Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вставка та видалення рядків і стовпців.

Лекція № 7. ЕЛЕКТРОННІ ТАБЛИЦІ ТА ЇХ МОЖЛИВОСТІ У СТВОРЕННІ МЕДИЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ТА АНАЛІЗУ ДАНИХ.

Робота з медичними документами

При створенні медичних документів найчастіше використо­вують текстові редактори та процесори. Підготовка документа включає створення нового або редагування існуючого документа.

Документ, створений у текстовому редакторі, може містити зовсім різні об’єкти, наприклад текст, таблиці, малюнки, діагра­ми. Створення і редагування цих об’єктів може здійснюватись без виходу із середовища текстового редактора за місцем розташу­вання об’єкта в документі. При цьому можуть використовуватись не тільки власні засоби текстового редактора, а й засоби інших програм-додатків.

Одночасне функціонування різноманітних програм із можли­вістю доступу до функцій одне одного без виходу зі своїх середо­вищ передбачено одним із найпоширеніших стандартів інтегра­ції OLE (Object Linking and Embedding — зв’язування і вставка об’єкта), покладеним в основу розроблення сучасних програмних систем. Об’єктами можуть бути малюнки, діаграми, таблиці, а також інші елементи документа. Сучасний варіант технологій OLE дає змогу при створенні документів у середовищі текстового редактора (OLE-клієнта) використовувати дані і функціональні можливості інших програм.

У більшості документів можна виділити стандартні складові: заголовки, основний текст, підписи тощо, які мають свої різні параметри форматування. Стиль — це набір параметрів форма­тування, який пов’язаний із конкретним ім’ям і повністю описує зовнішній вигляд абзацу (для стилів абзацу) або символу (для стилів символу). Усі стилі документа складають його таблицю стилів, яку користувач може модифікувати: додавати і вилучати стилі, редагувати їх, копіювати стилі в шаблони документів.

 


Основні функції та запуск Excel.

Електронна таблиця - це програма, що моделює на екрані двовимірну таблицю, яка складається з рядків та стовпців. Основним призначенням ЕТ є введення даних до комірок і обробка їх за формулами.

Комірки ЕТ утворюються із рядків і стовпців, причому кожна має свою адресу. Комірка може містити текст, числа, формули, функції.

Сучасна найпопулярніша програма електронних таблиць - MS Excel. Основні функції Excel:

— Введення та редагування даних, автоматизація введення, форматування даних;

— Виконання обчислень за формулами, великий набір вбудованих функцій; •S Аналіз табличних даних (створення зведених таблиць, введення проміжних та загальних підсумків);

— Графічне зображення даних (побудова графіків, діаграм, введення малюнків);

— Робота зі списками (упорядкування, фільтрація, пошук даних);

— Розробка програмних додатків, заснованих на вбудованій мові програмування VBA (Visual Basic for Application).

Введення та редагування даних.

Введення даних у таблицю - це запис до комірок деяких значень або формул. Можливі два варіанти введення даних із клавіатури: введення в комірку (клацнувши по ній) і введення в рядок формул. Після завершення вводу даних, потрібно натиснути Enter для вводу або клацнути по іншій комірці..

Вводити можна числа, текст, дати, формули. Для очищення комірки (видалення даних) користуємося клавішами Delete або Backspace.

Для редагування вмісту комірки треба двічі клацнути лівою кнопкою миші по комірці, або стати на неї і натиснути клавішу F2 і далі вносити поправки. Вихід з режиму - клавіша Enter.

Для редагування у рядку формул активізуйте потрібну комірку, клацніть у рядку формул і внесіть зміни.

Копіювання даних. Для копіювання даних з однієї комірки в іншу (або блоку комірок), виділяємо комірку (або блок), користуємося командою Копировать в меню Правка. Виділяємо нову комірку, куди потрібно вставити дані, користуємося командою Вставить в меню Правка.

Маркер заповнення. Виділіть первинну комірку і наведіть покажчик миші на маркер заповнення, що міститься у правому нижньому куті. Покажчик миші при цьому перетвориться на тонкий чорний хрестик. Перетягніть цей маркер до потрібних комірок і відпустіть кнопку миші. Якщо до цього були якісь дані в цих комірках, то вони будуть заміщені новими даними.

