Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оплата праці в допоміжних і обслуговуючих виробництвах.

Оплата праці робітників, зайнятих на ремонті і технічному обслуговуванні сільськогосподарської техніки проводиться за відрядно-преміальною системою.

За тарифними ставками сплачують сплавку робітників зайнятих:

¨ на ремонті і періодичному технічному обслуговуванні тракторів, комбайнів, самохідних машин і екскаваторів, обладнання тваринницьких ферм;

¨ на ремонт і технічному обслуговуванні сільськогосподарських машин;

¨ на обслуговуванні водокачок, компресорних, холодильних і і газових установок, котельних, електростанцій;

¨ на роботах, які виконуються в ремонтних майстернях для господарських потреб і потреб підсобних підприємств і промислів;

¨ на ремонті і періодичному обслуговуванні автотранспорту;

¨ на поточному ремонті будівель і виробничих споруд, якщо ці роботи виконуються силами робітників ремонтної майстерні.

Робітникам, які зайняті в ремонтно-механічних майстернях, присвоюють кваліфікаційні розряди у відповідності з Єдиним тарифно-кваліфікаційним довідником робіт і професій. Наданий кваліфікаційний розряд оформлюється наказом і заноситься в трудову і розрахункову книжки робітника.

За наданим розрядом і відповідний тарифний ставці встановлюється розмір заробітку робітника за відповідний час.

Робітникам-відрядникам, які виконують роботи за меншими розрядами ніж той, що їм наданий, доплачують до відрядного заробітку ризницю між тарифною ставкою відрядника і тарифною ставкою, за якою розцінюється виконувана робота.

В цілях посилення матеріальної заінтересованості робітників в підвищенні продуктивності праці, зниженні собівартості і поліпшенні якості ремонту техніки застосовується преміювання. Воно здійснюється за якісне і своєчасне виконання робіт при умові виконання місячного виробничого завдання і відсутності простоїв з вини робітника. Для відрядників, крім того, при умові виконання норм виробітку в середньому за місяць виплачується до 40 % відрядного заробітку, а для робітників, що працюють за погодинною оплатою – 40 % тарифної ставки за фактично відпрацьований час.

Максимальні розміри премій, які виплачуються робітника за рахунок фонду заробітної плати, не повинні перевищувати 40 % відрядного заробітку (для відрядників) або тарифної ставки (окладу) за фактично відпрацьований час (для погодинників).

Оплата праці водіїв вантажних автомобілів здійснюється за відрядною системою за обсяг виконаних робіт з урахуванням марки автомобіля і категорії вантажів, що перевозяться, або погодинно зі відпрацьований час.

Відрядні розцінки визначаються з урахуванням часу стоянки автомобілів для завантаження і розвантаження 1 т вантажу, перевезення 1 т вантажу і 1 т-км виходячи з розрахункових норм пробігу і тарифних ставок, встановлених для оплати праці водіїв ІІІ класу, які працюють на вантажних автомобілях.

Водіям, які працюють на вантажних і легкових автомобілях, виплачується місячна надбавка за відпрацьований час.

Для водіїв, які працюють на вантажних автомобілях, встановлюють, як правило, відрядну систему оплати праці. У випадках коли за умовами роботи недоцільно її застосовувати, використовуються погодинна або погодинно-преміальна система оплати праці система оплати праці. В тих випадках, коли вантажні автомобілі ідуть без вантажу, водіям, які забезпечили перевезення вантажу в попутному напрямку, оплата здійснюється за відрядними розцінками, збільшеними до 25 %, при умові оформлення перевезення вантажу через організацію транспорту загального користування.

Робота в понад урочний час при по часовій оплаті праці оплачується за перші дві години в полуторному розмірі, а за наступні години – в подвійному розмірі. При відрядній оплаті праці робітників (крім водіїв автомобілів) за роботу в понад урочний час доплачують 50 % тарифної ставки погодинникам відповідного розряду і в розмірі 100 % цієї тарифної ставки за наступні години роботи. Водіям автомобілів, які мають єдину тарифну ставку для відрядників і погодинників, доплата за роботу в позаурочний час (як відрядникам, так і погодинникам) понад основної оплати за відрядними розцінками або тарифній ставці здійснюється в розмірі 37,5 % встановленої їм тарифної ставки за перші дві годин понад урочної роботи і в розмірі 75 % цієї ж ставки в наступні години.

За час простоїв не з вини робітників заробітна плата їм виплачується в розмірі половини тарифної ставки погодиннику відповідного розряду, а водіям автомобілів – 37,5 % встановленої їм тарифної ставки.

