Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Життєвий цикл проекту

Крім структури учасників проект характеризується тимчасовою структурою. У процесі розробки та реалізації проект проходить ряд послідовних етапів від ініціації до повного завершення – життєвий цикл. Незважаючи на відмінності в предметної області та змісті, усі проекти мають типову структуру життєвого циклу.

Життєвий цикл проекту (проектний цикл) можна визначити як логіко-тимчасову структуру діяльності за проектом, що протікає в рамках предметної області. З поняття управління проектом випливає принципова двофазна структура життєвого циклу: розробка проекту (розробка повної моделі проекту) і реалізація проекту (втілення моделі в предметної області).

Фаза розробки – усвідомлення цілей проекту і формування їх структури, створення загальної і приватних моделей проекту, розробка та аналіз планів і рішень в рамках цих моделей, затвердження відповідної проектної документації (бізнес-проекту).

Фаза реалізації – виконання раніше затверджених планів, реалізація прийнятих проектних рішень, втілення повної моделі в рамках конкретної предметної області з урахуванням динамічного впливу навколишнього середовища.

Слід зазначити, що чіткої часової межі між двома фазами життєвого циклу проекту може і не бути. Процеси, властиві фазі розробки, залежно від предметної структури проекту можуть здійснюватися паралельно з процесами реалізації, контролю та завершення.

Кожна з двох фаз має свої особливості. Наведемо порівняльну характеристику цих фаз:

• витрати проекту у фазі розробки істотно нижче, ніж у фазі реалізації, при цьому рівень сукупних зусиль з проекту має залежність від часу, нагадує асиметричну, зміщену вправо криву щільності розподілу випадкової величини (рис. 1.3а);

• кількість учасників проекту у фазі розробки, як правило, значно менше, ніж у фазі реалізації;

• ймовірність невдачі проекту у фазі розробки висока, ризики проекту в міру наближення до закінчення проекту знижуються (рис. 1.36);

• можливість учасників проекту впливати на проект у фазі розробки висока, у фазі реалізації – істотно нижче і в міру наближення на основі загальної двофазної структури проектного циклу розробляються більш детальні моделі, що відповідають тим чи іншим типам проектів. Як приклад можна привести моделі життєвого циклу інвестиційного проекту (рис. 1.4), проекту створення нового лікарського препарату (рис. 1.5), проекту створення нового зразка військової техніки (рис. 1.6), проекту розробки та впровадження нового програмного забезпечення (рис. 1.7 ).

Життєвий цикл проекту не є абстрактною умоглядною концепцією, але, по суті, виступає реальним інструментом управління проектом, за допомогою якого можна здійснювати інтеграцію проекту і враховувати стратегічні аспекти проекту. Модель життєвого циклу проекту повинна мати як загальні властивості, характерні для будь-якого типу проекту, так і специфічні властивості, притаманні лише даному конкретному проекту. Таке з'єднання загальних типових характеристик і специфічних рис необхідно для будь-якої моделі, використовуваної в рамках проектного управління, і є його базовим принципом.


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. VII. Етап проектування
  3. VII. Етап проектування
  4. Автоматизація проектування напівзамовлених ВІС.
  5. Аналіз комерційної здійснимості (спроможності) проекту
  6. Аналіз чутливості інвестиційного проекту
  7. Аудит проекту розробки ПЗ
  8. БІЗНЕС-ПЛАН ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЕКТУ
  9. Бізнес-планування інвестиційного проекту. Розробка планів фінансового проекту
  10. Бюрократична модель проекту організації.
  11. Варіантне проектування будівельного виробництва.
  12. Варіантне проектування технології зведення будівель та споруд.




Переглядів: 1878

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сучасна концепція управління проектом | Базові елементи управління проектом

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.