Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Набуття прав на засоби індивідуалізації товарів і послуг

 

Правова охорона цих об'єктів промислової власності здійснюється на ос- нові законів України: "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" і "Про охорону прав на зазначення походження товарів", а також відомчими нормати- вними актами.


Знаки для товарів і послуг це зареєстровані у встановленому порядку позначення, завдяки яким товари і послуги одних осіб відрізняються від одно- рідних товарів і послуг інших осіб.

 

Право власності на знаки для товарів і послуг засвідчується свідоцтвом на знак для товарів і послуг. Право на одержання свідоцтва мають національні та іноземні заявники.

Порядок одержання охоронного документа (свідоцтва) подібний з тим,

 

що був описаний для винаходів. Особа, що бажає одержати свідоцтво, подає за- явку до Установи. У випадку позитивного рішення за результатами експертизи, Установа публікує у своєму офіційному бюлетені відомості про видачу свідоц- тва. Одночасно воно здійснює державну реєстрацію знака шляхом внесення до Реєстру відомостей про свідоцтво. У місячний термін після державної реєстра-

ції знака відомство видає власнику свідоцтво, що дає йому виключне право ко- ристатися і розпоряджатися знаком на свій розсуд.

 

Термін дії свідоцтва становить 10 років від дати подачі заявки до Устано-

ви і продовжується за клопотанням власника свідоцтва щораз на 10 років. Тер- мін дії свідоцтва може бути припинений у випадках, аналогічних таким для па-

тенту на винаходи.

 

 

4.3. Правова охорона об'єктів авторського права і суміжних прав

Авторські права і суміжні права охороняються Законом України "Про ав- торське право і суміжні права". Цей закон охороняє особисті (немайнові) і май- нові права авторів і їхніх правонаступників, пов'язані зі створенням і викорис- танням творів науки, літератури і мистецтва {авторське право), а також прав виконавців, виробників фонограм і організацій мовлення (суміжні права). Крім того, немайнові і майнові права власників авторського права і суміжних прав охороняються іншими законами України.

 

Виникнення і здійснення авторських прав не вимагає виконання будь- яких формальностей. Іншими словами, з моменту оприлюднення авторських чи суміжних творів, ці твори автоматично знаходяться під державною охороною.

За бажанням автора, власник авторського права для оповіщення про свої права може використовувати знак охорони авторського права, що міститься на кож- ному примірнику твору і складається з латинської букви © в колі, імені (на-

йменування)власникаавторськогоправаірокупершогоопублікуваннятвору.


Також, за своїм бажанням, власник авторського права може одержати свідоцтво про авторство. Для одержання цього свідоцтва на оприлюднений твір, у будь-який час протягом терміну охорони авторського права власник ав- торського права може його зареєструвати в офіційних державних реєстрах.

 

Після реєстрації прав, автору видається свідоцтво. При виникненні супе- речки реєстрація визнається судом як юридична презумпція авторства, тобто вважається дійсною, якщо в судовому порядку не буде доведене інше.

 

Охорона майнових прав авторів на Україні діє протягом всього життя ав- тора і 70 років після його смерті. Безстроково охороняються законом право ав- торства, право на ім'я і право протидіяти перекрученню чи іншій зміні твору чи будь-якому іншому зазіханню на твір, що може завдати шкоди честі і репутації автора.

 

Закон України "Про авторське право і суміжні права" охороняє суміжні права виконавців, виробників фонограм і організацій мовлення. Охорона сумі- жних прав здійснюється без збитку охороні творів авторським правом.

 

Виконавці здійснюють свої права за умови дотримання ними прав авторів творів, що виконуються. Виробники фонограм і організації мовлення повинні дотримуватись прав авторів і виконавців. Організації мовлення повинні дотри- муватись прав виробників фонограм, авторів і виконавців.

 

Оформлення суміжних прав, також як і авторських прав не вимагає вико- нання будь-яких формальностей. Виробники фонограм і виконавці для опові- щення про свої права можуть на всіх примірниках фонограм чи на їхніх упако- вках проставляти знак охорони суміжних прав, що складається з латинської лі- теру Р у колі, імені (найменування) власника суміжних прав і року першої пуб- лікації фонограми. Особисті права виконавців охороняються безстроково. Май- нові права виконавців, виробників фонограм і організацій мовлення охороня- ються протягом 50 років.

 

Таким чином, охорона, надана інтелектуальній власності законами Украї-

ни, сприяє збільшенню кількості раціоналізаторських пропозицій і винаходів, росту інвестицій, розвитку науково-дослідної діяльності, що приводить до тех- нічного прогресу, поліпшення якості промислової продукції, підвищенню куль- турного рівня громадян.


 


Читайте також:

  1. IV. Вартість знака для товарів і послуг та фірмового найменування
  2. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  3. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  4. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.
  5. L3.T4/2. Засоби переміщення рідин.
  6. V Засоби навчання
  7. V теорія граничної корисності визначає вартість товарів ступенем корисності останньої одиниці товару для споживача.
  8. VII. За видами товарів і послуг
  9. Автомати для продажу штучних товарів
  10. Автоматизація туристичних послуг
  11. Адреноблокуючі засоби.
  12. Акустичний контроль приміщень через засоби телефонного зв'язку




Переглядів: 1527

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Набуття прав на винаходи, корисні моделі і промислові зразки | Здійснення правосуддя в Україні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.