Для переміщення діапазону комірок, виділимо його, наведемо покажчик миші на рамку меж діапазону, щоб покажчик придбав форму стрілки. Натискаємо ліву кнопку миші і пересуваємо в потрібне місце наш діапазон. Якщо при цьому ще натиснемо на клавішу Ctrl, то дані виділеного діапазону будуть копіюватися.

Для виділення рядку чи стовпця треба клацнути мишкою по його заголовку. Заголовки стовпців - англійські літери, рядків - числа.

Для вставки комірки, рядка чи стовпця, клацнути правою кнопкою миші по комірці та у контекстному меню вибрати команду Добавить ячейки або в меню Вставка вибрати команду Строки або Стовпці.

Для видалення комірки, рядку чи стовпця треба клацнути правою кнопкою мишки по комірці, заголовку рядка чи стовпця та вибрати з контекстного меню команду Удалить.

Форматування даних

Дані, введені до комірок ЕТ, повинні мати певний формат. Під форматом комірок розуміється дуже великий набір параметрів. Це і формат даних: числовий, текстовий, дата тощо, і формат самої комірки: розмір, заливання, обрамлення тощо, розмір тексту, вирівнювання к комірці та інше.

Для форматування активуємо комірку або діапазон та користуємося командою Ячейки в меню Формат, або Формат ячеек в контекстному меню. Діалогове вікно, яке відкриється, має 6 вкладок.

Вкладка Число - Вибираємо потрібний формат даних (число, розрядність, грошовий формат, процентний, текстовий та ін.)

Вкладка Вьіравнивание - дозволяє задати спосіб вирівнювання даних в комірках, напрямок тексту, дозволяє об'єднувати комірки, переносити текст по рядкам.

Вкладка Шрифт - для вибору шрифту і його параметрів.

Вкладка Граница- дозволяє обрамлювати клітку або блок лініями підходящого типу та кольору.

Вкладка Вид- вибираємо колір фону та узор виділеного фрагменту.

Вкладка Защита - призначена для захисту комірки від запису. 5.

Формули

Основним інструментом для обробки даних у Excel є формули. Формули в Excel - це вирази, що описують обчислення в комірках. Формули вписуються в рядок формул і можуть містити такі компоненти:

• Символ =, яким починається запис формули (вводиться або з клавіатури, або викликається клацанням по кнопці fx у рядку формул на панелі інструментів);

• Оператори дії (+, -, *).

• Числа або текстові значення (наприклад, 0,12 або Доход)

• Функції з набору вбудованих функцій Excel.

• Посилання на комірки і діапазони - ці компоненти присутні, якщо у формулу потрібно підставити значення, що міститься в інших комірках.

Функції

Найпростіше вставити функцію у формулу за допомогою Мастера Функцій. Для цього натискаємо кнопку fx на панелі інструментів (або меню Вставка-Функция) і запускаємо Мастера Функций. Це вбудований набір функцій по категоріях (математичні, статистичні й т.д.). Вибираємо потрібну функцію, натискаємо ОК. Вибираємо діапазон комірок, з якими проводимо обчислення за допомогою мишки. Якщо комірки несуміжні, виділяємо всі, утримуючи натиснутою клавішу Ctrl. Натискаємо ОК або Enter.

Деякі вбудовані функції в Excel :

СУММ Сумує аргументи
ABS Повертає модуль числа
ПРОИЗВЕД Перемножує аргументи
ДИСП Оцінює дисперсію аргументів
МАКС Повертає максимальне значення зі списку аргументів
МИН Повертає мінімальне значення зі списку аргументів
СРЗНАЧ Повертає середнє (арифметичне) своїх аргументів
Просумувати вміст блоку комірок Виділити цей блок і клацнути кнопку S (Автосумма) на стандартній панелі інструментів.


Читайте також:

  1. Видалення (позначка на видалення) документів
  2. Видалення визначення ПСК
  3. Видалення та відновлення папок та файлів
  4. Видалення табулятора
  5. Видалення характерної точки
  6. Визначники малих порядків
  7. Вставка об'єктів Wordart.
  8. Вставка об'єктів мультимедіа
  9. Вставка символу в документ
  10. Вставка спеціальних символів.
  11. Диференціали вищих порядків.




Переглядів: 1607

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція № 6. СУЧАСНІ ТЕКСТОВІ ПРОЦЕСОРИ ТА ЇХ МОЖЛИВОСТІ У СТВОРЕННІ МЕДИЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.