членів на акції вартістю 100 тис. дол.. США кожна. Розподіл акцій відбувається на підставі розміру країн-членів у МВФ, а підрахунок голосів – відповідно до частки участі країни в акціонерному капіталі.

Завдяки економічно-фінансовому потенціалу та ефективності Банку інвестиції в його акції є дуже вигідним вкладенням капіталу.

Для того, щоб стати членом Банку, кожна країна повинна сплатити членський внесок.

Надання позичок країнам-учасницям здійснюється за рахунок кредитних коштів, що залучаються Банком на світових ринках капіталів. Значна частина коштів МБРР надходить також від нерозподіленого прибутку і погашення раніше наданих позик. Усі позики надаються під Урядові гарантії.

Переваги позичок МБРР в порівнянні з кредитами комерційних банків:

· термін кредитування від 15 до 20 років, включаючи 3-5 річний пільговий період;

· більш низькі відсоткові ставки.

Відсоткова ставка по кредитам може бути фіксованою або плаваючою, прив’язаною до ставки ЛІБОР (ставка пропозиції на Лондонському міжбанківському ринку депозитів.

В своїй діяльності, акцентованій на досягнення макроекономічної стабілізації і запровадженні інституційних змін. Світовий банк використовує фінансові інструменти двох видів – системні кредити та інвестиційні кредити.

Системні проекти спрямовані на реформування цілих галузей економіки і кошти для них траншами спрямовуються безпосередньо до державного бюджету. Кожний наступний транш надається при виконанні відповідних умов. Після того, як кредитну угоду підписано, Міністерство фінансів як представник позичальника відкриває спеціальний рахунок для одержання коштів позики в НБУ.

За інвестиційними проектами МБРР фінансує 70-80% загальної вартості проекту. 20-30% витрат проекту Україна повинна забезпечити самостійно. У процесі підготовки проекту визначаються пакети закупок, необхідних для його впровадження, та джерела фінансування. Українською стороною створюється робоча група управління проектом, яка готує тендерну документацію, оскільки всі закупки проводяться за принципом відкритих міжнародних тендерних торгів. Участь у тендерах беруть усі компанії, що мають достатній міжнародний досвід і виробничі можливості виконання умов конкурсу.

Конкурс проводить українська сторона, підготовлена нею тендерна документація узгоджується з МБРР. Банк надає кошти безпосередньо постачальнику конкретних товарів або послуг для інвестиційного проекту.

МБРР є основним кредитором України (приблизно 30% кредитів).

В перспективі відносини України і МБРР замість програм структурної перебудови будуть спрямовані на вирішення соціальних проблем.

Щорічно Світовий банк надає позики від 15 до 20 млрд. дол. Фінансова допомога може здійснюватися у вигляді позичок МБРР і безвідсоткових кредитів і гарантів МАР країнам з рівнем ВВП, що не перевищує 875 дол. на душу населення.

МАР надає позики найбіднішим країнам на концесійних умовах. МАР створена у 1960 році з метою більш сприятливих умов позики для країн, які не в змозі позичати у МБРР. Фонди МАР формуються шляхом періодичних вкладень за рахунок внесків більш розвинених країн. Частину ресурсів МАР одержує у вигляді переказів від МБРР, а також від погашення раніше наданих кредитів. МАР пропонує дуже вигідні умови: позики надаються на 40 років з відстрочкою погашення на 10 років і є відсотковими. Позичальник сплачує лише невеликі комісійні. На частку кредитів Асоціації припадає приблизно 25% загального обсягу кредитних ресурсів Групи Світового банку.

МАР юридично відокремлена від МБРР, однак ці організації мають спільний управлінський персонал і єдину адміністративну структуру.

Україна є членом МБРР, але не входить до складу МАР.

МФК створена у 1956 році. Головне завдання – сприяння країнам, що розвиваються, у стимулюванні приватного сектора шляхом інвестування або надання позик. Членами МФК можуть бути тільки країни-учасниці МБРР. Корпорація може брати участь у капіталі підприємств і надавати позики без державної гарантії. Відсоткова ставка різниться залежно від країни та проекту, а період сплати позики становить від 3 до 15 років з відстрочкою платежів до 12 років.

Фонди МФК складаються із доходів від акцій, які купують країни-члени МФК, власних позик, зокрема від МБРР, і нерозподіленого прибутку.

Україна є членом МФК з 1993 року. Діяльність МФК в Україні зосереджена переважно на підтримці приватизації, а також післяприватизаційній підтримці. Свою діяльність МФК реалізує через своє представництво у Києві і ще 12 регіонах України.

БАГІ створене у 1988 році з метою сприяння інвестуванню акціонерного капіталу і залученню інших прямих інвестицій до країн, що розвиваються шляхом усунення перепон некомерційного характеру. БАГІ займається страховим забезпеченням гарантії інвестицій від політичних ризиків. Агентство проводить семінари із стратегічних питань, призначені для допомоги країнам-членам у нарощуванні потенціалу в галузі маркетингу, семінари з удосконалення послуг для інвесторів та взаємодії між ними, надається допомога у проведенні заходів із залучення інвестицій. Крім цього, БАГІ надає консультаційну допомогу країнам у розробці законодавства про іноземні інвестиції.

