Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фінансування робіт екологічної експертизі.

При аналізі проектних рішень необхідно враховувати ті рішення, реаліза­цію яких може дозволити собі підприємство чи країна.

Країни СНД і Центрально-Східної Європи витрачають на природоохоронні заходи менше, ніж 0,5-1% валового національного продукту.

Прийнято закони і правила по дотриманню норм забруднення навколиш­нього середовища.

Інвестиції на охорону навколишнього середовища по Польщі - 5% від дер­жавного бюджету, з національного фонду - 15 %, з екологічного фонду - 25 %, власні ресурси підприємств - 30%, міські бюджети - 20 %, міжнародна допомога -5%.

При виборі пріоритетів у першу чергу враховується вартість збитку навко­лишнього середовища. Збиток поділяють на 3 категорії:

І категорія- витрати здоров'я; забруднення навколишнього середовища приведе до хвороб і смерті. Здоров'я населення ушкоджується в результаті прямого впливу забруднення і непряме (впливає на фізіологію навко­лишнього середовища). Результати впливу оцінюються за даними досліджень за­хідних країн і по екстраполяційним характеристикам (що буде з людиною, якщо буде така кількість забруднень).

 

П категорія- витрати виробництва. Деградація природного середови­ща зменшує продуктивність природних ресурсів, зменшує віддачу тих капіта­ловкладень, що уже вкладені в промисловість.

Через забруднення відбувається руйнування природних процесів (біоочищення, очищення води, повітря).

Ш категорія- утрати якості навколишнього середовища чи витрати комфортності середовища. Якість середовища визначається якістю повітря, води, ґрунту і т.д.

 

При оцінці збитку здоров'ю цей показник у даний час є найбільш пріорите­тним для більшості країн світу.

Кожна країна і місто мають свої пріоритети в цьому плані, мають специфі­чні гарячі точки, куди необхідно вкладати гроші. Гаряча точка може мати крап­ковий чи безліч розосереджених джерел забруднення. Наприклад, гарячим джере­лом може бути транспорт.

Також пріоритетом є ефективність тих мір, що прийняті для рі­шення природоохоронних задач.

Зміна ступеню забруднення залежить від того, якими трубами ви­кидається забруднення в навколишнє середовище. Будівництво високих труб є мало витратним заходом. За рахунок підвищення висоти викиду збиток скорочується по твердих частках у 12 разів, по оксидах азоту – у 2,5 рази, двоокису сірки – у 3 рази.

 

Джерело SQ2 Тверді частки NOx
Високі труби 265$/т 60$/т 180$/т
Низькі труби 650$/т 720$/т 480$/т

 

Проведення екологічної експертизи вимагає досить істотних фінансових витрат, тому при рішенні питання про її необхідність враховується ряд критеріїв. Так, при експертизі проектів будівництва й екс­плуатації господарських об'єктів приймаються в увагу масштаби проек­ту і його вартість, місце розташування об'єкта, можливі шляхи і масшта­би нанесення збитку навколишній природному середовищу.

Фінансування робіт із проведення екологічної експертизи здійснюється відповідно до «Нормативів витрат на проведення державної еколо­гічної експертизи», затверджених Постановою СМ України № 644 від 13.06.1996 р.

Згідно яким оплата за послуги береться в % від вартості розробки інвестиційної документації програм:

Наприклад: При вартості інвестиційної документації програми -0,5 млрд. грн. Оплата за проведення екологічної експертизи перед прое­ктної документації - 3,5%, проектної документації - 2,0 %.

Вартість додаткової експертизи визначається застосуванням кое­фіцієнта 0,3 - 0,7 до вартості первинної експертизи.

Організація виконання і надання послуг підрозділом Державної екологічної інспекції спрямовані на підвищення ефективності природо­охоронної діяльності. Подача платних послуг здійснюється працівника­ми підрозділу Державної екологічної інспекції відповідно до «Поло­ження про надання послуг підрозділам Державної екологічної інспекції» затвердженим наказом Мінекобезпеки України № 16 від 20.02.96 р. Гра­ничні послуги за подачу послуг приведені в Додатку 1 «Положення ...»

