Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Мал. Маршрут плавання Фернана Магеллана (1519 – 1522 рр.)

Пірати-першовідкривачі.Після відкриття Америки Іспанія перетворилася на велику морську державу. З Америки в Європу пливли іспанські кораблі – галеони – з багатющими вантажами. Проте дорогою іспанців намагалися пограбувати морські розбійники – пірати (так називали їх греки), корсари (так називали їх італійці), флібустьєри (називали голландці). Перехоплювати галеони вирушали англійці, французи, голландці.

Часто-густо розбійники підшукували таємні стоянки, де можна було сховати награбоване. Вони пливли якомога далі від відомих земель і шукали такі, що ще не нанесені на карти. Так піратами було обстежено узбережжя Північної Америки та відкрито числені затоки, гирла річок, острови.

Під чорним піратським прапором плавав і відомий англійський мореплавець Френсіс Дрейк. „Залізний пірат”, як його називали, сам себе вважав безстрашним мандрівником. Він другим після Магеллана в 1577–1580 рр. здійснив навколосвітнє плавання. Ф. Дрейк уточнив обриси берегів Південної Америки, відкрив острови в Тихому океані. Він довів, що Вогняна Земля – не виступ „Невідомої Південної Землі”, а сукупність островів, за якими простирається море. Пізніше найширшу протоку світу між Вогняною Землею і Антарктидою назвуть протокою Дрейка. Так пірати поповнювали ряди першовідкривачів Землі.

Мал. Маршрути плавань ФренсісаДрейка (1577 – 1580 рр.)

Походи землепрохідців. Вивчення земель Північної Азії дещо відставало від морських відкриттів. Навіть слово “Сибір” європейцям було незнайоме. У ХVІ ст. російський цар Іван Грозний наказав: “Російську землю зміряти і креслення державі зробити”. Відтоді землепрохідці вирушали в походи на північ і схід “для пошуків нової землиці”. Не роки, а віки пройшли, поки росіяни досягли Уральських гір, а потім Сибіру, Далекого Сходу і вийшли до Тихого океану. Їх походи і відкриття були пов’язані з пошуками місць, багатих на хутрових звірів, а пізніше – з пошуками корисних копалин.

Першим європейцем, який у ХVІ ст. прийшов в Азію і почав освоювати Сибір, був Єрмак Тимофієвич. У ХVІІ ст. землепрохідці Іван Москвітін,Василь Поярков і Єрофей Хабаров досягли Далекого Сходу. Володимир Атласов уперше пройшов далеку землю Камчатки і дослідив її вулкани. Семену Дежньову вдалося досягти найдальшого краю сибірської землі – східного мису Азії, названого пізніше його ім’ям. Він з’ясував, що Азія й Північна Америка відділені протокою.

До ХVІІІ ст. росіяни-землепрохідці обстежили і приєднали до Росії величезну територію Північної і Північно-Східної Азії.

Відкриття Австралії.До ХVІІ ст. на картах позначали землі давно відомі, щойно відкриті й... уявні. Уявний суходіл, розташований десь у південній півкулі, підписували латиною Терра Австраліс Інкогніта – Земля Південна Невідома. Саме так імовірну землю назвав ще у ІІ ст. Клавдій Птолемей.

У ХVІІ ст. успіхом завершилися плавання у її пошуках, організовані голландцями. У 1605 р. корабель на чолі з Віллемом Янсзоном досяг північно-західних берегів невідомої землі. За ним у 1642 р. голландець Абел Тасман підійшов до неї з півдня і відкрив великі острови (нині Тасманія і Нова Зеландія). Під час другої експедиції Тасман підійшов до цієї землі з півночі. Після його плавань було встановлено, що невідома земля – самостійний материк.Дослідження берегів Австралії було завершене лише через два століття після її відкриття.


Читайте також:

  1. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  2. ЕТАП 6. СКЛАДАННЯ МАРШРУТА ЕКСКУРСІЇ
  3. Задача про вибір найбільш економного маршруту постачання вантажу
  4. Залежність собівартоснті перевезення 1 тонни вантажу на розвізних маршрутах від середньої технічної швидкості автомобіля, .
  5. Класифікація маршрутів та турів
  6. Конфігурування маршрутизатора в командному рядку операційної системи Cisco IOS
  7. ЛЕКЦІЯ 7 Розробка маршруту механічної обробки
  8. ЛЕКЦІЯ 9 Порівняння маршрутів механічної обробки та вибір кращого з них за мінімумом приведених витрат
  9. Мал. Маршрут експедицій Р. Амундсена й Р. Скотта
  10. Мал. Маршрут плавання Бартоломео Діаша (1487 р.)
  11. Мал. Маршрут плавання Васко да Гами (1497-1498 рр.)
  12. Мал. Маршрут плавання І. Крузенштерна і Ю. Лисянського




Переглядів: 1705

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Чужинці служать Іспанії | Мал. Маршрут плавань Абела Тасмана (1603–1659)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.024 сек.