Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Міжнародний кредит та його форми.

Міжнародні фінанси - Рогач О.І

Міжнародний кредит — це рух позичкового капіталу, пов'язаний із наданням валютних і товарних активів одними суб'єктами світової системи господарства іншим на умовах платності, строковості, повернення.

Основний дохід банків від операцій за кордоном формується за рахунок надання кредитів. Найчастіше кредити видаються зарубіжним філіям банків, розміщеним у багатьох країнах світу.

Міжнародний кредит — це переміщення позичкових капіталів з одних країн в інші на умовах оплати та повернення у визначені строки.

За сутністю та багатьма характеристиками міжнародний кредит схожий на кредити, що надаються всередині країни, але кредитор і позичальник є резидентами різних країн.

Залежно від особи, що надає позички, міжнародні кредити бувають: банківськими, фірмовими, урядовими, міжнародних організацій.

Фірмовий кредит — це комерційний кредит на міжнародному ринку, коли розрахунки між імпортером й експортером здійснюються в борг.

Урядовий кредит виникає при інвестуванні однією країною іншої або при розміщенні урядових цінних паперів на міжнародному ринку капіталів.

Найбільшу частку кредитного ринку становлять банківські кредити, коли однією зі сторін кредитних відносин є банк. Кредит надається за змінними (плаваючими) відсотковими ставками, які переглядаються щоквартально або раз у півріччя відповідно до зміни базових ставок. Базовими називають середні ставки, за якими першокласні банки, що мають питому вагу операцій на ринку, надають позики іншим першокласним банкам шляхом розміщення в них депозитів.

На міжнародному ринку у банківському кредитуванні часто кредити надають у евровалютах, евровалютами прийнято вважати кошти в операціях банків у валюті, яка не є офіційною на території розташування банку. Кредити банків у евровалютах, ставки по яких визначаються на єврорин- ках, називають еврокредитами.

Найбільші банківські еврокредита найчастіше надаються в межах банківських синдикатів і пулів. Синдикований кредит — це кредит, який фінансується групою банків. При такому виді кредитування банки мають можливість, незалежно від їхнього розміру, брати участь у кредитуванні та рівномірніше розподілити свої ризики, а позичальники — отримати значну суму коштів, яку за інших умов отримати неможливо.

Особливе місце займають кредити міжнародних фінансових інститутів. Такі кредити надаються переважно через МВФ, СБ, СБРР, регіональні банки розвитку та інші. Кредитування суб'єктів міжнародних фінансів такими інститутами відбувається через певні механізми й певними способами.

Кредитування країн — членів МВФ здійснюється за допомогою звичайного, спеціального та пільгового механізмів кредитування.

Звичайний механізм кредитування передбачає використання загальних ресурсів МВФ, до яких належать внески держав до фонду та запозичені кошти.

Спеціальний режим кредитування — це надання фінансових ресурсів членам МВФ на умовах компенсаційного і надзвичайного фінансування та фінансування платіжного балансу.

Пільговий режим кредитування — передбачає надання пільгових позик та грантів членам фонду з метою фінансування структурної перебудови в країні.

Показники Основні характеристики єврокредитів Основні характеристики єврооблігацій
Сума позики Від 100 до 500 млн дол. Від 50 до 10 тис. дол.
Строки погашення Від 10 місяців до 12 років Від 5 до 15 років
Процентні ставки Проценти регулярно переглядаються, розраховуються на основі базових ставок Ставка валютного ринку (фіксована), короткострокова ринкова ставка, індексована кожні 6 місяців (плаваюча)
Комісійні Виплачуються за управління, участь та обслуговування кредиту Виплачуються банку-керівнику консорціуму за розміщення та обслуговування єврооблігацій
Розміщення Видаються зарубіжним філіям банків, що розміщені в багатьох країнах світу Котируються на біржах Люксембурга, Лондона, Франкфурта
Доступ до фондів Доступ до коштів швидкий, право на завчасне погашення надається за умови виплати компенсації Приблизно через 6 тижнів після передавання доручення керівникові консорціуму

Єврооблігації— це боргові зобов'язання євроринку, які випускаються позичальником для отримання довгострокової позики і можуть котируватись одночасно на фінансових ринках кількох країн.


Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. IV. Оцінка вигідності залучення короткотермінових кредитів
  3. Акредитація органу з сертифікації
  4. Акредитив
  5. АКРЕДИТИВ
  6. Акредитив та його форми
  7. Аналіз дебіторської і кредиторської заборгованості
  8. Аналіз ефективності кредитних операцій
  9. Аналіз кредитного ризику банку
  10. Аналіз кредиторської заборгованості підприємства.
  11. Аналіз структури та якості кредитного портфеля
  12. Аудит банківських та кредитних операцій




Переглядів: 427

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Міжнародні валютно-фінансові і кредитні організації.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.