Міжнародний центр врегулювання інвестиційних суперечок є самостійною міжнародною організацією, заснованою у межах Конвенції з врегулювання інвестиційних суперечок між державами та громадянами інших держав.

МЦВІС надає консультаційні послуги, проводить дослідження і публікує матеріали законодавства про іноземні інвестиції. Центр прагне розширити прилив іноземних інвестицій, забезпечуючи умови для врегулювання і арбітражного розгляду спірних питань між урядами та іноземними інвесторами.

МВФ займається сприянням функціонуванню міжнародної валютної системи. Для вирішення цієї мети МВФ здійснює такі основні функції:

· визначення і контроль за дотриманням угод у галузі міжнародних валютних відносин;

· надання державам-членам можливостей для дослідження проблем і ведення переговорів;

· надання кредитів країнам, що відчувають труднощі в галузі платіжного балансу.

Механізм кредиту базується на встановленні квоти для кожної країни члена МВФ. Квота визначається шляхом переговорів на основі різних показників (наприклад, обсяг зовнішньої торгівлі тощо). Ці ресурси на певних умовах надаються країнам, що відчувають труднощі з платіжним балансом.

Для забезпечення найбільш ефективного використання коштів Фонд здійснює ретельний нагляд за економічними успіхами країни у цей час, надаючи, у разі необхідності, технічну допомогу та інші консультативні послуги. МВФ може надавати технічну допомогу центральним банкам.

Перші кредити від МВФ Україна отримала в 1994 році, коли в країні була гіперінфляція, національна валюта (купон) девальвувала неймовірно швидкими темпами (10256%) і було негативне сальдо платіжного балансу.

 

Європейські інвестиційні інститути

ЄБРР створений у 1990 році для фінансової підтримки проектів сприяння країнам Центральної та Східної Європи в їхньому переході до ринкових відносин. Центральний офіс розташований у Лондоні. Не менше ніж 60% його зобов’язань повинні бути пов’язані з фінансуванням приватного сектора. Маючи найвищий кредитний рейтинг, банк може залучати кошти міжнародних ринків капіталу на найвигідніших умовах.

ЄБРР є комерційним банком, тому умови надання кредитів суттєво відрізняються від умов кредитування МВФ і МБРР. Але порівняно з приватними комерційними банками основною перевагою ЄБРР є те, що завдяки характеру складу своїх акціонерів він може і готовий брати на себе ризик, беручись при цьому за виконання лише комерційно життєздатних проектів.

Основними формами фінансування ЄБРР є кредити, вкладення в акції та гарантії. Банк надає позики за ринковими ставками (як правило, ЛІБОР) максимум на 10 років для підприємств і 15 років для проектів розвитку інфраструктури з додаванням певної маржі у ВКВ.

Основними напрямами діяльності ЄБРР є:

· надання прямих кредитів та участь у спільному фінансуванні з місцевими банками та інвестиційними фірмами;

· інвестування акціонерного капіталу підприємств приватного і державного сектора;

· гарантоване розміщення цінних паперів, випущених державними та приватними підприємствами;

· полегшення доступу підприємствам до внутрішніх і зовнішніх ринків капіталу шляхом надання гарантій та фінансових консультацій;

· надання або участь у позиках та надання технічного сприяння для реконструкції й розвитку інфраструктури.

Для того, щоб отримати допомогу Банку, потрібно відповідати таким умовам:

1. позичальник або представник банку повинен подати бізнес-план використання та повернення кредиту;

2. кредит надається під заставу, що перевищує його суму у 1,5-2 рази;

3. позичальник або інший банк, як гарант повинен забезпечити70% капіталу (ЄБРР ніколи не фінансує більше ніж 1/3 вартості проекту);

4. розмір власних активів підприємства повинен бути не більшим ніж 2,5 млн. дол. США.

ЄБРР розпочав співробітництво з Україною у 1992 році. Увага ЄБРР в Україні зосереджена на таких галузях як енергетика, АПК, розвиток дрібного і середнього підприємництва, фінансовий сектор, проекти у державному секторі.


Читайте також:

  1. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  2. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  3. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  4. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  5. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  6. Автоматизація метрологічної діяльності
  7. АДАПТАЦІЯ ОБМІНУ РЕЧОВИН ДО М'ЯЗОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
  8. Аксіоми безпеки життєдіяльності.
  9. Аксіоми безпеки життєдіяльності.
  10. Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках фізики.
  11. Актуальність безпеки життєдіяльності. Сталий розвиток людини
  12. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.




Переглядів: 1089

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сутність і структура іноземних інвестицій | З М І С Т

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.