Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оперативне планування і управління рухом.

Лекція 8 – 9

На систему організації перевезень впливає не тільки їх обсяг та ступінь завантаження технічних засобів, але й сам характер перевізного процесу. Його найбільш важлива властивість – непорушність напрямків вантажопотоків. Між тим залізничному транспорту властиві постійні зміни обсягів перевізної роботи. Вона змінюється по сезонах року, місяцях, декадах, днях тижня і навіть годинах доби. Все це ускладнює організацію процесу перевезень, планування раціонального використання постійних технічних пристроїв і засобів перевезення.

Рішення задач, мета яких очевидна, зводиться до наступного. Спочатку необхідно на планований період призначити в обіг вантажні поїзди, виділивши з них на кожній станції поїзди свого формування, потім запланувати забезпечення намічених в обіг поїздів локомотивами. Потім – призначити збірні і вивізні поїзди і спланувати роботу дільничних маневрових локомотивів так, щоб забезпечити місцеву роботу на проміжних станціях. По вантажній роботі в оперативному плані передбачають розвезення місцевого вантажу, нормування вивантаження і забезпечення навантаження кожного роду вантажу у кожного відправника порожніми вагонами.

Успіх оперативного планування і тривалість періоду планування, в межах якого точність плану задовольняє вимогам що пред'являється до нього, залежать від ряду обставин. Транзитні вагонопотоки, яки просуваються в маршрутних і наскрізних поїздах, вдається запланувати з достатньою точністю не тільки на зміну і добу, але на двоє і навіть троє діб. Якщо ж в полігон мережі входять сортувальні станції і вузли, особливо крупні, то ступінь точності визначення передбачуваної роботи знижується і на тривалий термін-зміну, добу – часто носить наближений характер, а період, в який можна намітити точний час відправлення поїздів, різко скорочується. Це треба мати на увазі, визначаючи ступінь реальності плану.

Слід зазначити, що і у внутрішній структурі залізничного транспорту є ряд невирішених до кінця питань управління. Розглянемо головні з них. Періодично на окремих регіонах мережі виникає невідповідність між плановим навантаженням і можливостями для вивантаження. Значні перевищення розмірів щоденного утворення вагоно- і вантажопотоків на адресу підприємств над фактичним вивантаженням в роботі залізниць викликають серйозні труднощі. Вони мають особливо складний характер, якщо таке положення продовжується тривалий час. Основне проявлення цих труднощів – спочатку надлишок невивантажених вагонів підприємствами, потім неприйняття поїздів станціями і задержка на підходах поїздів, в яких є вагони не тільки даного, але й інших призначень. Поступово кількість «покинутих» потягів збільшується, заповнюються прийомо-відправні колії на дільничних і проміжних станціях, ускладнюється пропуск поїздопотоків не тільки місцевих, але й транзитних призначень.

Яких же заходів слід вжити, щоб ліквідовувати ці перепони? В першу чергу необхідно визначити реальні вивантажувальні спроможності вантажних комплексів і визначити реальні заходи для збільшення розмірів вивантаження. Великий ефект можуть дати також регулювальні заходи. Вонизалежать значною мірою від місцевих умов і принципово можуть бути зведені до наступного. Необхідно встановити норму наявності вагонів на рейсі від пунктів навантаження до місця призначення вантажів, щоб забезпечити вивантаження в тих розмірах, в яких воно реальне, враховуючи всі заходи, які можливо реалізувати для його збільшення. Нормальну наявність можна розрахувати по обороту вагону (більш точно) або по рейсу і середньодобовому пробігу (приблизно). За останній приймають реально виконаний до виникнення труднощів. Отриманий розрахунковий парк необхідно збільшити на практично встановлювану величину резерву (20-30%), щоб по мірі збільшення вивантаження завжди був достатній підхід вагонів. Подальше відправлення вантажів в проблемне призначення строго обмежують розмірами фактичного вивантаження. Тому необхідний щоденний оперативний облік її, а також наявність вагонів з вантажами даного призначення на всіх ділянках їх проходження.

