МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Нормування праці допоміжних робітниківРобота на потокових і автоматичних лініях. 1 У ПОТОКОВОМУ виробництві методика нормування праці передбачає встановлення норм часу і розміщення робітників на потоковій лінії, виходячи з їхньої оптимальної зайнятості. Спочатку визначають час виконання операцій на кожному агрегаті, включеному в потокову лінію. На підставі цих даних здійснюють ТЕХНОЛОГІЧНУ й ОРГАНІЗАЦІЙНУ синхронізацію лінії. ТЕХНОЛОГІЧНА СИНХРОНІЗАЦІЯ - задача вирівнювання часу обробки виробу на кожному агрегаті й узгодження його з тактом потокової лінії r. З цією метою проводять технічні заходи, спрямовані на зменшення часу обробки виробу на агрегатах з найбільш тривалим операційним часом. ОРГАНІЗАЦІЙНА СИНХРОНІЗАЦІЯ полягає в розміщенні агрегатів на потоковій лінії, що забезпечила б найбільш високу продуктивність праці, щоб зайнятість робітника оперативною роботою досягала 80...90% такту потокової лінії, тобто скорочення Тдоп. Після проведення цих заходів визначають норму штучного часу:
Тш = м + Ттех + Торг + Твідп
Розрахункове значення такту визначають за максимальним часом Топ. 2 АВТОМАТИЧНУ лінію можна розглядати як вищий ступінь потокового виробництва і як форму багатоагрегатного обслуговування. Тому методика визначення норми часу на ній відбиває ці властивості. Як застосовуються норми витрат праці на автоматичних лініях: - норми часу - для робітників-відрядників; - норми виробітку - для робітників-відрядників; - нормовані завдання - при погодинній оплаті праці; - норми обслуговування (при закріпленні на тривалий час за робітником даного виду робіт); - норми чисельності - для комплексних бригад (наскрізних). Порядок визначення норми часу: 1) для кожного агрегату визначають оперативний час; 2) роблять технологічну й організаційну синхронізацію операцій; 3) визначають цикл обробки на автоматичній лінії, що дорівнює сумі Топ на всіх агрегатах лінії; 4) визначають норму штучного часу:
Тш =[Тц /(n N)] Кз (1 +(Аорг+ Авідп+ Атех)/100) + Ттех,
де Тц - час циклу обробки на лінії; N - число виробів, оброблюване за один цикл; n - число агрегатів у лінії; Ттех - час технічного обслуговування робочого місця (на зміну інструмента, під налагодження устаткування). НОРМА ВИРОБІТКУ:
Нв = Тзм/Тш,
де Тзм - тривалість зміни, хв. Автоматичні лінії обслуговують наладчики, контролери, ремонтні й інші робітники, що відносяться до допоміжних робітників. Зміст робіт, виконуваних допоміжними робітниками, визначає і методики їхнього нормування. Допоміжні роботи можна розділити на дві групи: 1) стабільні роботи, обсяг, зміст, методи виконання яких постійні (виготовлення інструмента, запчастин, транспортні, контрольні роботи); 2) нестабільні роботи, склад яких заздалегідь не може бути визначений, (налагодження устаткування, техобслуговування, підсобні роботи). На 1 групу встановлюються норми часу і вироблення, нормовані завдання. На 2 групу визначаються норми чисельності і норми обслуговування:
Но = Тзм/Нч.о; Нч.о = t K,
де Нч.о - норма часу обслуговування одного об'єкта; t - час виконання всього обсягу робот по обслуговуванню; К - коефіцієнт, що враховує виконання додаткових функцій (підготовчо-заключних) і відпочинок. Норму чисельності визначають із застосуванням аналітичного методу: на основі хронометражних спостережень знаходять час виконання всього обсягу робіт, для яких установлюється норма, і визначають за формулою
Нч = Ов.р/Реф,
де Ов.р - трудомісткість всього обсягу робіт за період; Реф - фонд часу роботи одного робітника за період.
чи Нч = Ов.р/Но.
Звичайно, на додаток до норм обслуговування і нормам чисельності для допоміжних робітників установлюють нормовані завдання. Нормовані завдання встановлюються на підставі галузевихі міжгалузевихнормативів і норм часу на зміну, місяць чи інший період. Читайте також:
|
||||||||
|