Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Життєвий шлях

Федір Іванович Тютчев народився 23 листопада 1803 року в селищі Овстуг Орловської губернії (Брянська область) в родині поміщика. Як заведено в дворянських сім'ях, хлопчика навчали вдома. З 1810 року родина оселилась в Москві, батьки запросили вихователем до Федора поета і перекладача С.Раїча, який велику увагу приділяв розвиткові його літературних здібностей. Федір почав рано писати: у чотирнадцять років він зробив вдалий переклад віршів давньоримського поета Горація. Через рік вірші Тютчева з'являються у друці. У неповних шістнадцять років він стає студентом словенського відділення Московського університету. Коло інтелектуальних інтересів Тютчева було дуже широким і охоплювало не лише літературу, а й історію, філософію, математику, природничі науки. У Тютчева-поета було широке коло шанувальників. Про його вірші розмовляють, читають на літературних вечорах, друкують в "Працях Суспільства шанувальників російської словесності".

Достроково закінчивши університет (за 2 роки) на відмінно і отримавши ступінь кандидата, Тютчев за порадою матері в 1822 році вступає на службу до Державної колегії закордонних справ і як дипломат виїжджає до Німеччини. Важливу роль у його творчій біографії відіграло спілкування з німецьким філософом-ідеалістом Шеллінгом, праці якого справили великий вплав на розвиток німецького романтизму. Найпривабливішою для романтиків була ідея тотожності людського духу і природи, вони прагнули поєднати в єдине ціле науку, релігію, літературу, повсякденне життя, поезія ставала для них новою формою людського буття. Таке світобачення відтворено у багатьх віршах Тютчева.

Близькі стосунки єднали Тютчева з німецьким поетом Генріхом Гейне. На творчість Гейне Тютчев відгукувався до кінця життя. Обом поетам властиві витонченість думки і любов до парадоксів, вони схожі прагненням до вишу­каності думки та її афористичності, до глибини світо­сприйняття. Тютчев робить переклади віршів Гейне, пише власні твори, які починаючи з кінця 20-х і до середини 30-х років XIX ст. з'являють­ся у російських журналах і альманахах. Це "Весняна гроза", "Літній вечір", "Видін­ня", "Сни", "Ціцерон", "Останній катаклізм", "Весняні води", "Silentium!" та ін.

Визначною подією була публікація в пушкінському журналі "Современник" за 1836 р. добірки з 24 творів під заголовком "Вірші, надіслані з Німеччини" за підпи­сом "Ф.Т.", які мали величезний успіх. У 40-ві роки поетичні твори Тютчева майже не з'являються на сторінках періодичних видань. Част­ково це пояснюється тим, що він не вважав себе профе­сійним поетом і не шукав слави.

Двадцять два роки Тютчев прожив за кордоном, інколи ненадовго приїжджав в Росію. У 1844 p., повернувшись до Росії, поет оселився в Петербурзі, продовжив служ­бову кар'єру і заняття літературною творчістю. Певну роль у популяризації його лірики відіграла стаття М. Некрасова "Російські другорядні поети" (1850). У ній ім'я Тютчева відне­сено до небагатьох блискучих явищ у російській поезії й поставлено поряд з іменами О. Пушкіна і М. Лєрмонтова.

Перше видання його поезій з'явилося 1854 р. з ініціа­тиви І. Тургенева і мало успіх. Друга збірка віршів вий­шла 1868 p., але була сприйнята досить стримано, мож­ливо, тому, що популярністю користувалася поезія гро­мадянського звучання.

Помирає Федір Тютчев в Петербурзі 15 липня 1873 року.

На формування Тютчева-поета вплинули такі величні постаті у світовій літературі, як Й.-Ф, Шіллер, Й,-В. Гете, Дж.-Г. Байрон, О. Пушкін.


Читайте також:

  1. ЖИТТЄВИЙ І ТВОРЧИЙ ШЛЯХ ІГОРЯ РИМАРУКА
  2. Життєвий культурний стиль
  3. Життєвий та творчий шлях
  4. Життєвий цикл нової техніки
  5. Життєвий цикл об'єкта інтелектуальної власності
  6. Життєвий цикл організації
  7. Життєвий цикл організації
  8. ЖИТТЄВИЙ ЦИКЛ ПЗ ІС.
  9. Життєвий цикл послуг
  10. ЖИТТЄВИЙ ЦИКЛ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМ. ТЕХНОЛОГІЧНА І ЕКСПЛУАТАЦІЙНА БЕЗПЕКА ПРОГРАМ
  11. Життєвий цикл проекту
  12. Життєвий цикл проекту




Переглядів: 566

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Міжнародні валютно-фінансові і кредитні організації. | Особливості лірики Ф.Тютчева

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.