Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Статистика земельних ресурсів муніципального утворення

 

Земля є головним засобом виробництва в сільському господарстві, земельні ресурси виконують функції територіального базису і в інших галузях народного господарства. Це загальна основа існування людини, оскільки земля — це не тільки як матерія, тобто земні території, а й вода, надра, рослинність тощо.

Уся земельна площа країни або будь-якого регіону, включаючи внутрішні води, становить земельний фонд. Сукупність даних про правовий, природний та господарський стан землі називають земельним кадастром. Структура, кадастру передбачає той необхідний набір статистичних показників, який наповнює його конкретним змістом. Зараз сфера кадастрового обліку обмежена землею сільськогосподарського призначення. Тому статистика земельних ресурсів є одним з розділів сільськогосподарської статистики.

Головним земельно-обліковим документом у сільськогосподарському підприємстві є «Шнурова книга», але більш докладну інформацію про земельні ресурси дає «Державна земельна книга району (або міста)». В ній вказані землекористувачі (підприємства, організації або окремі особи), структура земель за якістю, аграрно-виробничими групами з урахуванням фізико-хімічних особливостей, що дозволяє обчислити частку земельних ресурсів — оранки з урахуванням, яку частину в цей час використовують у сільському господарстві, а яку не використовують.

Крім характеристики складу і структури земельного фонду показники наявності земельних ресурсів дають змогу, також відобразити динаміку включення в господарський обіг нових, трансформацію засвоєних земель та їх рекультивацію.

Особливо велике значення для контролю за використанням земельних ресурсів мають показники їх трансформації, причому найважливіші з них показники відводу продуктивних земель з різною несільськогосподарською метою. У динаміці можна оцінити зміну якості земель, виділяючи при цьому зміни, які мають місце під впливом-натуральних процесів та результатів господарської діяльності людини. Це пов'язано з тим, що виробнича сила землі як засобу виробництва, її цінність з промислового, рекреаційного та іншого поглядів є категоріями, не сталими у часі.

Якість земельних ресурсів може поліпшитись у результаті цілеспрямованого впливу на них людської діяльності, але може і погіршитись у зв'язку із значним забрудненням землі. Таке погіршення слід кількісно відобразити в зниженні показника економічної оцінки, що буде мірою втрат, які були завдані народному господарству забрудненням зовнішнього середовища. Важливість такого показника полягає у тому, що, по-перше, дозволяє цілеспрямовано планувати витрати на землеохоронні заходи і спрямовувати їх у першу чергу на охорону тих земель, втрати від забруднення яких особливо великі; по-друге, дасть можливість більш раціонально вирішувати питання розміщення промислових підприємств, уникаючи їх концентрації в районах з високим показником втрат від забруднення

 

 


Читайте також:

  1. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
  2. Автономні утворення у зарубіжних державах
  3. Адміністративні зміни кінця 18-19 ст. та утворення нових архівів
  4. Альтернативність ресурсів і проблема економічного вибору
  5. Амортизація як джерело фінансових ресурсів підприємств
  6. Аналіз використання матеріальних ресурсів
  7. Аналіз використання матеріальних ресурсів.
  8. Аналіз ефективності формування та використання банківських ресурсів
  9. Аналіз обмежень дефіцитних і недефіцитних ресурсів
  10. Аналіз складу майна та джерел його утворення.
  11. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
  12. Аналіз трудових ресурсів на підприємстві.




Переглядів: 577

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Статистика фінансових ресурсів муніципального утворення | Завдання та система показників статистики ринку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.