Тема 1. Проблеми формування еколого-правової науки та освіти в сучасних умовах (5 год.)
Лекція 1. Проблеми формування еколого-правової науки та освіти в сучасних умовах (1 год.)
Наукові концепції взаємодії суспільства і природи в умовах соціально-екологічної кризи та їх вплив на формування науки екологічного права.
Генетичні засади суспільної екологічної саморегуляції у правосвідомості Українського народу.
Трансформація соціальних регуляторів взаємодії суспільства і природи. Актуальність наукового опосередкування форм взаємодії суспільства і природи та їх закріплення в сучасному екологічному праві. Формування відновлювальної (відтворювальної) форми взаємодії суспільства і природина засадах положень Концепції сталого розвитку.
Стратегія національної екологічної політики як державно-правовий засіб оптимізації форм взаємодії суспільства і природи. Наукові засади екологічної конфліктології. Роль екологічного права у здійсненні національної екологічної політики. Механізм правового забезпечення національної екологічної політики.
Завдання для самостійної роботи (4 год.)
1. Генеза наукових концепцій взаємодії суспільства і природи.
2. Екологічна парадигма в звичаях, традиціях та морально-етичних засадах праукраїнців та інших народів світу.
3. Антропоцентричний та біоцентричний підходи до розуміння взаємодії суспільства і природи та формування на їх засадах сучасної екологічної політики.
4. Сучасні публічно-правові (колективні) та приватно-правові (індивідуальні) імперативи взаємодії людини та довкілля на території України.