Преміювання водіїв вантажних і легкових автомобілів, автобусів, моторолерів і мотоциклів, кондукторів автобусів, а також трактористів на тракторно-транспортних роботах може здійснюватись за результатами роботи за такими показниками:

¨ виконання і перевиконання місячного, денного, змінного завдання (плану) по перевезенню, доходам, виручці, продуктивності праці, а також плану кількості годин роботи на лінії;

¨ поліпшення експлуатаційних показників (коефіцієнт використання пробігу, вантажопідйомності), поліпшення використання причепів, скорочення часу простою автомобілів під завантаженням і розвантаженням;

¨ зниження витрат на утримання рухомого складу;

¨ виконання графіку (розкладу) руху (для водіїв маршрутних такси) і графіку доставки вантажу (для водіїв вантажних автомобілів).

Оплата праці робітників будівельних бригад сільськогосподарських підприємств здійснюється за умовами, які передбачені Положенням про відрядно-преміальну і погодинно-преміальну оплати праці робітників, зайнятих в будівництві і ремонтно-будівельних організаціях.

Заробітна плата робітників, зайнятих в будівництві, нараховується за єдиними нормами і розцінками в відповідності з розрядом робіт, які виконуються, і кваліфікаційними розрядами робітників, а на капітальному ремонті будівель і споруд – за збірником “Ремонтно-будівельні роботи в сільському господарстві”.

Тарифікація робіт і встановлення кваліфікаційних розрядів робітникам, зайнятим на будівництві, здійснюється за Єдиним Тарифно-кваліфікаційним довідником робіт і професій робітників, які зайняті на будівництві і на будівельно-монтажних роботах.

Тарифні ставки робітникам, які зайняті на важких роботах і на роботах зі шкідливими умовами праці, підвищуються на 8 %, на особливо важких і з особливо шкідливими умовами праці – на 17 % у відносності з затвердженим переліком робіт і професій.

Праця робітників, які виконують поточний ремонт будівель і споруд, зрошувальних систем, силосних башт, доріг тощо, оплачуються за ставками, встановленими для робітників ремонтно-механічних майстерень.

Для комплексних і спеціалізованих бригад доцільно застосовувати акордно-преміальну систему оплати праці з видачею акордного завдання і зазначенням строку його виконання.

Основна оплата праці робітникам видається при цьому у вигляді авансу за обсяг виконаних робіт за діючими розцінками, а після прийому об’єкту – у відповідності з акордним завданням з урахуванням виданого авансу і строків завершення робіт.

При виконанні акордного завдання в строк і достроково, виплачуються премії в такому розмірі: при прийомі роботи з оцінкою “відмінно” – до 3 % заробітку по акордному наряду за кожний процент зазначеного нормативного строку робіт, з оцінкою “добре” – до 2 % і з оцінкою задовільно – 0,5 %.

Будівельники-відрядники можуть бути премійовані за економію будівельних матеріалів – до 40 % суми економії, а також за зберігання та дбайливе ставлення до зібраних конструкцій і деталей – 0,2 % їх кошторисної вартості.

Для робітників-погодинників премія виплачується диференційовано за категоріями робітників в залежності від окремих показників.

При нарахування заробітної плати за роботи в зимовий період на відкритому повітрі і в приміщеннях, які не оплачуються, до єдиних норм і розцінок застосовують корегуючи коефіцієнти.

До підсобних підприємств і промислів в сільськогосподарських підприємствах відносять: цехи по переробці зерна, молока, овочів, плодів і ягід, виробництва соків, консервування, переробці м'яса, виробництва олії, комбікормів, забою худоби, виробництва цегли, черепиці, добуванні і переробні нерудних матеріалів, виготовлення виробів з деревообробки, ящикової тари, корзин, малярних щіток, віників, художніх виробів, лісозаготівлю.

Тарифікацію робіт і присвоєння тарифно-кваліфікаційних розрядів працівникам проводять згідно з тарифікацією робіт і тарифно-кваліфікаційними довідниками, які діють у відповідних галузях промисловості.

Робітників зазначених підприємств преміюють за якісне і своєчасне виконання плану виробництва продукції в розмірі 20 % відрядного заробітку по тарифу і до 2 % заробітку за кожний процент перевиконання плану виробництва продукції у вартісному вимірі.

Граничний розмір премії робітникам, які працюють у підсобних підприємствах і промислах, встановлюють не більш 40 % відрядного заробітку або тарифної ставки за фактично відпрацьований час.


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  3. Адаптація працівників.
  4. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  5. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  6. Акти з охорони праці в організації.
  7. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  8. Алкоголізм і безпека праці.
  9. Аналіз ефективності діяльності працівників банку
  10. Аналіз і оцінка стану охорони праці
  11. Аналіз оплати праці
  12. Аналіз продуктивності праці




Переглядів: 977

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Оплата праці в тваринництві. | Оплата праці керівників та спеціалістів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.