Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Характеристика різних типів виробництва

Одиничне виробництво характеризується виготовленням широкої номенклатури виробів за дуже малих річних програм (одиниці або десятки виробів), які повторюються через невизначені проміжки часу або взагалі не повторюються протягом року. У ньому відсутня повторюваність, регулярність і стабільність. Робочі місця не мають визначеної спеціалізації, обладнання широкоуніверсальне, кваліфікація робітників – найвища. Заготовки деталей машин – найпростіші, низької точності, з великими припусками на обробку. Найчастіше як заготовки використовують сортовий прокат (круги, труби, лист) та найпростіші способи формоутворення – поковка на молотах, литво в піщані форми. Задану точність у процесах механічного оброблення досягають методом пробних проходів і вимірів, часто з попередньою розміткою складних деталей. При складанні використовують припасування по місцю використання. Технологічна документація скорочена і спрощена, норми часу встановлюють на основі дослідно-статистичних методів.

В умовах масового виробництва безперервно виготовляється обмежена номенклатура виробів за великих і дуже великих обсягів продукції. За кожним робочим місцем закріпляють виконання однієї операції, яка постійно повторюється протягом тривалого часу. Виробнича соціалізація є найвищою, що створює умови для повної автоматизації. Використовують високопродуктивне автоматизоване і автоматичне обладнання, багатопозиційні і багатоінструментальні верстати-автомати і півавтомати, часто агрегатного типу (спроектовані та виготовлені для виготовлення конкретного виробу) Верстати розміщені в порядку їх використання у технологічному процесі, окремі робочі місця зв’язані між собою транспортними засобами з проміжними накопичувачами заготовок і півфабрикатів.

Технологічне оснащення – спеціальне, високопродуктивне, автоматичної або півавтоматичної дії, швидкозмінне, з автоматичним базуванням заготовок та інструментів. Заготовки точні, з мінімальними припусками на наступну механообробну, отримувані високопродуктивними методами литва (литвом під тиском, кокільним литвом, відцентровим литвом, методами порошкової металургії), гарячим об’ємним штампуванням і пресуванням, калібруванням тощо.

Задану точність досягають методами автоматичного отримання розмірів на попередньо налаштованих верстатах; при складанні – методом повної або часткової взаємозамінності без припасування та регулювання виробів. Середня кваліфікація робітників невисока. Робітники-оператори автоматичного і автоматизованого обладнання мають низьку кваліфікацію, проте налагоджування такого обладнання здійснюють висококваліфіковані працівники.

Технологічна документація масового виробництва розробляється дуже детально, технічні норми часу визначають з високою точністю, на основі техніко-економічного нормування та перевіряють дослідно (оскільки в умовах масової продукції навіть найменші зайві втрати у нормі часу на виріб можуть істотно погіршити показники техніко-економічної ефективності виробництва).

Серійне виробництвохарактеризується виготовленням середньої за номенклатурою та обсягами продукції виробів, коли продукція та виробничий процес повторюються через певні проміжки. Об’єми випуску коливаються від сотень і тисяч виробів до тисяч і десятків тисяч одиниць виробів на рік. За формою організації цей тип виробництва займає проміжна становище між масовим і одиничним виготовленням виробів: великосерійне виробництво наближене до масового, а малосерійне – до одиничного.Спеціалізація робочих місць визначається підвидом – у великосерійному виробництві вона є вузькою, близькою до масового, а дрібносерійному – широкою, майже, як в умовах одиничного виробництва.

Із умов серійного виробництва випливає велика різноманітність та відмінність в засадах його організації. Спеціалізоване обладнання використовують поряд з універсальним, широко застосовують верстати і устаткування з ЧПК, оброблювальні центри, промислові роботи. У дрібносерійному виробництві верстати розташовані технологічними групами, а у великосерійному виробництві утворюють групові потокові автоматизовані лінії. Інструменти найширшої номенклатури – універсальні та стандартні, які випускаються серійно, одночасно використовують спеціальні, виготовлені у власних цехах підприємств.

В сучасних умовах за обсягами продукції і охопленням ринку серійне виробництво є основним типом виробничої організації. Це зумовлено потребами ринкової економіки, в якій продукція для можливості її найшвидшої реалізації має відповідати різноманітним експлуатаційним вимогам, найширшому споживчому попиту та бути зорієнтованою на користувача з різною купівельною спроможністю. Такі вимоги передбачають зменшення річних програм і розширення номенклатури виробів. За приклад можуть слугувати сучасне автомобілебудування, виробництво побутових приладів, засобів зв’язку тощо, виробництво яких з масового у 50-ті роки ХХ ст. переформувалося на середньосерійне у наш час.

Технологічною основою середньо- і дрібносерійного виробництва є гнучкі автоматизовані виробничі системи, виробничі структури, які базуються на обладнанні з числовим програмник керуванням, промислових

 

РОЗДІЛ 9


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  3. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  4. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  5. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  6. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  7. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  8. Автокореляційна характеристика системи
  9. Автоматизація виробництва
  10. Альтернативні можливості виробництва масла і тракторів
  11. Альтернативні можливості виробництва масла та гармат.
  12. Альтернативні можливості виробництва масла та гармат.




Переглядів: 476

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Змівст розрахунків наступна. | Поняття про кінематику методів обробки та режими різання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.033 сек.