Якщо наявність вагонів з вантажем на дане призначення ненабагато перевищує розрахункову норму (приблизно до 150%) зменшують надлишки обмеженням навантаження до величини меншої, ніж фактичне вивантаження. Якщо ж обмежувальних заходів вживається із запізненням і наявність на рейсі вагонів перевищує дві (іноді три і більш) норми, а повністю заборонити або різко скоротити навантаження неможливо, то потрібно провести додаткові заходи для зниження парку вагонів. Суть їх зводиться до наступного. Спочатку детально переписують наявність вантажів в затриманих вагонах. Всі вантажі, які можна використовувати в інших місцях, переадресовують іншим підприємствам і направляють туди для реалізації (рішення приймають директивні органи). Вантажі, які можуть бути використані тільки на підприємствах і в організаціях, які обслуговуються станціями, де виникли проблеми, при значній їх кількості вивантажують і тимчасово зберігають на спеціально визначених майданчиках. Ці заходи значно экономичнее, ніж знаходження вантажів в затриманих вагонах в продовж довгого часу, фактично виключених з перевезень. Проте вони не виключають і обмежень у відправленні вантажів. Навпаки, тільки в тому випадку, якщо навантаження на вказані адреси в даний день не перевищуватиме розміри вивантаження, яке вдалося освоїти напередодні, можна стримати зростання труднощів з перевезеннями і при цьому не тільки даних вантажів, але і всіх інших.

Необхідно врахувати також інші наслідки від непогодження можливостей навантаження і вивантаження. Якщо затримувані вантажі слідують не в маршрутах відправників, то одночасно затримуються і інші вантажі, що знаходяться у складі поїздів. В подальшому, коли стає ясно, що пункти призначення все одне не зможуть прийняти всі ти вантажі, що адресуються, то знадобиться вибрати найважливіші, термінові і цінні для якнайшвидшої доставки. А оскільки така вибірка пов'язана з додатковою сортувальною роботою, то локальні технічні можливості залізниць або не дозволять її виконати, або викличуть неминучі труднощі в русі транзитних потоків на ділянках.

Визначення розмірів навантаження по фактично виконуваному вивантаженню не ущемляє інтересів одержувачів, не ускладнює роботу залізниць і не обмежує заходів, що приймаються для розвитку і технологічного вдосконалення вивантажувальних можливостей. Що ж до затримки у відправленні деякої кількості вантажів, не пов'язаного з можливостями їх отримання, то слід врахувати, що мета перевезень - доставка вантажів задля використання в господарстві, а не для задоволення можливостей відправника

Наступне питання оперативного планування і управління вагонним парком - раціональне використання вагонів для перевезення вантажів в напрямі, зворотному навантаженому. В прямій суперечці з очевидними досягненнями системи регулювання вагонних парків на залізницях мережі е практика використання піввагонів. При технічному нормуванні і особливо при оперативному регулюванні дільницям, направляючим піввагони на залізниці навантаження вугілля і руди, категорично наказують відправляти їх в порожнем стані. Завантаження вантажами в попутному напрямі різко обмежується. Це пояснюється недостатнім в даний момент піввагонів в парку мережі і необхідністю першочергового забезпечення порожняком навантаження таких найважливіших вантажів, як руда і вугілля. Таке пояснення, мабуть, можна було вважати виправданим в минулі роки. Тепер же, вводячи ці надзвичайні заходи, треба одночасно планувати правильне дородове співвідношення парків вагонів в найближчій перспективі. Всім зрозуміло, що, відправляючи порожні вагони при наявності вантажів, які все одне довестися перевозити, ми збільшуємо порожній пробіг, погіршуємо оборот вагону і тим самим ускладнюємо роботу напрямів мережі, і без того працюючих з напругою.

Не можна пройти і мимо іншої, не завжди обґрунтованої міри в експлуатаційній діяльності залізниць – пріоритету просування порожніх вагонів перед навантаженими. Здавалося б абсолютно ясно і безперечно, що при однаковій готовності потяг з навантажених вагонів краще відправляти раніше, а затримувати склад з порожніх вагонів.

Це питання зустрічається рідше. На деяких полігонах мережі є паралельні лінії. Поїзди одного і того ж призначення допускається направляти при завантаженні основного ходу по паралельному. Вивчивши обстановку на обох паралельних лініях, слід ухвалити рішення, по якій з них направити даний потяг, і також оголосити оперативним планом.


Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  4. Oracle Управління преміальними
  5. А. Видання прав актів управління
  6. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  7. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  8. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  9. Адаптивні організаційні структури управління.
  10. Адміністративне право і державне управління.
  11. Адміністративний устрій і управління в українських землях під час татаро-монгольського панування.
  12. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.




Переглядів: 1003

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зона зона зона | Регулювання вагонних парків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.044 сек.