Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Можна розрізнити чотири конструктивні схеми балконів.

Схема, показана на рис. 128,а являє собою плиту, що зашпаровується по всій довжині. Це надійна і проста конструкція поширена в сучасному будівництві. Алі в умовах реконструкції вона мало придатна через те, що потрібно пристрій глибокої штраби по всій довжині балкона.


Схема на рис. 128,бявляє собою як би удосконалений варіант попередньої схеми — консолі передбачені в спеціальній плиті. Недолік цієї схеми— труднощі організації виготовлення спеціальних залізобетонних виробів при невеликих кількостях.

Схема балкона у виді консолей і плит, що спираються на них (рис. 128, в) найбільш універсальна. По такій же схемі, наприклад, досить широко застосовують спеціальні вироби для балконів в Одесі. Конструкція допускає пристрій балконів з різних залізобетонних виробів заводського виготовлення, наприклад, з перемичок і плит ПРТ, унаслідок чого її застосовують частіше інших.

Схема, показана на рис. 128,м, являє собою балконні консолі з обв'язувальною балкою й укладанням дрібних плит у поперечному напрямку до стіни будинку. Ця конструкція відрізняється від схембівзовнішнім виглядом, більш наближається до схемиа, що може мати значення при виборі виду балкона. Крім того, балкони збирають з найбільш легких деталей, що також є перевагою цієї схеми. У такому виді виконують балкони в Харкові. Закладення консолей в існуючій стіні представляють складну задачу. Для зміцнення закладення консолей і спрощення процесу в харківській конструкції трохи ускладнена форма кінця консолі, що зашпаровується в стіну, для того щоб надійніше і зручніше закласти при заробці велику масу бетону.

При пристрої підлоги балкона треба дуже ретельно укладати гідроізоляційний матеріал між двома цементними стяжками, а також продумати систему стоку води з балкона й обладнати край балкона капельниками (слезниками), щоб запобігти підтечі по стіні.

Заміна перегородок і інших конструкцій.

Для заміни перегородок застосовують усі конструкції, деталі і матеріали сучасних видів. При повній зміні внутрішніх конструкцій і наявності баштового крана бажано застосовувати панельні гіпсобетонні перегородки. Однак через своєрідні габарити і контури будинків, що реконструюються і їх приміщень більш прийнятними є перегородки з різного виду плит і блоків. Це гіпсові плити, легкобетонні блоки для приміщень з підвищеною вологістю, цегла плашмя чи на ребро.

Застосовують іноді і дерев'яні перегородки у виді каркаса з дощок (50 мм) із заповненням мінеральною ватою, плитами й обшиванням сухою штукатурко чи асбоцементними аркушами. Матеріали і конструкції перегородок дуже різноманітні в багатьох республіках і містах. Так, в Естонії для перегородок застосовують плити зі сланцезольного газобетону, у Литві — керамічні блоки і т.д.

Перегородки завжди засновують на балках чи ригелях між ними, на плитах — підставах під підлоги і на настилах чи панелях перекриттів. При всіх сполученнях підлог і стін з перегородками особливо уважно потрібно виконувати звукоізоляційні прокладки, конопатку і закарбування зазорів.

Велика кількість, повторюваність, можливість типізації, попереднього заводського монтажу устаткування в санітарних блоках житлових будинків постійно виникає потреба ці конструкції укрупнювати. У багатьох випадках реконструкції віддаляється застосовувати об'ємні блоки санітарних приміщень із включенням у них вентиляційних каналів, трубопроводів і приладів.

Рис. 129. Індустріальні вироби для збірки санітарно-технічної кабіни:

а — види санітарних приміщень, монтуемих зі спеціальних залізобетонних плит (ленінградських); б — перетину плит П с закладними деталями; в— сортамент плит П; г - деталь щита московської конструкції з асбоцементних аркушів по дерев'яному каркасі; д — схема влаштування щита.

 

 

Об'ємні блоки санітарно-технічних кабін мають масу порядка 3 т, тому в тих випадках, коли установка баштового крана не передбачена, доцільно застосовувати збірні плити – стін і стелі кабін. На рис. 129 зображені залізобетонні плити п'яти розмірів по довжині і ширині, і трьох по висоті. Три з цих плит мають двері, а дві плити — глухі. З цього сортаменту, прийнятого в Ленінграді, можна зібрати кабіни трьох видів із примиканням їх до капітальних стін.

