Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Екологія протистів.

Газообмін та дихання у тварин. Загальне значення дихання та газообміну.

Особливості газообміну у водному середовищі. Принцип водного дихання (тварини оксифіли-стенобіонти, евриоксибіонти, оксифоби-стенобіонти) Значення розчинених у воді газів (N2, СО2, H2S, СН4). Пристосування до зміни вмісту кисню у воді. Повітряне дихання у риб. Газообмін у повітряному середовищі. Принципи повітряного дихання. Дихання у птахів. Пристосування до гіпоксії. Газообмін у пірнаючих тварин. Запасання кисню при пірнанні. Пристосування до економного використання запасів кисню.

Теплообмін, терморегуляція у тварин. Значення сонячної енергії.

Вплив видимого світла, ультрафіолетових та інфрачервоних променів на життєдіяльність тваринного організму. Світло та поведінка тварин. Значення температури середовища. Особливості терморегуляції у пойкілотермних тварин. Температурна компенсація. Адаптивна поведінка пойкілотермних тварин. Геліотермні та геотермні види рептилій. Температура тіла гомойотермних тварин. Хімічна та фізична терморегуляція. Терморегуляторна поведінка. Оборотна гіпотермія у тварин.

Рух середовища. Тиск. Субстрат.

Роль течій в житті водних організмів. Морфологічні пристосування реофільних видів. Поняття про реотаксис. Пристосування планктонних форм, видів - мешканців припливно-відпливної зони. Роль вітру у житті наземних тварин. Значення субстрату для тварин: ґрунту, снігового покриву, вічної мерзлоти та льодового покриву.

Середовище існування та екологічні групи протистів. Вплив на одноклітинних абіотичних та біотичних факторів середовища. Поведінки протистів. Значення в природі та житті людини. Біоіндикація за допомогою протистів.

Біологічні цикли.

Добові та сезонні біологічні ритми. Добові ритми: добовий ритм локомоторної активності. Механізми та регуляція циркадних ритмів. Загальні закономірності перебігу сезонних ритмів. Цирканні ритми. Фотоперіодична регуляція сезонних циклів. Гормональна регуляція розмноження. Сезонність розмноження та фотоперіодизм. Цирканна природа репродуктивних циклів. Комплексний характер регуляції розмноження. Цикли розвитку, линяння покривів тварин як приклади цирканних ритмів

Сезонні міграції та фізіологічний контроль міграційного стану. Приклади міграцій риб, птахів, ссавців, безхребетних. Багаторічні цикли в житті тварин.

Просторова орієнтація у тварин.

Загальне поняття про орієнтацію. Світлочутливість та зір. Особливості кольорового зору у тварин. Звуки та слух у тварин. Межі та чутливість слуху. Хімічна чутливість. Шкірна чутливість. Особливості гігротермічної, електричної та електромагнітної чутливості. Аналіз часу та простору. Орієнтація тварин. Поведінкові адаптації.

Екологія угрупувань.

Особливості стосунків тварин і рослин. Просторові зв'язки між тваринами і рослинами. Енергетична роль тварин в екосистемах. Оцінка енергетичної ролі тварин в екосистемах. Взаємини популяцій різних тварин в біоценозах. Взаємини популяцій суміжних трофічних рівнів. Конкуренція та симбіоз (приклади). Паразити і господарі. Типи паразитизму. Коадаптація паразитів і господарів. Значення паразитів у динаміці чисельності їх господарів. Біологічні методи боротьби з шкідниками сільського та лісового господарства.

 


Читайте також:

 1. ГІС екологічного моніторингу Києва та Київської області (ЕкоГІС “Природокористування та екологія довкілля Києва та Київської області” як складова частина ГІС України).
 2. Глобальна екологія вивчає біосферу Землі в цілому, її структуру і функції, глобальні екологічні процеси і проблеми.
 3. ЕКОЛОГІЯ І МОРАЛЬНІСТЬ. ЦИВІЛІЗОВАНЕ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ УГІДЬ
 4. Екологія космосу
 5. Екологія людини . Здоров’я української нації
 6. Екологія людини і підприємство зв’язку
 7. Екологія людини – біологічні і соціальні аспекти
 8. ЕКОЛОГІЯ ПОЧАТКУ ХХІ СТ..
 9. Екологія та управління якістю навколишнього середовища.
 10. Екологія – найактуальніша наука сьогодення.
 11. Екологія: означення, мета і завдання екології як науки
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Середовище та фактори існування тварин. Живлення тварин. | Рівні сапробності та трофності вод

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.