Система опалення − комплекс елементів необхідних для отримання, перенесення і передачі в опалювані приміщення необхідної кількості тепла. Тому в загальному вигляді система опалення складається з 3-х головних елементів: теплогенератора (1), теплопроводів (2) по яким транспортується теплоносій і опалювальних приладів (3).
По розміщенню теплогенератора с/о поділяють на централізовані і децентралізовані, або місцеві. Централізовані системи теплопостачання застосовують для опалення декількох будинків від одного джерела теплоти (напр. котельні). В місцевих системах опалення теплогенератор, теплопроводи і опалювальні прилади знаходяться в одній будівлі. Такі системи застосовують для опалення приватних будинків та дач.
По виду теплоносія системи опалення поділяють на: водяні, парові, повітряні і комбіновані. Водяні системи застсовують в житлових та адміністративних будівлях, парові та повітряні на промислових підприємствах.
По способу циркуляції теплоносія: гравітаційні і насосні. В гравітаційних системах опалення рушійною силою є різниця густин води. Гаряча вода має меншу густину ніж охолоджена і тому підіймається вгору по трубопроводах. Потім вона охолоджується в опалювальних приладах і опускається по трубопроводах в котел, де знову підігрівається і процес циркуляції повторюється. В насосних системах опалення рушійною силою є тиск, що створюється насосом.
По принципу тепловіддачі опалювальні прилади поділяють на: конвективні, променеві і комбіновані. В конвективних приладах процес тепловіддачі здійснюється переважно за рахунок нагрівання повітря, що омиває гріючу поверхню. До таких систем належить повітряна система опалення. В променевих приладах процес передачі теплоти здійснюється переважно шляхом інфрачервоного випромінення нагрітої поверхні. До таких систем належать різноманітні (електричні, газові) випромінювачі. В комбінованих приладах частина тепла передається конвекцією і частина інфрачервоним випромінюванням. Вони набули найширшого розповсюдження. До таких систем належать радіаторні, гріючі панелі та інші.