Для влаштування вентиляційних каналів бажано також застосовувати індустріальні вироби — вентиляційні блоки. Маса блоків — від 254 до 1210 кг. Вентиляційним блокам завжди треба знаходити місце на початку розробки планування будинку, щоб не довелося наприкінці цієї роботи вишукувати вільні місця для них. Це може привести до небажаної затісненності приміщень і до погіршення інтер'єрів різними виступами і кутами, а також погіршити конструктивне рішення перекриттів.

Варто нагадати, що при розташуванні кухонь і санітарних приміщень на місцях, що вони займали до перепланування, біля капітальних стін необхідно насамперед перевірити наявність і можливість подальшого використання існуючих у стінах каналів. Їх розташування і стан на планах і спеціальних розгорненнях стін необхідно виявити і відобразити в обмірних кресленнях.

Прорізи в старих будинках мають самі різні розміри як по горизонталі, так і по вертикалі, причому прорізи іноді відрізняються один від одного лише на кілька сантиметрів.

На вибір віконних заповнень дуже великий вплив виявляють і стильові особливості будинків різних періодів — навіть однакові по розміру вікна будинків XIX в. і початку потокового сторіччя відрізняються малюнком плетінь.

 

 

Рис. 131. Розширення і пристрій нових прорізів:

а -розширення прорізу до 1,5—2 м, без чверті і зі збереженням її; б-об'єднання прорізів двох чи влаштування нового, зі збереженням висоти чи зміною; /-металева стійка № 12—16; 2-балка № 20—27; 3-коротиш № 20—22 для з'єднання балок перемичок; 4-кріпильні болти; 5-клини металеві.

Іноді виникає необхідність збільшення ширини, висоти віконних і дверних прорізів чи влаштування їх заново. Більш складною задачею є об'єднання двох чи трьох віконних прорізів першого поверху для пристрою вітрин у знову розташовуваному об'єкті нежитлового призначення. При об'єднанні двох прорізів в один зі збереженням їх висоти чи збільшенні її прибігають до пристрою більш міцного металевого каркаса (рис. 131, б).

 

ЛЕКЦІЯ 1:Технологія підсилення конструкцій будівель.

 

 

1 Умови і способи підсилення основ.

 

2 Укріплення і підсилення фундаментів.

 

3Відновлення і влаштування гідроізоляції.

 

4Способи і конструкції для сушіння стін.

 

5Покращення і підсилення конструкцій стін.

6Удосконалення конструкцій перекриття.

 

 

ЛЕКЦІЯ 2: Технологія заміни конструкцій будівель.

 

 

:1 Дрібно розмірні конструкції для заміни перекритів.

 

2 Середньорозмірні конструкції для заміни перекритів.

 

3 Великорозмірні конструкції для заміни перекритів.

 

4 Монолітний залізобетон в умовах реконструкції будівель

.

5 Заміна конструкцій підлоги .

 

6 Заміна конструкцій даху.

 

7 Заміна конструкцій сход і балконів.

 

8 Заміна перегородок і інших конструкцій.

 


Читайте також:

  1. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  2. VІ. Структурно-логічні схеми
  3. Алгоритми та блок-схеми
  4. Блоки схеми алгоритму
  5. Важливою ознакою класифікації є принцип побудови перетворювачів кодів, згідно з яким їх можна поділити на чотири групи.
  6. Вибір схеми підключення абонентів залежно від режимів тиску.
  7. Вибір типу обмотки і складання схеми.
  8. Вибір типу обмотки і складання схеми.
  9. Види і схеми відбору одиниць
  10. Види кредиту можна класифікувати за різними критеріями.
  11. Види недержавного пенсійного забезпечення та схеми фінансування пенсійних виплат.
  12. Визначення коефіцієнтів чотириполюсника за дослідами неробочого ходу та короткого замикання.




Переглядів: 1022

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заміна конструкцій сход і балконів. | Лекція № 1. Адміністративне процесуальне право як галузь права

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.023 сек.