Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Принципи організації процесу виробництва

Організація процесу виробництва повинна забезпечувати високу його ефективність. Це можливо при дотриманні основних принципів організації виробничого процесу:

1 СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ - закріплення за кожним виробничим підрозділом (цехом, ділянкою, робітником) обмеженої номенклатури робіт чи деталеоперацій, що мають конструктивно-технологічну подібність.

Рівень спеціалізації залежить насамперед від обсягів виробництва однойменних виробів. Вищий ступінь спеціалізації реалізується у випадку, якщо підприємство, що випускає виріб одного найменування, у такій кількості, при якій протягом кожного робочого дня усі виконавці цілком завантажені відповідними однойменними технологічними операціями (в основному масове виробництво - автомобільна, тракторна промисловість, підшипникові заводи). Спеціалізація - один з найважливіших факторів росту продуктивності праці.

2 СТАНДАРТИЗАЦІЯ - процес встановлення і застосування стандартів.

Стандартизація сприяє упорядкуванню виробничої діяльності підприємства, що особливо важливо для багатономенклатурного підприємства, а також для реалізації спеціалізації виробництва.

3 ПРОПОРЦІЙНІСТЬ виробничого процесу: усі виробничі підрозділи працюють з однаковою продуктивністю, що забезпечує виконання планової виробничої програми у встановлений термін. Пропорційність повинна забезпечуватися не тільки між основними, але і між допоміжними й обслуговуючими процесами.

Пропорційність забезпечується з наступних факторів виробництва: за часом робіт, нормам запасів і витрати, нормам заділів, нормам тривалості циклів.

4 БЕЗПЕРЕРВНІСТЬ - виробничий процес повинний бути організований так, щоб звести до мінімуму кількість перерів чи до їх відсутності. Пропорційність дозволяє реалізувати принцип безперервності. Цілком принцип безперервності в машинобудуванні можна реалізувати лише на безперервно-потокових лініях і в автоматизованому виробництві.

5 РИТМІЧНІСТЬ - забезпечення випуску через рівні проміжки часу тієї самої чи рівномірно зростаючої кількості виробів з повторенням через визначені проміжки часу виробничого процесу на всіх його стадіях і операціях. Зазначений принцип особливо характерний для автоматизованого виробництва.

6 ПРЯМОТОЧНІСТЬ - забезпечення найкоротшого шляху проходження виробу по всіх стадіях і операціях виробничого процесу.

7 ПАРАЛЕЛЬНІСТЬ - забезпечення максимально можливого одночасного виконання технологічних процесів (технологічних операцій на багатопозиційних верстатах) при виготовленні виробу.

8 КОНЦЕНТРАЦІЯ - зосередження виконання операцій над технологічно однорідною продукцією на окремих робочих місцях, ділянках, лініях, цехах (наприклад, виробництво підшипників).

9 ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ І КОМБІНУВАННЯ - це розосередження виробничого процесу в залежності від складності виробу й обсягів його виробництва, диференціювання по декількох підрозділах (цехам, ділянкам) і навпаки (зосередження різнорідних виробництв у якому-небудь одному підрозділі.

10 АВТОМАТИЧНІСТЬ (максимальна заміна ручної праці автоматизованими засобами і з'єднання виробничого процесу з процесом керування їм (застосування комп'ютерної і робототехніки).

11 ГНУЧКІСТЬ (забезпечення швидкого переналагодження технологічного процесу в умовах виробництва продукції з часто мінливою номенклатурою. Особливе значення ця вимога здобуває в умовах одиничного і дрібносерійного виробництва.

Засновані на застосуванні електронної і мікропроцесорної техніки гнучквиробничі системи одержали широке поширення в машинобудуванні.


 

 


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  3. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  4. II. Поняття соціального процесу.
  5. IV. Закономірності структурно-функціональної організації спинного мозку
  6. IV. План навчального процесу.
  7. PR-відділ організації: переваги і недоліки
  8. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  9. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  10. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  11. Автоматизація виробництва
  12. Автоматизація процесу призначення IP-адрес




Переглядів: 691

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Процеси, що протікають у виробництві | Типи виробництв

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.