Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Завдання.

Урок 9

Тема. Атлантичний океан: природа .

Мета: Н: поглибити та систематизувати знання учнів про Атлантичний океан; сформувати в учнів уявлення про історію дослідження океану;

Р: продовжити формування практичних навичок учнів складати порівняльну характеристику географічного положення океанів.

В: Виховувати цікавість до предмету, увагу, екологічну культуру

Обладнання: фізична карта світу (півкуль), картини Атлантичного океану, підручники, атласи.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

1. Організаційний момент

2. Перевірка Д.З.

На 6 балів номенклатура або рельєф за вибором

На 9 балів дослідження або рельєф

На 12 балів номенклатура + порівняння рельєфу

3. Пояснення нового матеріалу.

План 1. Клімат

2. Органічний світ

3. Природні ресурси і екологічні проблеми

1. Клімат Атлантичного океану теплий,

Повторити типи водних мас і їх властивості.

Особливості: *Холодніший через винос холодної води з ПН Океану

· Циклон над Ісландією, Антициклон над Азорськими островами, постійні вітри

2. Органічний світ Атлантичного океану

На дні зростають бурі, червоні та зелені водорості, на глибині 5—25 м — морська! трава посіданія. Тваринний світ представлений літаючими рибами! тунцями, акулами, морськими черепахами, морськими зміями, крабами, численними молюсками, голошкірими. Трапляються кашалоти, корали, морські слони, морські леопарди, південні кити та ін. Біля берегів Південної Африки багато морських зірок, в антарктичних районах мешкають тюлені, альбатроси, пінгвіни.

За допомогою тексту підручника назвіть мінеральні ресурси, що видобуваються в Індійському океані. Визначте проблеми, пов'язані з їх видобуванням.

Розповідь учителя.

До просторів Атлантичного океану прилягають території країн чотирьох материків. Економічне значення океану в розвитку судноплавства й інших видів сполучення, рибальства та інших морських промислів дуже велике. Назвіть 5 екологічних проблем

V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І УМІНЬ УЧНІВ

Бесіда за запитаннями і завданнями.

1. Назвіть материки, які омиває Атлантичного океан. Покажіть їх на карті.

2 У чому полягають особливості географічного положення Атлантичного океану?

3. Які великі острови є в Атлантичному океані

5. Які країни лідирують у видобуванні нафти в Атлантичного океані?

6. З природою якого океану — Тихого чи Атлантичного — природа Індійського океану має більше спільних рис?

 

ПІДСУМОК УРОКУ

Заключне слово вчителя:

— більша частина Атлантичного океану розташована у Південній півкулі, що обумовлює особливості його природи, як і північне сусідство материка Євразія;

— особливою рисою клімату Атлантичного океану є мусонна циркуляція водних мас, солоність та температура яких — найбільші на планеті;

— в Атлантичного океані знайдені та розробляються найбільші в світі родовища нафти.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опрацювати відповідний текст у підручнику.

Повторити номенклатуру, знайти ілюстрації тваринного світу океану.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Читайте також:

  1. V. Завдання.
  2. VІ. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.
  3. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
  4. Виконайте завдання.
  5. Виконайте завдання.
  6. Випереджаюче завдання.
  7. Відповідь на практичне завдання.
  8. Встановлення нормованого завдання.
  9. Грошово-кредитна політика центрального банку: типи, стратегічні цілі, проміжні й тактичні завдання. Інструменти реалізації грошово-кредитної політики.
  10. Домашнє завдання.
  11. Домашнє завдання.
  12. Домашнє завдання.




Переглядів: 559

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завдання. | Завдання .

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.