Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Розуміння поняття « поліції» у контексті ОВС.

Термін «поліція» пропонується вживати у двох значеннях: по-перше, поліція – це державний апарат, обов’язками якого є охорона громадського порядку та правопорядку, що представляє собою універсальний апарат примусу і в більшості країн називається поліцією; по-друге, термін «поліція» є широким і компактним, таким, що об’єднує в одну систему всі наглядово-контрольні органи, які застосовують адміністративний примус та адміністративну юрисдикцію з метою охорони громадського порядку, тобто здійснюють поліцейську діяльність.

Поліцейська діяльність – це охоронна діяльність держави, яка має своїм предметом охорони громадський порядок, а також існуючі блага, особисті та майнові, Поліцейська діяльність має за мету охорону всіх форм громадського порядку і спрямована, насамперед, проти ексцесів в громадських місцях. Скажімо, у Великобританії в обов’язок поліції входило три основних завдання: 1) підтримання громадського порядку; 2) розкриття злочинів; 3) регулювання вуличного руху.

Контроль за діяльністю поліції здійснювався з боку місцевої влади. Виключенням є тільки – Лондон, де існує столична поліція, начальником якої призначається короною, а її діяльність визначається Міністерством внутрішніх справ. На відміну щодо інших міст її діяльність не контролюється муніципальною адміністрацією. Акт про створення муніципальної міліції був прийнятий Парламентом в 1835р., відповідно з яким рада кожного міста повинна була створювати комітет в обов’язок якого входило визначати завдання і повноваження поліцейських підрозділів.

У країнах європейського континенту (Іспанія, Італія, Німеччина, Франція) завдання які стояли перед поліцією були значно багато чисельнішими. Слід вказати на те, що сутність поліцейської діяльності розробленої і реалізованої Міністром поліції франції Ж. Фуше була орієнтована на жорстку централізацію поліції, що стало політико – правовою основою для сучасного розуміння ролі і місця поліції в державі. Доктрина Фуше включала положення про те, що гарантією безпеки любого уряду є поліція яка пильно стежить за виконанням кожним громадянином вимог закону, яка очолюється рішучими і компетентними людьми. Мета поліції – безпека для всіх. Тобто, профілактика є важливішою, ніж репресивні міри, вся енергія поліції повинна бути спрямована на дотримання справедливості, а не жорстокості… Міністр поліції… та інші чиновники відповідальні перед кожним членом суспільства тощо. Зрештою, дуже небезпечним є арешт лише по простій підозрі. Доктрина Фуше базувалась на дотриманні поліцією законності і відповідальності перед населенням. Таким чином, в структурно-функціональному відношенні континентальну модель відрізняє жорстка централізація управління органами поліції з боку держави і широке коло повноважень, а британську – децентралізоване управління через систему місцевих органів влади, значно менший обсяг завдань і значно більший контакт з населенням.

Поліція є частинкою держави і її політики. Де виконання політичної функції держави визвано необхідністю реалізації забезпечення як зовнішньої безпеки, а також забезпечення стабільного внутрішнього порядку в суспільстві.

Слід вказати й на те, що в механізмі авторитарної держави поліція виконує важливу політичну функцію. Будучи силовою структурою поліція отримує важливі повноваження, практично вона виходить за рамки громадського і парламентського контролю. Уважне вивчення історії участі поліції в державному механізмі засвідчує, що поліція може впливати на долю політичного режиму. Так діяльність Громадянської гвардії яка не підтримала іспанську монархію призвела до її падіння в 1931р. А пасивність італійських карабінерів, по суті зіграла на фашистському руху і сприяла приходу їх до влади в Італії на початку 20-х рр. ХХ століття. У принципі, люба навіть легальна зміна державно-політичного устрою або політичного керівництва не може здійснитись без видимого чи скритного впливу поліцейського апарату. В будь-якій державі його влада ставить перед собою завдання сформувати власну політичну еліту. В цій ситуації поліція яка є важливим органом держави, може втручатися (відкрито чи таємно) в цей механізм, використовуючи свої ресурси.

 


Читайте також:

  1. II. Поняття соціального процесу.
  2. III. Аудіювання тексту з метою розуміння
  3. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  4. А/. Поняття про судовий процес.
  5. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  6. Адміністративні правовідносини: поняття, ознаки,
  7. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  8. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  9. Актуальні тенденції організації іншомовної освіти в контексті євроінтеграції.
  10. Аналіз процесів самоорганізації підприємства в контексті його стратегічного розвитку
  11. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.
  12. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.




Переглядів: 408

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Історичне підґрунтя розуміння поліції. | Розуміння поняття «міліції» у контексті ОВС.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.