Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Закони зорового сприйняття товару

Почнемо з основ психології зорового сприйняття, а саме — законів, що пояснюють, як покупець бачить товар.

Закон «Фігури і фону».Суть цього закону — в яскравому виділенні одного об'єкту на тлі інших. Людина завжди виділяє, «вихоплює» з оточення один об'єкт, при цьому інші навколишні об'єкти на якийсь час стають фоном.

Цей закон ми використовуємо, коли хочемо акцентувати увагу покупця на конкретному товарі для його просування. Виділення фігури на фоні може бути досягнуте за рахунок:

7) кількості або розміру, наприклад, кількість одного товару більша, ніж іншого, або товар великий за розміром;

8) яскравих квітів. Червоний, жовтий, оранжевий кольори розпізнаються людиною швидше. Також людина звертає увагу на блискучі або люмінесцентні фарби. Товар з упаковкою яскравого кольору має більше шансів стати фігурою, так само як і товар іншого кольору, наприклад сині скляні стакани на тлі звичайних прозорих;

9) нестандартної форми товару або упаковки. В даному випадку спрацьовує ефект новизни: людина схильна швидко помічати все нове і незвичайне в своєму оточенні. Тому нестандартний, оригінальний формою товар або упаковка будуть швидко відмічений покупцем. Банки консервованих грибів у формі справжніх грибів з кришкою-капелюшком відразу впадають в очі на тлі звичайних скляних банок;

10) підсвічування. Те, що добре освітлене, краще видно. Використовується при торгівлі товарами, які покупець повинен уважно розглянути, наприклад годинами, ювелірними виробами, одягом;

11) Р0S-материалов. Грамотно розміщені РОS- матеріали покликані, по-перше, привернути увагу покупця до певного товару, по-друге, відокремити його від інших схожих товарів;

12) створення емоційного образу. Це з'єднання мерчандайзингу і дизайну. Прикладом є принцип total look в представленні одягу — створення закінченого стильного образу з елементів одягу і аксесуарів, що поєднуються. Використовується і для інших товарів, наприклад, розміщені поряд з сиром пляшка вина і фрукти підсилять емоції і привернуть до сиру увагу покупця.

В рамках цього закону ми також знаходимо відповідь на питання, чому людина звертає увагу на те, що в центрі (стелажу, корпоративного блоку і т. п.). Він автоматично починає шукати фігуру, навіть якщо вона не виділена.

Закон «Рівня очей».У зоні найбільшої концентрації уваги людини знаходяться предмети, розташовані на рівні очей, точніше, в зоні ± 20 см від рівня очей дорослої людини середнього зростання, що зазвичай означає другу і третю полиці зверху при стандартному пяти-шестиполочном стелажі. Чи варто говорити, що товар, розташоване на рівні око, продається набагато краще, ніж на інших полицях.

Розміщуючи товари, які розраховані на дітей, потрібно враховувати рівень очей дитини.

Закон «Мертвої зони».Все, що бачить навколо себе людина, що нерухомо стоїть, називається зоровим полем. Предмети, що потрапили в нижню частину зорового поля, часто залишаються без уваги. При цьому лівий нижній кут є найневдалішим — там погляд людини зупиняється найрідше. Відповідно, нижні полиці як ті, що найменш оглядаються повинні займати крупні упаковки (наприклад, прального порошку), товар цілеспрямованого попиту (бочонки пива або дешеві макаронні вироби) або товарний запас. За даними маркетингових досліджень в супермаркетах, на нижні полиці доводиться лише 5% продажів.

Закон «Перемикання уваги».Крім того, що людина схильна виділяти в зоровому полі фігуру, він потребує перемикання уваги, тобто в пошуку наступної фігури на фоні. Це означає, що не можна розташовувати однотипний (навіть яскравий) товар в довгу строгу лінійку без зорових акцентів. У таких випадках перемикання уваги може бути забезпечене Р0S-материалами: вертикальні розмежувачі, шелфтокерьі з назвою торгової марки і тому подібне

Інша крайність — дуже багато товарів різних форм, квітів і розмірів в одному місці — також не дозволяє людині спокійно перемикатися з одного предмету на іншій.

Закон «Групування».Цей закон відображає особливості сприйняття людини і особливості його мислення. Людині легко сприймати інформацію, якщо вона згрупована. У ідеалі товар повинен об'єднуватися в групи по декількох підставах одночасно, наприклад по торговій марці, по вигляду товару, по вазі/розміру упаковки, за ціною. Головне завдання — викласти товар так, щоб покупець міг легко в нім зорієнтуватися.

Типовий приклад угрупування в магазині одягу: предмети однієї колекції вивішені поряд: жакет, блузи, брюки, спідниці, плаття і куртка.

Закон«7 ± 2».Психологи говорять, що об'єм сприйняття людини обмежений — воднораз часу він може «схопити» і запам'ятати лише п'ять-сім, максимум дев'ять предметів. У магазині це число зменшується до 3-5, адже в процесі покупки покупець виконує декілька дій одночасно. Можна рекомендувати, щоб кількість товарів, бренді в або Р08-материалов в одному ряду, на одній вітрині не перевищувало п'яти. Наприклад, п'ять яскравих цінників на стелажі з молочною продукцією; п'ять забарвлень кофтин одного фасону; п'ять видів фотоапаратів на полиці одного виробника.


Читайте також:

  1. III. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
  2. IV. Закони ідеальних газів.
  3. IV. Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу
  4. V теорія граничної корисності визначає вартість товарів ступенем корисності останньої одиниці товару для споживача.
  5. Аграрні закони України
  6. База управлінських рішень і закони організації.
  7. Булеві теореми та закони
  8. Важливість товару для споживача
  9. Вартісна характеристика товару подається у рахунку та у проформі-рахунку.
  10. Вартість є однією з основних ознак товару. Щоб продати права на об'єкти інтелектуальної власності чи ви­користати їх у власному виробництві, необхідно визначити їхню вартість.
  11. Взаємозв'язок реклами і життєвого циклу товару
  12. Вибір конкретної різновидності товару-представника.




Переглядів: 1595

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
РЕКЛАМНІ ДОСЛІДЖЕННЯ | Закони зорового сприйняття кольору

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.