Користуючись (3.9), визначимо коефіцієнт стабілізації вихідної напруги ПСН, при змінах напруги живлення. У зв'язку з тим, що при цьому вихідна напруга все таки дещо змінюється, то змінюється і струм навантаження [3]. Незмінною у виразі (3.9) залишається лише ЕРС стабілітрона . Тому:
. (3.11)
Врахуємо у (3.11), що , а бо .
Тому
.
Або , (3.12)
З (3.12) найдемо , враховуючи що і .
. (3.13)
Щоб знайти вираз для коефіцієнта стабілізації, виконаємо перетворення лівої частини (3.13):
.
Отже .
Звідси: . (3.14)
Коефіцієнт стабілізації ПСН визначається відношенням величини баластного (гасячого) резистора до диференціального опору стабілітрона.
Вираз (3.14) справедливий коли температура p-n переходу стабілітрона не змінюється. Якщо ця умова не виконується, то замість необхідно підставити значення внутрішнього опору при даній температурі.
,
де - температурний коефіцієнт нестабільності;
- різниця між значенням температури, при якій вимірюється , що наводиться у довідниках і температурою експлуатації стабілізатора.
Величина резистора визначається за умови, щоби при мінімальній вхідній напрузі стабілізатора , максимальній вихідній напрузі та максимальному струмі навантаження струм стабілітрона був більший від мінімального струму стабілізації стабілітрона , значення якого наводиться у довідниках [4, 7]: