Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Комп’ютерні мережі

З'єднання кількох комп’ютерів у систему значно розширює можливості користувачів. Для організації комп’ютерної мережі в кожному комп’ютері встановлюється спеціальна плата — мережний адаптер. У мережі виділяються певні комп’ютерні ресурси спільного користування. Наприклад, один великий диск або один принтер можуть обслуговувати кілька комп’ютерів.

Залежно від того, якими способами організовано комп’ютерну мережу, Існує два способи доступу до інформації. Найпростіший — передати файл з одного комп’ютера на інший. Другий спосіб — переслати файл на деякий проміжний пункт, де інформація буде зберігатися і використовуватися за потребою. Такий файл надходить у спільне користування. Дуже ( часто буває зручніше розмістити програму на спеціальному диску, ніж зберігати її в комп’ютері.

Елементи комп’ютерної мережі можна класифікувати різними способами. Наприклад, з усіх комп’ютерів мережі виділяють провідний (master) і підлеглий (slaveз). Інший спосіб полягає у виділенні мережного комп’ютера, елементами якого (жорсткий диск, принтер інші ресурси) користуються інші комп’ютери. Такий комп’ютер називається сервером (server). Решта комп’ютерів мереж є робочими станціями (work station). Сервери — це великі дорогі комп’ютери з потужними ресурсами, а робочі станції, навпаки, — дешеві малопотужні мережні комп’ютери. Прикладом такої мережі є локальна мережа шкільного комп’ютерного класу.

Іншим підходом до ранжування комп’ютерних мереж є розподіл їх на реальні, штучні й однорангові.

Реальні комп’ютерні мережі досить складні; крім спеціального комп’ютера-сервера, мають окремий мережний жорсткий диск, спеціальне програмне забезпечення і для обслуговування потребують спеціальної підготовки фахівців.

Штучні комп’ютерні мережі дають можливість зв’язувати між собою комп’ютери через послідовні та паралельні порти і не потребують спеціальних мережних адаптерів. Іноді такий зв’язок називають зв’язком за нуль-модемом, який надає користувачеві ті самі можливості, що й інші мережі, але працює дуже повільно; тому замість мережної плати використовується один із портів комп’ютера.

Однорангові комп’ютерні мережі працюють за принципом «рівний серед рівних». У них кожен комп’ютер за певних умов може стати сервером і розподілити свої ресурси серед інших комп’ютерів.

Існують й інші способи класифікації комп’ютерних мереж: за призначенням, складом ЕОМ, способом розміщення даних, територіальними ознаками.

Комп’ютерні мережі з територіальними ознаками, наприклад, поділяють на локальні, регіональні, національні, міжнародні. Прикладом останньої є відома мережа INTERNET, що є одним з елементів взаємопроникних інтеграційних процесів, які відбуваються у Всесвітній академічній комп’ютерній мережі. Вона розширюється такими темпами, що її ресурси і послуги зростають у геометричній прогресії. Завдяки цій мережі користувачі, які знаходяться у будь-якій точці планети, можуть використовувати тексти, дані, програмне забезпечення. Докладніше про ці мережі, їхні позитивні та негативні властивості, правила й умови доступу можна дізнатися із спеціальної літератури.

 


Читайте також:

  1. Абонентський стик ISDN мережі
  2. Автоматичне налагодження їх індуктивності на ємність мережі для забезпе1
  3. Аналіз вузьких місць у мережі
  4. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу
  5. Базові топології мережі
  6. Бальна оцінка стану контактної мережі
  7. Бездротові мережі
  8. Взаємодія контактної мережі і струмоприймача
  9. Вибір кількості та розміщення складської мережі
  10. Вибір раціональної напруги розподільчої мережі підприємства.
  11. Використання мережі Інтернет в інформаційних війнах
  12. Використання мережі Інтернет екстремістами і терористами




Переглядів: 708

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Апаратні засоби ЕОМ | Основні типи комп’ютерів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.