В системах газопостачання застосовують сталеві та пласткові трубопроводи. В сільській місцевості за межами населених пунктів допускається застосування поліетиленових трубопроводів з тиском до 0,6 МПа, а в селах до 0,3 МПа.
Сталеві трубопроводи з’єднують зварюванням з обов’язковим контролем зварних швів. Фланцеві та різьбові з’єднання використовують лише в місцях встановлення арматури. Для відключення окремих віток газопроводів встановлюють крани чи засувки. Для цього застосовують колодязі із збірних залізобетонних елементів чи з цегли.
Глибина прокладки газопроводів не менше 0,8 м. Як правило їх прокладають нижче глибини промерзання грунту, оскільки до складу газу входять водяні пари, які можуть конденсуватися.
Газопроводи прокладають з ухилом . В нижніх точках встановлюють збірники конденсату.
Мінімальні відстані від газопроводів до комунікацій і споруд
Комунікації і споруди
Р≤0,005
МПа
0.005<Р<0.3
МПа
0.3<Р<0.6
МПа
0.6<Р<1.2
МПа
Фундаменти будівель, тонелі
Залізниця
3,8
4,8
7,8
10,8
Бардюр дороги
1,5
1,5
2,5
2,5
Водопровід
1,5
Кабелі силові
Для прокладки газопроводів всіх типів під залізницями та автомобільними дорогами застосовують футляри. Кінці футляра закривають, а назовні виводять контрольну трубку (нюхачку).
Газорегуляторні пункти розміщують на території міст та інших населених пунктів, на території комунальних та промислових підприємств. ГРП є двох видів: – середнього тиску (0,005-0,3 Мпа); – високого тиску (0,3-1,2 Мпа).