Наприклад: Експертиза проектів коштує - 10,...30 неоподатковуваних по­датком мінімальних заробітних плат (у залежності від складності проекту), базові нормативи плати за забруднення природного середовища України регулюється наказом Мінекобезпеки № 157 від 29.12.96 р.

Наприклад: Викиди джерелом забруднень бензопирена - норматив плати 67871 грн./т, аміаку - 10 грн./т, чи свинцю його сполук - 2260 грн./т.

Базові нормативи за скидання забруднювачів у поверхневі води, морські, підземні. Приведені в Додатку II «Положення ...».

Наприклад: Феноли - 2752 грн./т, ціаніди -344 грн./т, миш'як - 1995 грн./т, нафта -206 грн./т.

Базові нормативи за розміщення відходів: Наприклад: І клас токсичності (найбільш небезтурботні) 55 грн./т.

Кошти, що надійшли на спеціальні рахунки за зроблені послуги, використо­вуються на покриття витрат, зв'язаних з виконанням послуг, матеріально-технічного забезпечення й організації заходів органів Мінекобезпеки, у т.ч. на оснащення інформаційним забезпеченням, придбання устаткування, обчислюва­льної техніки, транспортних засобів, зброї і спеціальних засобів оборони, при­дбання спеціального одягу, харчування для працівників екологічної інспекції при проведенні експертиз. Розробки нормативних документів, придбання науково-технічної літератури, організації конференцій, семінарів, перепідготовки кадрів екологічної інспекції.

10 % від прибутку отриманої внаслідок реалізації послуг, місцеві природо­охоронні органи перелічують на спеціальний рахунок Главекоінспекції для створення резервного фонду, використання якого здійснюється начальником Главекоінспекції для надання допомоги місцевим природоохоронним органам при ви­никненні надзвичайних ситуацій.

Контроль правильності одержання коштів за зроблені послуги і правильні­стю їхнього використання здійснюється службами Мінекобезпеки України.

Перелік послуг, що можуть бути виконані екологами екологічної інспекції на договірних умовах приведені в Додатку II «Положення ...».

Наприклад: Проведення інструментальних вимірів при інвентаризації дже­рел забруднень». Розмір і терміни оплати визначаються договором сторін.

Відповідно до закону України «Про екологічну експертизу» № 8 від 09.05.95 р. фінансування державної екологічної експертизи, здійснюється її замовником. З бюджету фінансуються об'єкти, що реалізуються за рахунок державних капітало­вкладень, екологічно небезпечні об'єкти, експертиза яких проводиться за рішен­ням КМ України чи Криму, місцевих рад, документів трудящих (з місцевих бю­джетів чи фондів охорони о.с.). Фінансування інших екологічних експертиз про­водиться за рахунок замовника. Фінансування суспільних екологічних експертиз проводиться за рахунок засобів громадські організації.

Література:

1. Екологія і закон. Екологічне законодавство України. У 2-х томах. Київ
"Юшком Інтер". 1998 р.

2. Т. А. Хорунжая. Методи екологічної небезпеки. М. 1998 р.

Питання:

1. Вибір пріоритетів при фінансуванні об'єктів з метою охорони навколишнього середовища.

2. Правові основи фінансування робіт із проведення екологічної експертизи.

 


Читайте також:

  1. А джерелами фінансування державні капітальні вкладення поділяються на централізовані та децентралізовані.
  2. Автоматизація проектних робіт
  3. Альтернативні варіанти довгострокового фінансування діяльності підприємства
  4. Аналіз продуктивності праці й заробітної плати
  5. Аналіз співвідношення активів із джерелами їх фінансування
  6. Аналіз фонду заробітної плати.
  7. Аналіз якості продукції та робіт
  8. Антиінфляційна політика. Взаємозв’язок інфляції та безробіття.
  9. Аудит витрат на виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг
  10. Аудит готової продукції та продажу товарів, робіт та послуг
  11. Безпека виконання робіт.
  12. Безпека під час вантажно –розвантажувальних робіт.




Переглядів: 597

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості соціально-економічного розвитку західноукраїнських земель у міжвоєнний період. | Поняття виборів та їх принципи.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.081 сек.