Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Доба Великих географічних відкриттів

Доба великих відкриттів. 200-річний період із ХV по ХVІІ ст. називають добою Великих географічних відкриттів, оскільки тоді було здійснено найбільшу кількість видатних географічних відкриттів в історії людства. Цьому сприяв розвиток ремесел і торгівлі в Європі. Європейські мандрівники розповідали про незчисленні багатства країн Сходу і перш за все Індії. Відомі на той час сухопутні дороги на схід захопили турки. Це спонукало європейців розвідувати шляхи морем. Для морських експедицій стали будувати нові, достатньо надійні для далеких плавань, вітрильні судна – каравели. Вдосконалилися компас і морські карти. Тоді море стало своєрідним мостом у пізнані земель.

Великою морською державою на ті часи стала Португалія. Головним організатором її морських експедицій був принц Генріх, за що його прозвали Генріхом Мореплавцем, хоча сам він нікуди і не плавав. У 1418 р. Генріх заснував Географічний дослідницький інститут, де навчали географії. Ця установа охоплювала школу мореплавства, астрономічну обсерваторію, сховище карт і рукописів. З усього Середземномор’я Генріх запросив туди різних учених – географів, картографів, математиків, перекладачів, які читали написані різними мовами рукописи. Вчені вдосконалювали мореплавство і навчали цьому португальських капітанів.

Глобус Бехайма.Німецький учений Мартін Бехайм в 1492 р. створив глобус (глобус у перекладі з латинської означає куля). Це була зменшена модель нашої планети, ніби іграшкова Земля.

На глобусі Бехайма не було ні Південної, ні Північної Америки (на ньому, власне, немає півсвіту). Ці та інші материки стануть відомими європейцям пізніше. Глобус Бехайма дає нам уявлення про рівень географічних знань на початку доби Великих географічних відкриттів.


Читайте також:

 1. Будучи, як правило, дочірніми фірмами великих компаній, вони існують за рахунок засобів венчурного капіталу і здійснюють чітко визначений вид діяльності.
 2. Вплив Великих географічних відкриттів на економічний розвиток Європи
 3. Вплив Великих географічних відкриттів на економічний розвиток Європи
 4. Вплив географічних та кліматичних умов на соціально-економічний розвиток. Природні ресурси України
 5. Дайте визначення поняттям «елевація» і «балон». Які методи і прийоми використовуються для розвитку елевації і балона в процесі освоєння великих стрибків?
 6. Деякі особливості геологічного картування в різних геолого-географічних умовах
 7. Дослідження психології великих груп
 8. Епоха великих географічних відкриттів
 9. З чим пов’язано відкриття у Харкові у 80-90 рр. ХІХ ст. великих промислових підприємств?
 10. Закон великих чисел.
 11. Коефіцієнти структурних зрушень розподілу великих і середніх підприємств паливної промисловості України за формами власності за 1997—1998 роки, процентних пунктів
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Де розташований земний рай? | Мал. Глобус Мартіна Бехайма (1492 р.)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.